Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie

Poprosím o radu - ak má zamestnanec polovičný úväzok a mzdu vo výške polovice z minimálnej mzdy,tak zdravotnú platí z tejto sumy, alebo zo 6.500,- (minulý rok)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HUPKA64 je offline (nepripojený) HUPKA64

    Ľubka Hupka HUPKA64
    Zamestnanca sa týka jeho hrubá mzda, odvody sú zo mzdy aká mu vyjde podľa dochádzky za príslušný mesiac.

    hrabko je offline (nepripojený) hrabko

    hrabko
    chcem sa opýtať moj priatel dostal od spoločnej ZP platobný vymer na nedoplatok poistného za obdobie 01.08.04-01.01.05. ČZD za rok 2003 mal 82900, vypocital som preddavky 484 sk mesacne od 1.7.04 do 30.6. 05, poistovna ale poslala tento vymer kde vykazuje predpis poistneho od 1.8.04 968,- Sk, cize vzniká nedoplatok 484 sk za kazdy mesiac. Boli v tom období zmeny vym. základu? Neviem sa k tomu dopatrat kde doslo k chybe.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    do konca roka 2004 bol min. vym. zaklad do ZP len 3000,- Sk

    Mne to vychadza ze mu neratali z polovicky ZD ale z celeho...

    82900/2/12x14%=484,- Sk

    ale

    82900/12x14%= 968,-

    Myslim si to preto, ze vlastne platil presne polovicku iba tam mohla nastat chyba...
    Naposledy upravil Daska : 15.01.06 at 22:18

    beakap je offline (nepripojený) beakap

    beakap
    Prepacte Poradaci, som z toho uplny blbec, moze mi niekto jedoducho odpovedat, aky maximalny prijem mozem dosiahnut v tomto roku, ked som teraz na rodicovskom prispevku(januar - maj MD, od maja Rodic. prisp.), som len SZCO a chcem, aby sa mi bud. rok vratili zaplatene preddavky. Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.