Zavrieť

Porady

lanko na krovinorez

poprosim Vas o radu, kde by som mohla samostatne kupit nahradne lanko na krovinorez. v Baumaxe ich predavaju, avsak tam su velmi drahe. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

    Luky89
    Pri lanku je dôležitý priemer lanka (ten máte určite uvedený v návode), prierez lanka(kruh, hviezda, trojuholník,...) prierez ma vplyv na kvalitu sekania trávi pri trojuholníku by nemali konce zasychať tak ako pri kruhu. A v neposlednom rade ak nie najdôležitejší faktor je farba lanka farba určuje jeho odolnosť vzostupne : biela-žĺtá-zelená-oranžová-červená-čierna(sivá). Rozdiel v sile lanka je cca. 30 % medzi stupňami čo neznie dôležito ale napr. s oranžovým ledva odkosite pŕhľavu s ktorou červené nemá problém. Ja výhradne použivam červené čierne je problém kúpiť pre určité priemery respektíve je pridrahé (obsahuje kúsky alebo vlákna kovu). Nikdy nekupovať v obchodoch typu Kaufland, Baumax väčšinou je predražené aj v obchodoch čo sa zaoberajú predajom záhradnej techniky je väčšinou predražené odporúčam skôr malé obchody (železiarstva semenárstva) a vždy kupovať čo najväčšie množstvo lebo cena obvykle kvadraticky klesá voči dĺžke v balení (alebo raz kupiť 500 m cievku a máte postarané).

    A to čo ste kupovali hlavicu je ako keby ste vždy kupovali nový traktor (obvykle je v nádrží zopár kvapiek )keď potrebujete dotankovať benzín to lanko je k novej hlavici len ako bonus.
    Naposledy upravil Luky89 : 18.07.11 at 07:25

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Vo všetkých predajniach kde právajú "vercajch" brúsky vrtačky atd.Neviem aký krovinorez máte a vzhľadom na to že sa pýtate takúto vec tipujem že tomu moc nerozumiete.Dajte si pozor nie každé lanko sa hodí do každého krovinorezu.Keď to pôjdete kupovať musíte vedieť tip názov a označenie vášho krovinorezu.Predjcovia v Bamaxoch a podbných obchodoch vám takmer istotne nebudú vedieť poradiť .Odporúčam kupovať v menších predajňach

    emja je offline (nepripojený) emja

    emja
    vdaka, zoberiem si kusok povodneho lanka dufam, ze tam najdem co hladam. Original navite lanka su drahe a ten "dielec" na ktory sa lanko navija je mi potom zbytocny - uz ich mam styri...

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Lanká majú rôzne prierezy, ja mám lepšie skúsenosti s hranatým, štvorcovým ako okrúhlym.

    unidat je offline (nepripojený) unidat

    unidat
    Videl som to aj v Kauflande :-)), ale ja to kupujem v blízkej predajni Husquarna ( v BB).

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    aj moja skúsenosť je že vo veľkých sieťach býva tento spotrebák predražený. Minule som v malej predajni poriešil 87m Stihl 2,4 mm strunu za 11,82 €. Myslím že ok cena, treba si pýtať na drzovku zľavy zľavy a ešte raz zľavy.

    Keď som nedávno behal po "stavebných" nákupoch, dostal som 10-15% v 4 z 5 predajní.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Luky89 Pozri príspevok
    Pri lanku je dôležitý priemer lanka (ten máte určite uvedený v návode), prierez lanka(kruh, hviezda, trojuholník) prierez ma vplyv na kvalitu sekania trávi pri trojuholníku by nemali konce zasychať tak ako pri kruhu. A v neposlednom rade ak nie najdôležitejší faktor je farba lanka farba určuje jeho odolnosť vzostupne : biela-žĺtá-zelená-oranžová-červená-čierna(sivá). Rozdiel v sile lanka je cca. 30 % medzi stupňami čo neznie dôležito ale napr. s oranžovým ledva odkosite pŕhľavu s ktorou červené nemá problém. Ja výhradne použivam červené čierne je problém kúpiť pre určité priemery respektíve je pridrahé (obsahuje kúsky alebo vlákna kovu). Nikdy nekupovať v obchodoch typu Kaufland, Baumax väčšinou je predražené aj v obchodoch čo sa zaoberajú predajom záhradnej techniky je väčšinou predražené odporúčam skôr malé obchody (železiarstva semenárstva) a vždy kupovať čo najväčšie množstvo lebo cena obvykle kvadraticky klesá voči dĺžke v balení (alebo raz kupiť 500 m cievku a máte postarané).

    A to čo ste kupovali hlavicu je ako keby ste vždy kupovali nový traktor (obvykle je v nádrží zopár kvapiek )keď potrebujete dotankovať benzín to lanko je k novej hlavici len ako bonus.
    Mam stroj Husqvarna. Doteraz som pouzival vzdy original Husqvarna lanko s okruhlym prierezom. Nedavno som vyskusal lanko od Makyta-Dolmar 2,4 mm so stocenym stvorhranom a je to podstatne lepsie kosenie za tu istu cenu lanka. Mimochodom, lanko je modre.

    Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

    Luky89
    z modrým lankom som sa ešte nestretol to bude asi nejaká reklamná serepetička Makyty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.