Zavrieť

Porady

Ako prečítam poštu z iného PC?

Zdravím poradakov. Chcem sa opytat, ako si mozem precitat sluzobnu postu z PC s programom Windows XP na ktorom mam Outlook express na NB s programom Windows Vista Busines v Outlook office?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    jmaro Pozri príspevok
    Zdravím poradakov. Chcem sa opytat, ako si mozem precitat sluzobnu postu z PC s programom Windows XP na ktorom mam Outlook express na NB s programom Windows Vista Busines v Outlook office?
    Dakujem.
    "pises o sluzobnej" poste - predpokladam, ze pracujes v statnej organizacii. ja by som sa opytala administratora vasej siete ci a akym sposobom je to mozne.

    jmaro je offline (nepripojený) jmaro

    jmaro
    1Dara Pozri príspevok
    "pises o sluzobnej" poste - predpokladam, ze pracujes v statnej organizacii. ja by som sa opytala administratora vasej siete ci a akym sposobom je to mozne.
    Ja som administrator a chcem vediet ako.

    jmaro je offline (nepripojený) jmaro

    jmaro
    Fero11 Pozri príspevok
    Kazdy postovy server zvykne mat aj web rozhranie.
    Pouzi web rozhranie
    Mozes to nejako blizsie specifikovat? Z tvojej odpovede velmi mudry nie som.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Keďže mi nie je úplne jasné, čo tým myslíš, tak vidím 2 možnosti:

    1. pošta chodí na mail server, nie priamo do PC alebo notebooka. To Outlook Expres sa k servru pripojí a vyberie schránku. Ak chceš kontrolovať poštu paralelne, aj v robote (PC) aj doma (cez NB), stačí to správne nastaviť.

    Aj notebook aj PC sa môže pripájať a vyberať tú istú schránku. Treba nastaviť, aby ponechával poštu na servri. (Google cez POP pošle aj tak iba raz...)

    2. Ak už poštu stiahnutú máš v PC a chceš preniesť či okopírovať starú korešpondenciu do notebooka, použi export - import.
    Outlook vie prečítať, pripojiť alebo naimportovat súbory Expressu.
    Stačí spraviť kópiu pst súborov...

    3. alebo ?

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    jmaro Pozri príspevok
    Ja som administrator a chcem vediet ako.
    outlook - nastroje - nastavenie kont - email - nove

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    jmaro Pozri príspevok
    Mozes to nejako blizsie specifikovat? Z tvojej odpovede velmi mudry nie som.
    Pises, ze si administrator. Mal by si potom vediet ake mate v praci servery a aspon zbezne ako pracuju.
    Vo vacsine sa postove servery instaluju na linuxove servery, napr. postfix + instaluju sa k tomu rozne spam filtre antivirusi a pod .....
    Postove servery stavaju a konfiguruju ludia, ktory sa skutocne do toho vyznaju, nieje to nic pre laikov a za to si aj nechaju slusne zaplatit.
    Nevieme vobec aku siet administrujes, nepises okolo toho nic.
    Ak ste nejaka mensia firma, odporucam zaplatit si hosting a domenu, potom budes mat stranku www.tvoja-firma.sk a ziskas aj pristup k mailovemu serveru, kde si mozes managovat konta

    Ako prečítam poštu z iného PC?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.