Zavrieť

Porady

tiche spolocenstvo/zmluva o zdruzeni

Ahojte,

chcel by som sa opytat jednu otazku nad ktorou momentalne rozmyslam.

srocka chce spolupracovat s fyzickou osobou. najprv sa zamyslalo o zmluve o tichom spolocenstve, avsak podla zakona sa to vztahuje na celu podnikatelsku cinnost.

Avsak co robit, pokial sa chce fyzicka osoba chce podialat len na urcitom aspekte podnikania[napr. len na urcitej podnikatelskej aktivite danej firmy] takze by to malo byt formou zmluvy o zdruzeni?

rozmyslam spravne?

vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Nemám skúsenosti so združením FO a PO (združenie FO účtujem)...ale ked tak rozmýšľam ako by ste sa delili???? FO účtuje zvyčajne v JU a PO musí v PU...a ako by ste toto dali dokopy???? právnik ti pomôže, resp. takéto združenie vylúči...

    alessi je offline (nepripojený) alessi

    Pokoj a dobro alessi
    Dobry.
    Mam podobnú otázku. Chcem spolupracovať s Oz. Akú formu zvoliť. Dôvod je ten že cez to oz môžem získať dosť zákazok. Ja som fo neplatitel dph.
    Možnosti
    1. Zamestnať predsedu 2. Klasická obchodná zmluva 3. založiť s predsedom sro 4. ?

    rainbow676 je offline (nepripojený) rainbow676

    rainbow676
    ze pokial firma, ma dvojake spektrum aktivit, podnika v stavebnictve a v odpadovom hospodarstve,azisky generovane zo sfery odpadoveho hosporarstva maju byt prisudene "tichemu spolocnikovi" fyzickej osobe a zvysok zostava firme.

    ani sam neviem ako sa z tohto vymovat...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved si len dohodnite provízie a pravidlá pre ich uznanie-výplatu.

    tiche spolocenstvo/zmluva o zdruzeni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.