Zavrieť

Porady

Založení živnosti z CZ

Ahoj všici

Loni v létě jsem ještě jako zaměstnanec české firmy složil autorizační zkoušku na SKSI a stal jsem se autorizovaným inženierom. Autorizace je vedená zatím na slovenskou divizi oné české firmy. Mezi tím jsem podal výpověď a začal v Česku podnikat jako samostatný projektant elektro, chtěl bych tedy slovenskou autorizaci převést na svou osobu. Jediný způsob, jaký mě napadá, je založit si na Slovensku živnost a autorizaci přepsat na sebe (na slovenské SZČO).
Mám k tomu ale nějaké dotazy. Přečetl jsem si článek "Ako si založiť živnosť" na webu mojepodnikanie.sk, bavil jsem se o tom s nějakými lidmi ze Slovenska, ale mám ještě nějaké nejasnosti ...

- Musím mít pro založení živnosti nějaké sídlo na Slovensku? Anebo mi stačí to, co mám napsané v občanském průkazu (Česko)? Citovaný článek Ako si založiť živnosť nic takového neuvádí.
Musel bych v tom případě využít asi nějaké virtuální sídlo.

- Jak jsem uvedl, podnikám na IČ i v Česku, zde platím zdravotní a sociální pojištění. Když si založím SZČO na Slovensku, budu muset platit nějaké slovenské zdravotní a sociální pojištění?

- Musím podávat nějaké daňové přiznání, pokud budu mít na Slovensku 0,- obrat?

- Procházel jsem si druhy živností, ale nějak jsem tam nenašel tu svou činnost. V Česku mám vázanou živnost "Projektová činnost ve výstavbě" + volnou živnost "Projektování elektrických zařízení". Jaký je k tomuto ekvivalent na Slovensku?

Předem díky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Založení živnosti z CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.