Zavrieť

Porady

Prijem zdaneny zrazkou - dieta

Poradaci,

prosim Vas, ako je to s vratenim "zrazkovej" dane z urokov v banke po novele 1.1.2011? Pochopila som to tak, ze za r. 2011 uz nebude mozne poziadat banku o vratenie tejto zrazkovej dane, pretoze sa povazuje za vyspriadanu a nemoze sa uviest do danoveho priznania a odpocitat ako preddavok na dan. Znama mi totiz tvrdi, ze je to stale mozne a ze im to tvrdili aj v banke. Oni totiz prepisali ucet na dieta, aby si zrazenu dan mohli poziadat spat. Je tam nejaka vynimka pri dietati alebo mysli nieco uplne ine ako ja??? Totalne som sa poplietla... Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zk24 Pozri príspevok
    O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

    Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"?
    Zuzka, nie A-čko, ale B-čko, ale len do roku 2010

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    zk24 Pozri príspevok
    O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

    Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"?
    Ano, do DP v roku 2010 sa to presne tak robilo, dokonca sa podalalo DP typu B, lebo na A-cku nie je a nebolo mozne uplatnit si dan z urokov.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Pokiaľ ja viem, vrátenie dane z úroku bolo možné iba za rok 2010...od novely zákona o dani z príjmov to nie je možné...dokonca sa v ďaľšej novele zákona o dani nepočíta s tým, že každý automaticky bude mať nárok na odpočítateľnú položkku na dani , podľa § 11 zákona....tá sa bude môcť uplatňovať iba pri aktívných príjmoch.....napr. pri nájme nehnuteľností už nie....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Eulaly Pozri príspevok
    Poradaci,

    prosim Vas, ako je to s vratenim "zrazkovej" dane z urokov v banke po novele 1.1.2011? Pochopila som to tak, ze za r. 2011 uz nebude mozne poziadat banku o vratenie tejto zrazkovej dane, pretoze sa povazuje za vyspriadanu a nemoze sa uviest do danoveho priznania a odpocitat ako preddavok na dan. Znama mi totiz tvrdi, ze je to stale mozne a ze im to tvrdili aj v banke. Oni totiz prepisali ucet na dieta, aby si zrazenu dan mohli poziadat spat. Je tam nejaka vynimka pri dietati alebo mysli nieco uplne ine ako ja??? Totalne som sa poplietla... Dakujem za pomoc!
    O ziadnej vynimke som nepocula. Zrazkova dan sa povazuje za vysporiadanu, a novela neobsahuje ziadne vynimky pre dieta.

    Celkom by ma zaujimal postup ako chcu ziadat dan z urokov z bankoveho uctu pisaneho na ich dieta? Budu mu robit DPFO "A"?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zk24 Pozri príspevok
    Vy ste take super.

    Ale je pravda, ze to v 2011 neplati, ano?
    Veru tak, je tomu koniec.

    Prijem zdaneny zrazkou - dieta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.