Zavrieť

Porady

Tovar z CZ , neplatca DPH platí DPH ???

Dobrý Deň

Chcel by som sa informovať, našiel som si dodávatela v CZ ktorý mi zasiela tovar bez DPH. Ja nie som platcom DPH , čo z toho pre mňa vyplýva ? Som niekde povinný tú daň priznať alebo ako to funguje ? Príklad : Kúpim tovar z CZ za 60€ celkovo ( kedže nie je rozpis DPH na faktúre ) a predám ho konečnému zákazníkovi za 70€ čo z toho pre mňa vyplýva. Ja platím len daň zo zisku, platí to aj pri tomto tovare z CZ ???

Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZdenciBA Pozri príspevok
Dobrý Deň

Chcel by som sa informovať, našiel som si dodávatela v CZ ktorý mi zasiela tovar bez DPH. Ja nie som platcom DPH , čo z toho pre mňa vyplýva ? Som niekde povinný tú daň priznať alebo ako to funguje ? Príklad : Kúpim tovar z CZ za 60€ celkovo ( kedže nie je rozpis DPH na faktúre ) a predám ho konečnému zákazníkovi za 70€ čo z toho pre mňa vyplýva. Ja platím len daň zo zisku, platí to aj pri tomto tovare z CZ ???

Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Kedže nie si platiteľom dph, tovar od platiteľov v rámci EÚ, musíš nakupovať s dph. Vráť faktúru na prepracovanie. Pretože takto nikto nezaplatí dph. Tovar nakúpiš s daňou a predáš bez nej.
1 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

Tweety Pozri príspevok
Kedže nie si platiteľom dph, tovar od platiteľov v rámci EÚ, musíš nakupovať s dph. Vráť faktúru na prepracovanie. Pretože takto nikto nezaplatí dph.
Čiže sa jedná o trestný čin ...resp. okrádanie štátu

Na faktúre napísali dole že oslobodené plnenie podla zakona o DPH paragraf 64 ktorý znie :



(1) Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby28)a Slovenský Červený kríž môžu požiadať o vrátenie dane zaplatenej v cene tovaru, ktorý vyviezli mimo územia Európskeho spoločenstva Európskej únie na humanitárnu, dobročinnú alebo vzdelávaciu činnosť.

(2) Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby a Slovenský Červený kríž uplatňujú nárok na vrátenie dane podaním žiadosti Daňovému úradu Bratislava I. K žiadosti o vrátenie dane sa musí doložiť

a) doklad o kúpe tovaru od platiteľa, v ktorom je uvedená suma dane v eurách s potvrdením platby dane,
b) písomné colné vyhlásenie o vývoze tovaru.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Oni mysleli asi toto.

U nas je to §43 ZoDPH

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.

Tym ze mysleli ze ty mas IC DPH, tak ich dodanie tovaru by bolo oslobodene od DPH. U nas je to §43 ods.1. U nich mozno ta 64-ka (Ich 64-ka, nie nasa )
1 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

zk24 Pozri príspevok
Oni mysleli asi toto.

U nas je to §43 ZoDPH

(1) Oslobodené od dane je dodanie tovaru, ktorý je odoslaný alebo prepravený z tuzemska do iného členského štátu predávajúcim alebo nadobúdateľom tovaru alebo na ich účet, ak nadobúdateľ je osobou identifikovanou pre daň v inom členskom štáte.
Ale tak či tak musím nakupit s DPH či ?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Musia ti vystavit FA s DPH
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ZdenciBA Pozri príspevok
Dobrý Deň

Chcel by som sa informovať, našiel som si dodávatela v CZ ktorý mi zasiela tovar bez DPH. Ja nie som platcom DPH , čo z toho pre mňa vyplýva ? Som niekde povinný tú daň priznať alebo ako to funguje ?

Príklad : Kúpim tovar z CZ za 60€ celkovo ( kedže nie je rozpis DPH na faktúre ) a predám ho konečnému zákazníkovi za 70€ čo z toho pre mňa vyplýva. Ja platím len daň zo zisku, platí to aj pri tomto tovare z CZ ???

Ďakujem velmi pekne za odpovede.
Este sa vyjadrim k tomuto:

Platis dan zo zakladu dane. Ak nakupis tovar za 60 € a predas ho za 70 € (abstrahujeme od vsetkych ostatnych uct.pripadov), platis dan z 10 €. Tvoj zaklad dane je 10 €. Daň 1,90 €

Len na usmernenie, lebo zisk v tvojom pripade bude 8,1 € (Základ dane mínus dan; 10 - 1,90 = 8,10 €).

A nakup tovar je pre teba naklad, bez ohladu na to ci si tovar kupil v SR alebo CR.
0 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

zk24 Pozri príspevok
Este sa vyjadrim k tomuto:

Platis dan zo zakladu dane. Ak nakupis tovar za 60 € a predas ho za 70 € (abstrahujeme od vsetkych ostatnych uct.pripadov), platis dan z 10 €. Tvoj zaklad dane je 10 €. Daň 1,90 €

Len na usmernenie, lebo zisk v tvojom pripade bude 8,1 € (Základ dane mínus dan; 10 - 1,90 = 8,10 €).

A nakup tovar je pre teba naklad, bez ohladu na to ci si tovar kupil v SR alebo CR.
Ano to viem Najlepšie že teraz budem v strate , a vlastne budem musiet doplatit DPH
0 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

Napísal som dodávatelovi aby mi vystavil FA s DPH a toto je jeho odpoved, poradi mi niekto čo mu mám odpisat , aby to malo hlavu a pätu ?

Dobrý den, Nerozumím tomu, mohl by jste to prosím upřesnit v čem je problém? Všem naším Slovenským partnerům fakturujeme zboží bez DPH jako export.

DAKUJEM
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ZdenciBA Pozri príspevok
Napísal som dodávatelovi aby mi vystavil FA s DPH a toto je jeho odpoved, poradi mi niekto čo mu mám odpisat , aby to malo hlavu a pätu ?

Dobrý den, Nerozumím tomu, mohl by jste to prosím upřesnit v čem je problém? Všem naším Slovenským partnerům fakturujeme zboží bez DPH jako export.

DAKUJEM
Odpis mu ze bez DPH sa fakturuje v pripade ze odberatel je platcom DPH. Ale ty si neni. To znamena ze musi na svoj tovar uplatnit cesku DPH.
Vzhladom k tomu ze dodava tovar neplatitelovi DPH nejde o oslobodene dodanie tovaru.

Ak sa mylim, prosim opravte ma.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ZdenciBA Pozri príspevok
Napísal som dodávatelovi aby mi vystavil FA s DPH a toto je jeho odpoved, poradi mi niekto čo mu mám odpisat , aby to malo hlavu a pätu ?

Dobrý den, Nerozumím tomu, mohl by jste to prosím upřesnit v čem je problém? Všem naším Slovenským partnerům fakturujeme zboží bez DPH jako export.

DAKUJEM
Treba ho upozorniť, že nie si platiteľom dph na SK, preto musí fakturovať s dph.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak si mu platil faktúry napr. v cene 600 EUR, tak on môže rozpísať 600 EUR na ZD a DPH tak, aby pre teba bola cena konečná 600 EUR. To zn. strata bude na jeho strane.
Alebo sa dohodnite na nejakom kompromise.
Na faktúre je jednznančne uvedené, že ide o cenu bez DPH?
A ešte sa dodávateľa opýtaj, či mu pri vystavení faktúry nechýbalo tvoje ičDPH = SK2020......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mimochodom, ak ti on vystavuje FA bez DPH, pravdepodobne uvazda na fakture "vymyslene" IC DPH, ktore si asi sam odvodil od tvojho DIC-a. Je jeho povinnostou si akoukolvek formou overit ze si platcom DPH a ze tvoje IC DPH je platne, . Keby toto splnil, zistil by ze ziadne taketo IC DPH neexistuje a ze si neplatca DPH.
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA, predbehla si ma
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

KEJKA Pozri príspevok
ak si mu platil faktúry napr. v cene 600 EUR, tak on môže rozpísať 600 EUR na ZD a DPH tak, aby pre teba bola cena konečná 600 EUR. To zn. strata bude na jeho strane.
Alebo sa dohodnite na nejakom kompromise.
Na faktúre je jednznančne uvedené, že ide o cenu bez DPH?
A ešte sa dodávateľa opýtaj, či mu pri vystavení faktúry nechýbalo tvoje ičDPH = SK2020......
Zadavatel uvadza ze FA je bez DPH a na FA je uvedene ze ide o oslobodene dodanie tovaru....
0 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

Pri registrácii som mu jasne napísal že nie som platca DPH, a na fakture uviedol len moje ICO a DIC žiadne SK202.... bla bla
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ZdenciBA Pozri príspevok
Pri registrácii som mu jasne napísal že nie som platca DPH, a na fakture uviedol len moje ICO a DIC žiadne SK202.... bla bla
Tak ho odkáž na Zákon o DPH. On nedodržal zákon. Vo svojom záujme by si to mal naštudovat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja myslím, že ty nemusíš riešiť nič, len si uchovaj komunikáciu s ním, že si ho na túto skutočnosť upozorňoval. Dodatočné faktúry neakceptuj, len si sleduj obrat, lebo ak by si mal prekročiť tých cca 13,4 tis EUR, tak sa registrovať musíš podľa §7a resp. môžeš podľa §4 Z_DPH.
1 0
ZdenciBA ZdenciBA

ZdenciBA je offline (nepripojený) ZdenciBA

KEJKA Pozri príspevok
ja myslím, že ty nemusíš riešiť nič, len si uchovaj komunikáciu s ním, že si ho na túto skutočnosť upozorňoval. Dodatočné faktúry neakceptuj, len si sleduj obrat, lebo ak by si mal prekročiť tých cca 13,4 tis EUR, tak sa registrovať musíš podľa §7a resp. môžeš podľa §4 Z_DPH.

A čo v prípade ak nadalej mám záujem od neho odoberať tovar a nadalej bude zasielat faktúry bez DPH , resp. na fakturu uvázdana suma celkovo bez rozpisu.

Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved som ti to napísala............cituješ to nad svojou otázkou.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

ZdenciBA Pozri príspevok
A čo v prípade ak nadalej mám záujem od neho odoberať tovar a nadalej bude zasielat faktúry bez DPH , resp. na fakturu uvázdana suma celkovo bez rozpisu.

Dakujem
Objednaj tovar. Neuhrad. Bude to mat nastudovane do 5 minut
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať