Zavrieť

Porady

Účet

Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ako postupovať a kde je najvhodnejšie založiť dcére účet keď ide študovať na Masarykovu univerzitu do Brna.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dcera by si mala zalozit ucet v ceskej CSOB.
    Zo slovenkej CSOB jej potom budete posielat peniaze.
    Je to najvyhodnejsi transfer medzi SR a CR, CSOB ich totiz spoplatnuje (resp. nespoplatnuje) tak ako domace platby.

    Pri inych bankach zvycajne byva prevod spoplatneny ako zahranicna platba, co moze vyjst dost draho.

    Bambit je offline (nepripojený) Bambit

    Bambit
    Dobrý deň. Ja by som sa chcela tiež poradiť ohľadne účtu . V ktorej banke je najlepšie si založiť účet pre SVB a či je dobre hneď na začiatku pri založení SVB zriadiť 2 účty, jeden prevádzkový a druhý na FoÚ, alebo či stačí len jeden a na tom to deliť. Aké máte skúsenosti ?
    Ďakujem

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Myslim, ze by bolo zbytocne platit poplatky za dva ucty. Ved peniaze sa danu uctovne oddelit.

    Bambit je offline (nepripojený) Bambit

    Bambit
    durisovad Pozri príspevok
    Myslim, ze by bolo zbytocne platit poplatky za dva ucty. Ved peniaze sa danu uctovne oddelit.
    OK. Tiež si myslím, že stačí jeden. Ešte mi ide o banku. U nás máme VÚB a SLSP. Ktorá z týchto 2 je lepšia ? myslím tým napr. nejaké poplatky čo si strhá banka , atď..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    S tymito dvomi nemam dobru skusenost, ale je to skusenost stara uz niekolko rokov. Mozno sa polepsili, zajdi do obidvoch a popytaj sa na podmienky.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Bambit Pozri príspevok
    OK. Tiež si myslím, že stačí jeden. Ešte mi ide o banku. U nás máme VÚB a SLSP. Ktorá z týchto 2 je lepšia ? myslím tým napr. nejaké poplatky čo si strhá banka , atď..
    porovnaj cenniky - maju zverejnene na int. strankach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.