Zavrieť

Porady

Sestra mi pretelefonovala pausal,nechce ho uhradit...

mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
Naposledy upravil arizona : 12.07.11 at 16:25
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    patriciamich Pozri príspevok
    mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
    zobrat si ponaucenie

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    patriciamich Pozri príspevok
    mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
    Myslis,ze toho,od koho mas pausal bude zaujimat,kto ti ho pretelefonoval?
    Zaplatis musis ty.

    A so sestrou sa budes musiet vysporiadat sama...dalsou moznostou by bol sud,ale to asi nechces...ten by ta stal asi viac,ako pretelefonovana suma

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    Neviem celkom presne ako ti máme pomôcť. To, že operátora nezaujíma kto to pretelefonoval, takisto ti to neodpustí len preto, že si to nepretelefonovala ty, potom by sa na to i vyhovárali všetci, to ti je hádam jasné. Takisto aj to, že aj na súde by sa to ťažko dokazovala a hádam tiež vieš aké "rýchle" sú naše súdy a plus asi nechceš sestru vláčiť po súdoch.

    Ja a ani nikto iný tu nepoznáme vašu rodinnú situáciu, neviem koľko má sestra rokov, či už zarába alebo ju živia rodičia, či máš možnosť jej niečo zobrať ak to nezaplatí a ako vlastne k tomu došlo.
    Je len na tebe aby si dala pozor na to aby sa neopakovalo, musíš svoju sestru najlepšie poznať a ak je možnosť, žeby znova vykonala niečo nezodpovedné, tak len ty musíš urobiť nejaké opatrenia, aby si tomu zamedzila.
    V tom ti nikto takto cez internet nepomôže.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    A čo takto použiť najradikálnejšie (a možno najúčinnejšie) riešenie: zober jej telefón (ak je tvoj) i SIM (tá je tvoja, platíš za ňu) a hotovo. A sestra nech sa ide pásť, alebo nech si vybaví svoj vlastný paušál. Len to chce razantnejší prístup k riešeniu situácie.

    tom_i je offline (nepripojený) tom_i

    tom_i
    sestra nesestra zobrať mobil vybrať SIKku zaplatiť faktúru a potom jednať so sestrou. U operátora nepochodíš lebo ty si si vybavila paušál a že si ho pskytla niekomu inému ich nemusí zaujímať, pokiaľ si to neohlásila ako krádež.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Mala si na paušál aj viazanosť?
    Ak áno, bacha na pokutu od operátora.
    To by si mala ešte výdavky naviac...

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...no ak je to segra, tak by som jej zobrala niečo cenné do zálohy..pokiaľ nezaplatí...(ale ten dlh musíš dovtedy zaplatiť ty..)

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Asi Ti nič iné neostane ako zaplatiť . Dúfam, že už netelefonuje na teba!!! No a samozrejme pýtať peniaze späť a ako už hore napísali, keď nemá peniaze, tak nech niečo predá alebo založí. A samozrejme je to ponaučenie.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zaplatit a pokial sestra chce pausal nadalej pouzivat, tak nech ho prepise na seba

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    ist k operatorovi a dat zablokovat kartu, nahlas zneuzitie. dalej ma nenapada...

    MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

    Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac MikiHalasko
    MikiHalasko Pozri príspevok
    ist k operatorovi a dat zablokovat kartu, nahlas zneuzitie. dalej ma nenapada...
    ja som mal raz podobný pruser, a dohodol som sa na splatkach, zaplatit musis ty. a potom je to na tebe ako budes voci nej posupovat.
    patriciamich Pozri príspevok
    mohli by ste mi prosim, poradit co mam urobit s mojou segrou. zobrala si odomna pausal, ktory pretelefonovala, a teraz ked prisiel sek, tak ho nechce zaplatit. ja peniaze navyše nemám kedze som na MD z dvoma detmi
    Neviem, ake si mala vztahy so sestrou predtym, ako si jej posunula tento pausal, a aninetusim, preco si netrvala na tom, aby si ho prepisla na seba, ale predpokladam, ze momentalne vztahy dobre nemate

    Ak sestra nadalej odmieta zaplatit, tak daj zablokovat u operatora odchadzajuce hovory (da sa to na 30 dni, v pripade, ze si stratila telefon) a sucasne nahlas na policii kradez. (simka teda musi ostat aktivna) teiz mozes povedat, ze mas podozrenie, ze ti tel zobrala sestra. Predvolaju si ju a nazenu jej strach. Sice asi vela neurobia, lebo ona bude tvrdit, ze si kek ho dala, ale mozno sa pouci. Alebo ju skus tymto aspon postrasit, mozno sa zlakne a zaplati.

    Dokazovat na sude, ze ten pausal pretelefonovala ona a ze to urobila bez tvojho suhlasu vidim ako nerealne.
    Juraj Bindzár
    tom_i Pozri príspevok
    sestra nesestra zobrať mobil vybrať SIKku zaplatiť faktúru a potom jednať so sestrou. U operátora nepochodíš lebo ty si si vybavila paušál a že si ho pskytla niekomu inému ich nemusí zaujímať, pokiaľ si to neohlásila ako krádež.
    Treba sestru poslať na ulicu nech zarobí peniaze a nech zaplatí dlh

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    Zvedavôčka Pozri príspevok
    Ak sestra nadalej odmieta zaplatit, tak daj zablokovat u operatora odchadzajuce hovory (da sa to na 30 dni, v pripade, ze si stratila telefon) a sucasne nahlas na policii kradez.
    Da (alebo dalo) sa to aj na dlhsie. Priatelka mala kedysi SMS pausal a tam sme zablokovali odchadzajuce hovory nastalo.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    ...iba jedno nechápem...ako Ti mohla sestra pretelefonovať paušál, iba tak, že Ti vzala telefón a nie paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.