Zavrieť

Porady

Obecny kanal vedie cez moj pozemok - co stym?

Dobry den, mam takyto problem: Nastahovali sme sa na dom do malej obce. Upraveny obecny kanal na odvod dazdovych vod sa pri nasom dome konci a dalej pokracuje neupraveny po mojom pozemku. Ak by som nieco v blizkosti nasadil, tak velka voda po burke to vyplavi, to nehovorim o nanosoch odpadu a nemoznosti ineho vyuzitia tejto casti pozemku. Jedna sa o zhruba 1m siroku cast o dlzke cca 100m. V katastri tento kanal vobec nieje evidovany a ani v liste vlastnictva sa nic take nenachadza (tarcha a pod.). Ako by som mal obec oslovit a o ktory zakon by som sa mal opriet, pretoze obec to urcite nebude chciet upravit v moj prospech. Za pomoc vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Cez nas pozemok viedol trativod od obecnej budovy. To sme zistili, az ked sme kopali na pozemku. Hned bez vsetkeho sme ho "uzavreli a na obec sme napisali ziadost nech si to daju do poriadku, nech si vybuduju zumpu. Ziadne zakony sme tam neuvadzali...Chvilu im to trvalo, ale ked im neodtekal hajzel v tej budove, tak sa rozhybali.

    Obecny kanal vedie cez moj pozemok - co stym?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.