Zavrieť

Porady

Kto pozná dobré hry pre zábavu?

Ahojte poraďáci,
môžete mi niekto poradiť (z vlastnej skúsenosti, alebo doporučiť web. stránku, alebo knihy, atď.) nejaké dobré (slušné) zábavné hry pre mládež do vnútra (klubovňa, veľká komunitná miestnosť), ale aj na vonok (dvor, príroda)?
Ďakujem
Naposledy upravil mariavia : 13.07.11 at 10:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    kartové hry... napr. zlodej, žolík...
    dostihy sú celkom fajn a im podobné hry...
    človeče nehnevaj sa

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/GameDe...spx?id_hry=225
    netreba to samozrejme kupovat, decka si mozu sami povymyslat slova, napisat na karticky, a hrat
    hra sa stylom, ze hada sa slovo, ktore sa znazornuje bud opisom, nakreslenim, alebo pantomimou

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    Moja rodina je veľmi hravá, takže pár môžem odporučiť:
    Hry spoločenské:
    Monument závod staviteľov - hra na rýchlosť, presnosť a sústredenosť
    Monument závod staviteľov Extreme - hra na rýchlosť, presnosť a sústredenosť
    alebo inak sa volá tiež Maken´n´break - máme ju veľmi radi a súťažíme pri nej
    Blokus - logika
    Blokus Duo - logika
    Blokus trigon - náš obľúbený - logika
    Monopoly junior - logika
    Dostihy - logika
    Osadníci z Katanu - pre mňa nekonečná hra a synova najobľúbenejšia
    Carcassone tiež obľúbená
    Klobúčik hop! moja najobľúbenejšia
    Twister - pri tejto sa smejeme a robíme rôzne krkolomné polohy
    Karaoke - obrovská zábava
    Otázky a odpovede Slovensko, Európa - tiež moja obľúbená, na spôsob Milionára

    Niečo vonkajšie:
    lietajúce taniere, bumerang, elektrické šípky, aj Twister sa dá hrať vonku, hádzacia hra - kruhy, kuželky - bowling, petangue, tenis, begbinton, squap, švihadlo, mikádo, guľky, hod na terč

    Potrebný je papier a pero a šikovná hlavička:
    lodičky, piškvorky
    meno-mesto-zviera-vec
    Abeceda = vytvoria sa kartičky s písmenami abecedy, jeden hráč drží kartičky vždy jednu vytiahne a povie oblasť, napr. pohorie, rieka, mesto, atď. kto prvý vykríkne správnu odpoveď začínajúcu sa na vytiahnute písmenko získa kartičku ako trofej, kto má najviac kartičiek vyhráva.
    Nekonečná báseň = každý za radom pripíše jeden verš

    Potrebná je šikovná hlavička a fantázia a rýchly jazyk:
    Hra na cestovateľa
    vopred sa dohodne svetadiel ( Ázia, Afrika, ...) vylosuje sa hráč, ktorý rozpráva akoby sa odtiaľ vrátil (vymyslené zážitky), ostatní počúvajú, občas niekto povie podstatné meno (môže byť úplne od veci) a cestovateľ ho musí zaradiť do nasledujúcej vety, ak sa mu to nepodarí prevezme úlohu ten, kto zadával slovo.

    Knihy - pridám obľúbené knihy môjho 11 ročného syna:
    Malý vedec 1,2,3 = množstvo pokusov
    Príručka mladých svišťov = taktiež rôzne fígly od výmyslu sveta máme veľa dielov
    Tigrí tím = máme vetiež veľa dielov je to o riešení záhad
    Myší špióni

    [hore] dobrodružstvá špionážnej agentúry


    tiež je veľa dielov

    Traja pátrači

    [hore] napínavé príbehy


    veľké množstvo pokračovaní

    Detektív kanónik

    [hore] samé záhady


    knihy na pokračovanie

    Príšerná veda - Zákerné kruhy a iné divoké tvary - môj syn miluje matematiku
    Príšerná veda -vražedná matika = je to taká matematika bez nudy, nie je to o príkladoch a výpočtoch je to úplne o niečom inom, napr. ako môže znalosť čísel zachrániť ľudský život
    Príšerná veda - Ešte vražednejšia matematika = tiež matematické záhady, veľmi hravá kniha
    Hrozný zemepis - Zmrznuté póly = objavovanie ľadovcov, stretnutie s ľadovými medveďmi, škola jazdenia na saniach, ... tiež veľmi zábavná kniha
    Príšerná veda - Krv, kosti a vnútornosti = záhady o tom kadiaľ prechádza potrava, prečo mŕtvy potrebujú holiča, ....
    Príšerná veda - Chemický chaos = ako si môžeme vyrobiť zubnú pastu, šumienku, ... tu šumienku som už povinne aj ochutnala
    Hrozný zemepis = Divoké sopky = skúmanie sopiek
    Máme doma len chlapca a ešte k tomu veľmi dobrodružného, takže dievčenské neporadím.

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Každý dostane do ruky vidličku, zhasne sa svetlo a zvíťazí ten, ktorý má na vidličke napichnutých najviac očí.......

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mortimer Beckett

    Ja mam dokonca poukladane hry typu Princ, Prehistorik, Lion King, Aladin,.....

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Ajk& Pozri príspevok
    Každý dostane do ruky vidličku, zhasne sa svetlo a zvíťazí ten, ktorý má na vidličke napichnutých najviac očí.......
    Volá sa pidvižník

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Alebo hra na Meresieva :

    Účastníci hry si posadajú na otvorený sud s benzínom.
    Vedúci hry hodí zdiaľky horiacu zápalku.
    Kto sa po dopade doplazí najďalej, toho vedúci vyhlási ho za Meresieva .

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Netreba ani pomôcky ( hádanie čísel - MUSÍ sa hrať o peniaze :

    Prekvapenie starého Jima

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.