Zavrieť

Porady

Mozem na zlodejov v dome vytiahnut zbran?

Vlamali sa mi,alebo skor chceli do rodinneho domu na moj sukromny majetok ale bol som doma .
Aky zakon je teraz na slovensku ze ak chitim niekoho na vlastnom pozemku ako v amerike ?
.
Naposledy upravil kolomankraslan : 15.07.11 at 11:06
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..no ak by ťa policajti chytili s pištoľou v ruke, musel by si to odôvodniť,prečo ju máš a či máš povolenie na držanie zbrane...(ten zlodej by ťa mohol obviniť pre pokus o vraždu a nezáležalo by na tom, že sa ti išiel vlámať do domu)
..a taký zákon u nás neplatí, že cudziu osobu na svojom pozemku môžeš zastreliť...my na to máme políciu...a nie sme v Amerike...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vankusik29 vankusik29

vankusik29 je offline (nepripojený) vankusik29

Odstelit nie, to by bola vrazda. Ale postrelit do nohy alebo odtat ruku to by hadam slo.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
neodporučam ho ani postreliť, lebo by sa to považovalo za ublíženie na zdraví a opletačky by si mal Ty a nie on.
Lebo nie sme v Amerike
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

vankusik29 Pozri príspevok
Odstelit nie, to by bola vrazda. Ale postrelit do nohy alebo odtat ruku to by hadam slo.
no ak by ho aj postrelil, tak by musel dokázať, že to bolo nutné....

teoreticky vytiahnuť zbraň môžeš, ale len na to, aby si zlodeja "zdržal" do príchodu polície... avšak problém budeš mať, ak vytiahneš zbraň a zlodej bude mať zbraň tiež a bude rýchlejší... dá ťa dole a môže sa to vyhodnotiť ako sebaobrana... veď on ťahal prvý... a na súde povie... išiel som okolo toho domu, počul som ženský krik, pomóc zlodej, tak som chcel v dobrej viere ísť na pomoc, a tam ten chlapík s búchačkou na mňa mieril... tak som myslel, že to je ten zlodej a chce ma zastreliť... no čo by ste robili vy na mojom mieste? tiež mám rodinu...
2 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.

viac info najdes tu: http://www.webforum.sk/viewforum.php...fa434d3eb8acf5
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
..tak to som sa teda pobavil vyzerá to na kovbojku
Naposledy upravil legolas : 15.07.11 at 08:06
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Viper Pozri príspevok
Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akoeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.
Len nezadudni, že trošku iné je strieľať :
- na terč - technika
- na človeka - psychika
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Ice dive Pozri príspevok
no ak by ho aj postrelil, tak by musel dokázať, že to bolo nutné....

teoreticky vytiahnuť zbraň môžeš, ale len na to, aby si zlodeja "zdržal" do príchodu polície... avšak problém budeš mať, ak vytiahneš zbraň a zlodej bude mať zbraň tiež a bude rýchlejší... dá ťa dole a môže sa to vyhodnotiť ako sebaobrana... veď on ťahal prvý... a na súde povie... išiel som okolo toho domu, počul som ženský krik, pomóc zlodej, tak som chcel v dobrej viere ísť na pomoc, a tam ten chlapík s búchačkou na mňa mieril... tak som myslel, že to je ten zlodej a chce ma zastreliť... no čo by ste robili vy na mojom mieste? tiež mám rodinu...



ty si to uz zazil,ked mas takuto bujnu fantaziu?
ale vymyslel si to ozaj dobre,mohlo by to skoncit i takto
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Predpokladam, ze zbran mas legalne.
Takze na kurze vas museli poucit,kedy zbran mozete pouzivat, nie?
3 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Viper Pozri príspevok
Varovny vystrel do vzduchu by na toho hajzla mohol platit.
Zabit ho len tak nemozes -teda mozes a potom zalezi akeho mas obhajcu.
Ale pokial je u teba v dome zlodej, so zbranou ho mozes zadrzat do prichodu policie.

Ice dive: moze stat vselico ale pokial dotycny ma zbrojak a vie narabat zo zbranou je mala sanca aby ho zlodej predbehol tasenim a este ho zastrelil.

viac info najdes tu: http://www.webforum.sk/viewforum.php...fa434d3eb8acf5
dobrý link
ako píšeš stať sa môže všeličo, mať zbroják, ešte neznamená že vie narábať zo zbraňou... (koľko ľudí má vodičák a nevie jazdiť...) druhá vec, je ako zručný je protivník a do akej miery to vie odhadnúť dotyčný... myslím, že je to vždy o riziku, lebo nevie ako protivník zareaguje a aké má prostriedky...
0 0
zacik23 zacik23

zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...
1 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

zacik23 Pozri príspevok
bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...
To vravel aj otec (o II. sv. vojne) : Keď už strelíš, tak streľ tak, aby už nemohol svedčiť
(a nebude "tvrdenie proti tvrdeniu" ).
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

osky Pozri príspevok

ty si to uz zazil,ked mas takuto bujnu fantaziu?
ale vymyslel si to ozaj dobre,mohlo by to skoncit i takto
no našťastie som to nezažil, ale pozerám CSI
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

rudopp Pozri príspevok
Len nezadudni, že trošku iné je strieľať :
- na terč - technika
- na človeka - psychika
A psychiku na strelnici netrenujes?
Preco terce maju nakreslene postavy s pistolou a na tie strielas?

Ja si tiez neviem teraz predstavit ci by som toho zmetka dokazal zastrelit(postrelit)

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako

Tu je trochu odlisny pripad z ciech.Dotycny ktory strielal bol oslobodeny,lebo sa branil.
http://ostrava.idnes.cz/napomenul-be...ava-zpravy_jab
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

po prečítaní príspevku zakladateľa témy mám silný dojem že dotyčný ešte nemá ani 18 r.... a už vôbec nie zbraň - ináč by sa takéto k*kotiny nepýtal.
ad2: ak už vystreliť, lepšie so smrtiacim účinkom ako iba "postreliť", teda ak človek nechce aby sa to na banánovom Slovensku vyvinulo nakoniec tak, že mu bude ešte dosmrti prispievať na invalidný dôchodok...
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vidím že to tu už stihli niektorí napísať predo mnou...
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

zacik23 Pozri príspevok
bohuzial v tomto bananistane existuje institut "primerana obrana"

priklad: ak niekto na teba vytiahne noz a ty ho postrelis tak mas pruser, pretoze to nebola primerana, ale neprimerana obrana

P.S. znamy pravnik tvrdi ze v takychto pripadoch je lepsie "nezanechat" svedkov...
Vsetko je o tom kto ma lepsieho pravnika.

Ale co vsetci riesia ci je obrana primerana? Ked niekto na teba vytiahne noz a zautoci a ty sa branis 10kilovou tycou alebo pistolou - sud by nemal riesit primeranost obrany ale potrestat utocnika - pokial prezije.
Utocnik je ten kto moze utrpiet ujmu.Pokial nezmenime to myslenie ludi(len aby som mu neublizil chudacikovi,ked mi chce prepichnut oblicku) tak sa nikam ako spolocnost nepohneme.

Ten link co som dal vyssie,kde sa dotycny v aute branil ten si treba brat za priklad.A sud mu dal za pravdu - grazel je PN a este dostane trest - tak to ma byt.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Viper Pozri príspevok
...

Arizona: skusky na zbrojak niesu ako vodicak,ze chodis do skoly kde ti na tabulu napisu co a ako
To mi je jasne
Ale som si pri citani tohoto prispevku spomenula,ked si vybavoval zbr.pas a kupu zbrane na ochranu moj byvaly sef.
Sedel tyzden obklopeny knihami, studoval zakony a pripravoval sa na testy.
Takze som predpokladala, ze drzitel zbrane musi aj o zbraniach a ich pouzivani nieco vediet.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

zlodej si musí uvedomiť že aj pri obyčajnej krádeži môže prísť o život... a toto je potrebné demonštrovať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

postupovať v skrátenej verzii a la mello - zneškodniť + voľný pohyb na základe procesných chýb
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať