Zavrieť

Porady

cisto teoreticka otazka

Dajme tomu, ze si kupim nejaky drahy tovar (v tisickach eur). Po case zistim, ze sa to pokazilo a je potrebne cely vyrobok vymenit (samozrejme je to v zarucnej dobe). Zistim vsak ze firma uz davno neexistuje. Ake moznosti ma takyto obcan ?
Firma ktora zanikne tak musi vybavovat taketo veci aj ked zanikla ? resp. posunie to na taku firmu, ktora to vybavi za nu, alebo ako to je ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Kdesi som to čítal.Môžeš o reklamáciu požiadať výrobcu toho výrobku.Musíš mať vyplnený záručný list a pokladničný blok,prípadne faktúru.Ja som trochu podobne reklamoval karbobrúsku.Kúpil som ju v BA ale vzal mi ju do opravy aj môj známi z TO medzi časom začal s predajom podobných vecí.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Fero11 Pozri príspevok
    Dajme tomu, ze si kupim nejaky drahy tovar (v tisickach eur). Po case zistim, ze sa to pokazilo a je potrebne cely vyrobok vymenit (samozrejme je to v zarucnej dobe). Zistim vsak ze firma uz davno neexistuje. Ake moznosti ma takyto obcan ?
    Firma ktora zanikne tak musi vybavovat taketo veci aj ked zanikla ? resp. posunie to na taku firmu, ktora to vybavi za nu, alebo ako to je ??
    Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.
    Ak zanikne oficiálne nemáš u koho reklamovať.
    Ak má priamu nástupkyňu - tá preberá po nej všetko.
    Výrobca môže v rámci budovania dobrého mena prevziať túto reklamáciu.
    Aj pri zadávaní teoretického príkladu buď praktický =
    najčastejšia záruka je 2 roky. Takže ak je tovar v záruke, ťažko môže byť, že firma dávno neexistuje.

    Rada :
    Nekupuj za niekoľko tisíc € od "podivnej" firmy stojacej pred krachom .

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ako som napisal, je to len cisto teoreticke, nic som nekupil a ani nemusim reklamovat, ale rano som mal z niekym o tom rozhovor a dotycny tvrdil, ze v takomto pripade mozem ist na lamparen.
    Ale mne sa nechce verit, aby takato situacia nebola osetena v nejakom zakone v prospech spotrebitela (i ked zakony nie je moja parketa, ale zdravy sedliacky rozum mi hovoril, ze by to v zakonoch malo byt obsiahnute)

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Fero11 Pozri príspevok
    Ako som napisal, je to len cisto teoreticke, nic som nekupil a ani nemusim reklamovat, ale rano som mal z niekym o tom rozhovor a dotycny tvrdil, ze v takomto pripade mozem ist na lamparen.
    Ale mne sa nechce verit, aby takato situacia nebola osetena v nejakom zakone v prospech spotrebitela (i ked zakony nie je moja parketa, ale zdravy sedliacky rozum mi hovoril, ze by to v zakonoch malo byt obsiahnute)
    Ka Mil1 Pozri príspevok
    Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.
    Ak zanikne oficiálne nemáš u koho reklamovať.
    Ak má priamu nástupkyňu - tá preberá po nej všetko.
    Výrobca môže v rámci budovania dobrého mena prevziať túto reklamáciu.

    A má pravdu.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    tak jeden krasny priklad, firma eurojordan vyrobca plastovych okien, nabrali objednavky pobrali zalohy niekolko tisicove, a uz su v ....
    ludia ostali bez okien, bez penazi, a ti co uz maju okna reklamaciu nevybavia nikde. Jedine u druheho vyrobcu (firmy) ale tam si tu uz zaplatia!

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    rudopp Pozri príspevok
    Obchodný vzťah máš s firmou od ktorej si kúpil.

    Rada :
    Nekupuj za niekoľko tisíc € od "podivnej" firmy stojacej pred krachom .
    Radšej ani za desiatky € !!!!

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    A co hovorite na takto super osetreny zakon ??
    Zajtra si asi idem zalozit niekolko firiem :-D

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Fero11 Pozri príspevok
    jj a ked zanikne vyrobca ??
    TY budeš nejaký veľký :
    teoretik
    pesimista
    provokatér .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.