Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Vladimir Krajcik Pozri príspevok
    jem potrebujem to proti urieknutiu
    Čistec bude rásť tak za 2 týždne, po žatve na strniskách, na lúke. Niektorí ho majú aj v záhradkách. Dostať ho aj v lekárni, stojí okolo 2 eurá.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Vladimir Krajcik Pozri príspevok
    jem potrebujem to proti urieknutiu
    Napríklad aj na mojej záhrade rastie. Už som sa ho narozdávala veľa a ešte stále je ho dosť. Prídi si zobrať.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nie je čistec, ako čistec ... Je ich viac druhov ... poľný , močiarny, lesný, aj okrasný, pestovaný v záhradke. Ján Botto v Žltej ľalii píše :
    Ach Evička. má perlička choď na čistec do lesíčka ... Podľa toho sa domnievam, že ide o čistec lesný. Nájdeš ho v lese, najlepšie niekde na okraji rúbaniska. Ak sa bude dať, pripojím obrázok.
    čistec.jpg  

    PLUMERIA je offline (nepripojený) PLUMERIA

    Volám sa Soňa :-) PLUMERIA
    Dostať ho aj v lekárni ale......neni to ono,ja som ho raz kúpila a je nasekaný no dá sa povedať,že skoro na prášok!
    Moja mama ho chodí zbierať každý rok na strniská tam ho je vždy ako maku!
    stachysan1.jpg  

    c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

    c.s.i.
    a keď máš Bratislavu poblíž, tak na trhovisku na Miletičovej ho babky predávajú tiež...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam cistec v skleniku. Neviem ako sa tam dostal,ale rastie ako burina,kazdorocne priibudne zopar novych rastlin, takze predpokladam, ze by rastol aj v zahradach,ak by si niekto priniesol z luky a zasadil.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..natrhať vedľa vody, potoka,prípadne na lúke...
    ..a čistec sa používa na umývanie, keď sa už "z očú" stalo..proti urieknutiu dávala moja babka červené mašličky...
    DIky.Rad by som si ho prisiel zobrat,ale musis mi napisat kde.Ak to nie je moc daleko,atk rad pridem.Naozaj ho potrebujem.diky moc

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    PLUMERIA Pozri príspevok
    Dostať ho aj v lekárni ale......neni to ono,ja som ho raz kúpila a je nasekaný no dá sa povedať,že skoro na prášok!
    Moja mama ho chodí zbierať každý rok na strniská tam ho je vždy ako maku!
    A nádherne vonia, včely asi veľmi láka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.