Zavrieť

Porady

musím platiť daň z predaja pozemku?

musím platiť daň z predaja pozemku zdedeného pred 1.1.2011 a predaneho v juli r.2011?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Oslobodený príjem je aj:
    b) z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (postupným dedením) [COLOR="rgb(0, 100, 0)"]v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie aspoň päť rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov)[/COLOR] alebo vyradenia z obchodného majetku, ak bola táto nehnuteľnosť zahrnutá do obchodného majetku, okrem príjmov, ktoré plynú daňovníkovi podľa zmluvy o budúcom predaji nehnuteľnosti uzavretej do piatich rokov od jej nadobudnutia alebo od jej vyradenia z obchodného majetku, aj keď kúpna zmluva bude uzatvorená až po piatich rokoch od jej nadobudnutia alebo vyradenia z obchodného majetku,

    Takže ak ten po kom bolo dedené vlastnil nehnuteľnosť preukázateľné 5 rokov a dedič je dedičom v priamom rade, alebo dedičom po zosnulom manželovi - daň sa neplatí.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    MarečkaK Pozri príspevok
    ja so zdedila po starej mame - otcovej matke - pretoze otec je uz niekolko rokov zomrety. Ona pozemky vlastnila dlhe roky.ja som pozemok predala po styroch rokoch od zdedenia - takze mozem tomu rozumiet, ze neplatim dan z predaja? dakujem ze ste ochotny sa zaoberat mojou situaciou.s pozdravom
    Tzn., že si dedičom z priameho radu a daň neplatíš, pretože poručiteľka - Tvoja zosnulá stará mama vlastnila tento pozemok viac ako päť rokov.

    Dedičia zo zákona sú rozdelení do štyroch dedičských skupín

    V prvej dedia poručiteľove deti a manžel, každý z nich rovnakým dielom. Ak nededí niektoré dieťa, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti. Ak nededia ani tieto deti alebo niektoré z nich, dedia rovnakým dielom ich potomkovia.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Koľko rokov bol majiteľom tvoj príbuzný, po kom si dedila?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    KOľko rokov bol vlastníkom pozemku poručiteľ?
    pozemok som zdedila 30.7.2007 a predala som ho 11.7.2011. Ak musim zaplatit dan z predaja, ako si ju vypocitam?
    ja so zdedila po starej mame - otcovej matke - pretoze otec je uz niekolko rokov zomrety. Ona pozemky vlastnila dlhe roky.ja som pozemok predala po styroch rokoch od zdedenia - takze mozem tomu rozumiet, ze neplatim dan z predaja? dakujem ze ste ochotny sa zaoberat mojou situaciou.s pozdravom

    musím platiť daň z predaja pozemku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.