Zavrieť

Porady

vypoved zamestnancom

Ak by mi niekto vedel pomoct, chcem dat vypoved, ale neviem ako ju mam napisat, nema niekto nahodou nieco take v PC??? Alebo mi aspon poradte co tam mam napisat...lebo ja uz neviem...
Dakujem Dakujem...
Usporiadat
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

To ty chceš dať výpoveď zo zamestanania, alebo ty dávaš niekomu výpoveď?
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

ja chcem dat vypoved ziadnu extra zlozitu, normalnu, bez udania dovodu a vypovednu lehotu si vytrpim velmi rada) Ale ja som take este nepisala
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Napíš jednoduchý text, že žiadaš o skončenie pracovného pomeru výpoveďou podľa § 67 Zákonníka práce. Keď ju dáš do konca januára, výpovedná lehota začne plynúť od 1. 2. 2006 (dvoj alebo trojmesačná podľa odpracovaných rokov).
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

No i keď vzor nemám.....mohlo by to byť takto:
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Meno, priezvisko, adresa trvalého pobytu zamestnanca.

Zamestnávateľovi: ….(uviesť obchodné meno)….
so sídlom v: ……(uviesť adresu sídla zamestnávateľa)…
IČO: ……………….


Vec: Výpoveď.

Na základe pracovnej zmluvy uzatvorenej dňa ………… pracujem vo Vašej spoločnosti ako:…….(uviesť druh práce podľa zmluvy)……
Rozhodol(a) som sa tento pracovný pomer s Vami skončiť, a tak Vám dávam podľa ustanovenia § 67 zákona č. 311/2001 Z.z. - Zákonník práce v platnom znení túto výpoveď.

Môj pracovný pomer založený uvedenou pracovnou zmluvou sa tak skončí uplynutím dvojmesačnej výpovednej doby.

S úctou

V…………………….. dňa…………

podpis zamestnanca
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Dakujem pekne...
0 0
lenkav lenkav

lenkav je offline (nepripojený) lenkav

Prosím o radu:
keď je ten zam-ec na PN a podá tú výpoveď počas plynutia PN, ráta sa výpovedná doba aj počas PN? Že keby hej, radšej by ostal dlhšie na PN...
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
lenkav
Prosím o radu:
keď je ten zam-ec na PN a podá tú výpoveď počas plynutia PN, ráta sa výpovedná doba aj počas PN? Že keby hej, radšej by ostal dlhšie na PN...
Samozrejme, že počas PN beží výpovedná doba, ak výpoveď podávaš ty ako zamestnanec.
Trochu iné je to len vtedy, keď tebe dá zamestnávateľ výpoveď a ty nastúpiš na PN a výpovedná doba má uplynúť počas trvania tzv. ochrannej doby. Potom sa výpovedná doba skončí v posledný deň ochrannej doby okrem prípadov, kedy zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá ( § 64, ods2 ZP ). Ak som ťa trochu poplietol, nebolo to mojím úmyslom.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Výpovedná doba pri výpovedi zo strany zamestnanca bez ohľadu na to, či ju podal pred alebo počas PN sa nepredlžuje o čas prekážok v práci na strane zamestnanca a uplynie posledným dňom.
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

opakovane som uz dal dotaz na jednu a tu istú vec a môj dotaz nebol vôbec akceptovaný (ani zverejnený ....) a v odpovedi od Zita4 je znova ten istý problém. Skúsim otázku ešte raz naformulovať - ak dáva výpoveď zamestnanec, záleží dĺžka výpovednej doby od počtu odpracovaných rokov v organizácií, alebo je vzdy len dvojmesačná ?????? - dúfam, že to pustíte ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

riaditel Pozri príspevok
opakovane som uz dal dotaz na jednu a tu istú vec a môj dotaz nebol vôbec akceptovaný (ani zverejnený ....) a v odpovedi od Zita4 je znova ten istý problém. Skúsim otázku ešte raz naformulovať - ak dáva výpoveď zamestnanec, záleží dĺžka výpovednej doby od počtu odpracovaných rokov v organizácií, alebo je vzdy len dvojmesačná ?????? - dúfam, že to pustíte ...
Ak nemáte v pracovnej zmluve dohodnutú dlhšiu výpovednú dobu, výpovedná doba zamestnanca je 2-mesačná

Pozri ZP :
§ 62
Výpovedná doba

Na začiatok

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.

Žiadny podobný príspevok som v archíve od teba nenašla, nezabudol si ho odoslať ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

riaditel Pozri príspevok
opakovane som uz dal dotaz na jednu a tu istú vec a môj dotaz nebol vôbec akceptovaný (ani zverejnený ....)
Nehnevaj sa, ale miesto toho, aby si pridal príspevok si pravdepodobne nahlásil jeden z hore uvedených príspevkov. A nahlásenie príspevku je niečo úplne iné - je to aj pod oknom toho nahlásenia viditeľne napísané, že čo to znamená nahlásenie. Aj keď si nováčik, treba trochu čítať a nie bezhlavo klikať na ikonky. Takže za svoje chyby neobviňuj poradu!!!

riaditel Pozri príspevok
a v odpovedi od Zita4 je znova ten istý problém. Skúsim otázku ešte raz naformulovať - ak dáva výpoveď zamestnanec, záleží dĺžka výpovednej doby od počtu odpracovaných rokov v organizácií, alebo je vzdy len dvojmesačná ??????
Keby si si trochu pohľadal, bolo to tu písané asi 50x, že ak dáva výpoveď zamestnanec, tak je výpovedná doba dvojmesačná, pokiaľ sa v pracovnej zmluve nedohodli inak. v tej odpovedi od Zita5 je to nesprávne uvedené.

riaditel Pozri príspevok
dúfam, že to pustíte ...
Ak riadne pridáš príspevok, nikto ho nedrží. Treba sa to len naučiť.
Naposledy upravil Chobot : 18.09.08 at 19:45
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

Chobot Pozri príspevok
Nehnevaj sa, ale miesto toho, aby si pridal príspevok si pravdepodobne nahlásil jeden z hore uvedených príspevkov. A nahlásenie príspevku je niečo úplne iné - je to aj pod oknom toho nahlásenia viditeľne napísané, že čo to znamená nahlásenie. Aj keď si nováčik, treba trochu čítať a nie bezhlavo klikať na ikonky. Takže za svoje chyby neobviňuj poradu!!!



Keby si si trochu pohľadal, bolo to tu písané asi 50x, že ak dáva výpoveď zamestnanec, tak je výpovedná doba dvojmesačná, pokiaľ sa v pracovnej zmluve nedohodli inak. v tej odpovedi od Zita5 je to nesprávne uvedené.



Ak riadne pridáš príspevok, nikto ho nedrží. Treba sa to len naučiť.
Veľmi sa ospravedlňujem, chyba je určite na mojej strane, asi sa ešte neviem na porade pohybovať .... sorry ..... nemyslel som to ako výtku, ani nič podobné, ešte raz prepáčte ....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

riaditel Pozri príspevok
Veľmi sa ospravedlňujem, chyba je určite na mojej strane, asi sa ešte neviem na porade pohybovať .... sorry ..... nemyslel som to ako výtku, ani nič podobné, ešte raz prepáčte ....

OK, nič sa nedeje. Však sa za chvíľu zorientuješ...
0 0
riaditel riaditel

riaditel je offline (nepripojený) riaditel

to dúfam, ďakujem za dôceru .....
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

"Samozrejme, že počas PN beží výpovedná doba, ak výpoveď podávaš ty ako zamestnanec.
Trochu iné je to len vtedy, keď tebe dá zamestnávateľ výpoveď a ty nastúpiš na PN a výpovedná doba má uplynúť počas trvania tzv. ochrannej doby. Potom sa výpovedná doba skončí v posledný deň ochrannej doby okrem prípadov, kedy zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá ( § 64, ods2 ZP ). Ak som ťa trochu poplietol, nebolo to mojím úmyslom."
Nebola nejaká zmena:ide mi o to že zamestnanec dal výpoveď podľa 67§ ZP a ostal na PN-úraz, nepredlžuje sa mu výpov.doba o čerpanú PN, pokiaľ výpoveď dal zamestnanec?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

deha Pozri príspevok
"Samozrejme, že počas PN beží výpovedná doba, ak výpoveď podávaš ty ako zamestnanec.
Trochu iné je to len vtedy, keď tebe dá zamestnávateľ výpoveď a ty nastúpiš na PN a výpovedná doba má uplynúť počas trvania tzv. ochrannej doby. Potom sa výpovedná doba skončí v posledný deň ochrannej doby okrem prípadov, kedy zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá ( § 64, ods2 ZP ). Ak som ťa trochu poplietol, nebolo to mojím úmyslom."
Nebola nejaká zmena:ide mi o to že zamestnanec dal výpoveď podľa 67§ ZP a ostal na PN-úraz, nepredlžuje sa mu výpov.doba o čerpanú PN, pokiaľ výpoveď dal zamestnanec?
Nie, nepredlžuje.
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Ja sa chcem spýtať, čo mi môže zamestnávateľ urobiť, keď som podala výpoveď, z ktorej plynie výpovedná lehota 2 mesačná a ja ju nemôžem dodržať. Zamestnávateľ nesúhlasí, že by som odišla skôr. Môže ma ťahať po súdoch a chcieť nejaké finančné odškodnenie, ak odídem už po mesiaci?

Prosím o čo najrýchlejšiu odpoveď. Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

luckapastvova Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať, čo mi môže zamestnávateľ urobiť, keď som podala výpoveď, z ktorej plynie výpovedná lehota 2 mesačná a ja ju nemôžem dodržať. Zamestnávateľ nesúhlasí, že by som odišla skôr. Môže ma ťahať po súdoch a chcieť nejaké finančné odškodnenie, ak odídem už po mesiaci?

Prosím o čo najrýchlejšiu odpoveď. Ďakujem
§ 62 VD
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tweety Pozri príspevok
§ 62 VD
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
Súhlasím, okrem toho ti určite bude krátiť nárok na dovolenku, do výstupných papierov ti napíše že PP skončil z dôvodu hrubého porušenia pracovnej disciplíny a na dobrý pracovný posudok asi môžeš zabudnúť.

A ešte si môže žiadať aj náhradu škody, ak mu nejaká v súvislosti s tvojim predčasným odchodom vznikne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať