Zavrieť

Porady

Zostatok PHM v nádrži

Účtujem cez JÚ pohonné hmoty do auta priamo do spotreby ako materiál celý rok, no čo mám robiť so zostatkom v nádrži k 31.12.2005 litre som prepočítala na koruny a čo ďalej, prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    arpad
    Účtujem cez JÚ pohonné hmoty do auta priamo do spotreby ako materiál celý rok, no čo mám robiť so zostatkom v nádrži k 31.12.2005 litre som prepočítala na koruny a čo ďalej, prosím poraďte.
    Ako píšeš PHM si dala priamo do spotreby, takže ten zostatok máš už v spotrebe,v nákladoch.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Tweety
    Ako píšeš PHM si dala priamo do spotreby, takže ten zostatok máš už v spotrebe,v nákladoch.
    A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    andrej_rv
    A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?
    Ja to nechávam v JU v spotrebe. To je ako keď si aj kancelársky papier kúpim v decembri a som ho nestihla minúť. Tiež ho nedávame von zo spotreby.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    andrej_rv
    A čo takto preúčtovať zostatok z 501 na 112, resp. v JÚ stornovať výdavky na spotrebu a vykázať na zásobách ?
    Je to o úmernosti k spotrebe. Ak sa jedná o jedno osobné auto alebo dodávku, kde je všetok nákup PHL doložený knihou jázd, tak by som poníženie spotreby nerobil a ani DU pri kontrole s tým nebude robiť žiadnu vedu.
    Andrej možno myslel prepravcu, firmu zo zemnými strojmi a pod. V takom prípade, že sa zostatky vykážu, postupujeme ako Andrej.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Celkom som sa pobavila. My sa tu vzrušujeme nad pár litrami PHL. Potom si prečítam v novinách, že poslanci sa prevážajú na autách , ktoré patria rôznym firmám. Škoda , že nám neposunú aj spôsob účtovania ...

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Urcite to uctuju ako sluzobne cesty svojich zamestnancov. O nejakych poslancoch nemaju ani potuchy, ze by sa vozili na ich autach.

    Chvojkova je offline (nepripojený) Chvojkova

    Chvojkova
    slnko
    Ja to nechávam v JU v spotrebe. To je ako keď si aj kancelársky papier kúpim v decembri a som ho nestihla minúť. Tiež ho nedávame von zo spotreby.
    S kancelársky papierom by som to neporovnávala. Zákon Vám neobmädzuje spotrebu kancelárskych potrieb ale PHM ano.

    Zostatok PHM v nádrži

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.