Zavrieť

Porady

Preddavok pred registráciou na DPH

Ahojte. Vediem môjmu manželovi jednoduché účtovníctvo - som začínajúca.
K 1. 4. 2011 sa stal platiteľom DPH. Faktúru vystavil odberateľovi k 1. 4. 2011 napr. v sume 9600,- z toho 1600 DPH. Od februára dostával preddavky. Prosím poraďte mi, ako mám zaúčtovať preddavky - či bez dph, s dph alebo či má prerobiť faktúru len na tú sumu s dph, čo dostal 1. 4. 2011, hoci on už tú dph dostal. Prosím o rýchle odpovede, nakoľko musím do 25. odovzdať daňové priznanie na dph za 2. q.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    výsledná faktúra, kedže ju vystavil na základe dodania po dátume registrácie, tak tá faktúra bude vystavená ZD, DPH spolu. DPH odvedie z celej sumy..teda tak ako píšeš 8000+1600=9600
    prijaté preddavky odpočíta od sumy 9600 a rozdiel zákazník doplatí.
    Zálohy prijal, ale v tom čase DPH neriešil.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Tweety Pozri príspevok
    K prijatým preddavkom bolo potrebné vystaviť faktúru.
    ved nebol platiteľom DPH

    jkeuro je offline (nepripojený) jkeuro

    jkeuro
    áno, to som pochopila, ale 1. 4. 2011 dostal zálohu len 1000,- EUR a keď to hodím do programu Oberon, tam mi vypočíta len z tej sumy dph. To neviem, ako sa to účtuje.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ved píšeš v zadaní doslova...........Faktúru vystavil odberateľovi k 1. 4. 2011 napr. v sume 9600,- z toho 1600 DPH. ...................
    a teraz LEN 1000?
    Ostrú faktúru zaúčtuješ ako ostrú faktúru-teda zaeviduješ odvod DPH, aj do knihy pohľadávok dáš celkovú sumu. AKo program pracuje - to neviem, predpokladám, že
    v JU zálohy od februára máš už v PD ako POZD.
    Takže len v knihe pohľadávok tieto zalohy priradíš k danej faktúre, prípadne aj tých spomínaných 1000 EUR a následne všetky platby až do úplnéhp vyrovnania pohľadávky.
    v PU zálohy máš na 314 - tak ich cez ID preúčtuješ na vyrovnanie pohľadávky.

    Preddavok pred registráciou na DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.