Zavrieť

Porady

Vratenie tovaru - DPH

Ahojte, potreboval by som vediet ci mam do priznania DPH zahrnut minusovy blocek za vrateny tovar kupeny minuly rok, ked som nebol platca DPH. Tovar u mna reklamoval moj odberatel, ja som ho reklamoval u dodavatela, dodavatel mi vratil peniaze. Pytam sa preto lebo minuly rok bola dph 19%, teraz je 20%, takze suma na blocku z minuleho roka a minusoveho blocka za vratenie je rozdielna, na minusovom blocku nie je nikde uvedene ze sa to tyka minuleho roka (ale je k tomu dodaci list na moje meno, ICO, ... ale ani na tom nie je nic s minulym rokom, datum dodania je datum ked som to vratil). Najradsej by som do toho DPH neplietol, kedze aj z evidencie zasob jasne vyplyva ze tento tovar som kupil a predal ked som este nebol platca DPH. Co teraz s tym? Dat ten minusovy blocek do DPHcky, ale potom by som mal odbratelovi urobit dopropis aj s DPH aby som nebol ukrateny? Alebo to do DPHcky davat nemusim? Vopred dakujem za odpoved.
Naposledy upravil martm001 : 22.07.11 at 15:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vratenie tovaru - DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.