Zavrieť

Porady

Uroky z omeškania

Dodávatel nám vystavil 10.7.2011 faktúru na úroky z meškania za rok 2010
za faktúru, ktorú sme mu uhradilii az tento rok.V roku 2010 sme nerobili na tieto úroky dohadnú položku. lebo neboli zmluvne dohodnuté. Budu tieto úroky z omeškania po zaplatení daňovo uznaným nákladom roku 2011?
Diky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Iveta2505 Pozri príspevok
    Dodávatel nám vystavil 10.7.2011 faktúru na úroky z meškania za rok 2010
    za faktúru, ktorú sme mu uhradilii az tento rok.V roku 2010 sme nerobili na tieto úroky dohadnú položku. lebo neboli zmluvne dohodnuté. Budu tieto úroky z omeškania po zaplatení daňovo uznaným nákladom roku 2011?
    Diky.
    Áno.

    Andrea30 je offline (nepripojený) Andrea30

    Andrea30
    Ahojte,
    chcela by som vás poprosiť o radu:
    - máme nájomníka, ktorému prenajímame nebytové priestory od r. 2004. On sa zbalil, nedodržal zmluvné podmienky a majiteľ sa rozhodol, že mu vystavíme penalizácie za oneskorené úhrady faktúr z predošlých období. V zmluve máme dohodnuté úroky z omeškania vo výške 17% p.a.
    Prosím poraďte, za aké obdobie spätne mu môžem tieto penále vystaviť?

    nnanii je offline (nepripojený) nnanii

    nnanii
    Zdravím, môže mi niekto poradiť mám fa.v sume 54.419,44, splatná bola 27.6.2005 a neviem akú úrokovú sadzbu mám dať a podľa akého zákona mám postupovať..a v zmluve nemáme dohodnuté úroky z omeškania...prosím poradte...

    miska31 je offline (nepripojený) miska31

    miska31
    Dobrý deň. V januári 2012 sme dostali fa od SPP - vyúčtovanie úroku z omeškania. Dátum vystavenia vyúčtovania je 17.1.2012. Vyúčtovanie je v súlade so Zmluvou o dodávke plynu. Úroky z omeškania sú za obdobie roku 2010 a roku 2011. Úrok je vyúčtovaný ku dňu 31.12.2011. Zaplatená bola až teraz v 2012. Účtovala som to 17.1.2012 - 562/321.
    Je to prosím Vás účtované v správnom období? Alebo to malo patriť do roku 2011? ĎAKUJEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miska31 Pozri príspevok
    Dobrý deň. V januári 2012 sme dostali fa od SPP - vyúčtovanie úroku z omeškania. Dátum vystavenia vyúčtovania je 17.1.2012. Vyúčtovanie je v súlade so Zmluvou o dodávke plynu. Úroky z omeškania sú za obdobie roku 2010 a roku 2011. Úrok je vyúčtovaný ku dňu 31.12.2011. Zaplatená bola až teraz v 2012. Účtovala som to 17.1.2012 - 562/321.
    Je to prosím Vás účtované v správnom období? Alebo to malo patriť do roku 2011? ĎAKUJEM
    Máš to v správnom období ale na nesprávnom účte. Správny účet je 544.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.