Zavrieť

Porady

ako odkrutit kotuc z uhlovej brusky

klucom nam to dvom neslo,uz som cakal kedy sa zlomi samotny kluc ... Nestalo sa to niekomu,nieje nato nejaky lepsi kluc co by bol z oboch stran kotuca,aby aj lepsie drzal ? ... je to 230mm,takze mozno je to aj tym viac zaseknute ako pri mensich priemeroch...uz neviem ci to dat do servisu,ak by si stym niekde vedeli radu.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
qwert1 Pozri príspevok
klucom nam to dvom neslo,uz som cakal kedy sa zlomi samotny kluc ... Nestalo sa to niekomu,nieje nato nejaky lepsi kluc co by bol z oboch stran kotuca,aby aj lepsie drzal ? ... je to 230mm,takze mozno je to aj tym viac zaseknute ako pri mensich priemeroch...uz neviem ci to dat do servisu,ak by si stym niekde vedeli radu.
...a aj ste sa asi " modlili " statočne pri tom.......asi ako ja ,keď sa mi urval ten záchytný kolík ...

Teraz riešim tak , že dám do zverára ...predsa len je lepší úchyt , v prstoch sa to blbo narába ...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mozno blba otazka, ale stava sa to... netocis to zlym smerom? Inak by som to skusil dat do zveraku ako pisal kolega a rukavicami tocit kotuc.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

este tam mozes skusit streknut nieco na bazi petroleju- WD40, yeld extra atd.
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

ten zverak som neskusal,dakujem za radu,snad to pojde ,jo snad proti smeru otacania by to malo ist,ale pre istotu som skusal obe strany viackrat
0 0
misxo misxo

misxo je offline (nepripojený) misxo

majzlik a kladivko a zarucene povoli aj velka flexa. odskusane 100x na starej bulharke a Hiltine. predsa ak som niekde vonku tak nepobezim s kazdym kotucom do zveraku
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

qwert1 Pozri príspevok
ten zverak som neskusal,dakujem za radu,snad to pojde ,jo snad proti smeru otacania by to malo ist,ale pre istotu som skusal obe strany viackrat
... no nie som si istý (dávnejšie som nedržal uhlovú brúsku..), ale mám taký pocit, že to nie je proti smeru otáčania, ale v smere otáčania.

A ak tam nemáš ten fixovací kolík (stalo sa aj mne, že sa ulomil - bol z plastu), tak to robím tak, že brúsku uchytím do zveráku, kombinačkami chytím samotný kotúč a tým dvojkolíkovým kľúčom odtočím ten upevňovací šrób.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Zverák,alebo po stavbách zo sebou nosím blicky.
0 0
igorki igorki

igorki je offline (nepripojený) igorki

V žiadnom prípade nie sekáč a kladivo to môže spraviť len idiot. Trieskať do karbošky kladivom po hlave by si mal.
Kvalitnejšie blicky bez problémov menej kvalitné sa budú šmýkať.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vyrobca tychto brusok venoval veĺa peňazí a času do vyskumu a vyvoja týchto brúsok.

Preto neobjavujme Ameriku a kotuč uvoľňujme vždy len zafixovaním vretena aretačným gombíkom a pootočením proti smeru otáčania kotúča rukou v rukavici,držaním za kotúč.

Kľúčom len vtedy ak, je kotúč zodratý až po prírubu.

Kľúč musí byť správne nasadený,ak sa zošmykne treba použiť iný kľúč , alebo vymeniť príruby za nové .

Ja som takto povolil niekoľko sto kotúčov a nikdy nebol žiaden problém.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
igorki Pozri príspevok
V žiadnom prípade nie sekáč a kladivo to môže spraviť len idiot. Trieskať do karbošky kladivom po hlave by si mal.
Kvalitnejšie blicky bez problémov menej kvalitné sa budú šmýkať.
Ani nie. Ak je to dobre zakusnuté a zaistíš to tým zaisťovacím čudlíkom a náradie Ti nepovolí tak urveš ten kolík. Najviac sa mi vidí tá finta so zadržaním kotúča jednými blickami a odťahovanie druhými.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

lubko6394 Pozri príspevok
Ani nie. Ak je to dobre zakusnuté a zaistíš to tým zaisťovacím čudlíkom a náradie Ti nepovolí tak urveš ten kolík. Najviac sa mi vidí tá finta so zadržaním kotúča jednými blickami a odťahovanie druhými.
Ako som napísal povolil som niekoĺko stoviek kotúčov a nikdy som ten kolík neurval.

Povoľovať treba plynulou silou, nie kladivom !

Je možné povoliť aj tak, že na vretene je zárez kam sa nasadí kĺúč č. 17 alebo 18 a ďalším kľúčom na prírubu povoliť kotúč.
Naposledy upravil Indeed : 20.07.11 at 12:56
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Indeed Pozri príspevok
Ako som napísal povolil som niekoĺko stoviek kotúčov a nikdy som ten kolík neurval.

Povoľovať treba plynulou silou, nie kladivom !

Je možné povoliť aj tak, že na vretene je zárez kam sa nasadí kĺúč č. 17 alebo 18 a kľúčom na prírubu povoliť kotúč.
Ja som urval jeden. Asi záleží aké náradie používaš, ten ukrútený kolík bol ale na 50 éčkovom šmejde, ku ktorému Ti dodajú kľúč z "makového kvetu" čo sa Ti ohne eštelen sa naň pozrieš. Ja som si spravil lepší a nevydržal kolík - tá 17-ka ma nenapadla.
0 0
igorki igorki

igorki je offline (nepripojený) igorki

ulomit kolik na 230 karboške povolovaním?tak už čo by bolo za šmejd...samozrejme že každa kvalitnejšia karbobrúska sa da povoliť ručne bez klúča a ja to tak aj robím...len žiadne nasilie
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
igorki Pozri príspevok
ulomit kolik na 230 karboške povolovaním?tak už čo by bolo za šmejd...samozrejme že každa kvalitnejšia karbobrúska sa da povoliť ručne bez klúča a ja to tak aj robím...len žiadne nasilie
žltý einhell - až teraz mi trklo - vstup do pekla.
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

http://www.mall.sk/uhlove-brusky/einhell-rt-ag-230-red

nasiel som manual,tusim som spravil blbost a zaistoval opacnou stranou tou sirsou ku kotucu-takze sa to zakuslo do kotuca a nielen do toho plechoveho stredu, mam ja popol na hlave.
Skusal som upnutie do zveraka,ked som len na kraji tak sa lamal az kotuc...,bez uspechu,mal som pocit ze ani o stupen nejde pohnut, uz to dam snad do servisu,neviete kde by si s tym dali rady, Blava,trnava??
rozstrihanie kotuca asi tiez nepomoze,kedze je to zakusnute kde to nerozstiham...
Naposledy upravil qwert1 : 22.07.11 at 18:10
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nieje mozne. Dones mi to ja to spravim Tak zakusnuta snad karboska nemoze byt aby to rozumne neslo povolit.
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

velice rad,kam mam prist ?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ba-raca.. inak keby si sem hodil foto s detailom toho kotuca, osky a matice ako ej to momentalne donicene, bude sa dat mozno viac poradit. pokial je na oske vyrez na kluc tak v extremnom pripade by sa mohla na maticu navarit paka.
1 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

noo napis kontakt na ss pripadne,ak to myslis vazne zajtra chcem prehodit na diamant na dlazbu
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

praveze nic snim nieje,ani otvor som neznicil pri odkrucani,vyzera presne ako na obrazku toho eshopu co som dal. Akurat tam vidim ze maju tiez zalozeny sirsou stranou ku kotucu ale v manuali je to naopak,tak uz fakt neviem ... chytil som to do sirokeho zveraha,skoro cez cely kotuc, a nic
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať