Zavrieť

Porady

ako odkrutit kotuc z uhlovej brusky

klucom nam to dvom neslo,uz som cakal kedy sa zlomi samotny kluc ... Nestalo sa to niekomu,nieje nato nejaky lepsi kluc co by bol z oboch stran kotuca,aby aj lepsie drzal ? ... je to 230mm,takze mozno je to aj tym viac zaseknute ako pri mensich priemeroch...uz neviem ci to dat do servisu,ak by si stym niekde vedeli radu.
Usporiadat
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

qwert1 Pozri príspevok
praveze nic snim nieje,ani otvor som neznicil pri odkrucani,vyzera presne ako na obrazku toho eshopu co som dal. Akurat tam vidim ze maju tiez zalozeny sirsou stranou ku kotucu ale v manuali je to naopak,tak uz fakt neviem ... chytil som to do sirokeho zveraha,skoro cez cely kotuc, a nic
A povoľuješ to oproti tej šípke ,ktorá je nahlave brúsky alebo naopak?Správne je v smere šípky. Možno nejde povoliť preto,že si skúšal aj na jednu aj na druhú stranu a teraz to máš fest utiahnuté.Keď to máš vo zveráku,založ kľúč a opatrne klepni kladivkom alebo na kľúč nasaď kus trubky pre väčšiu páku.Musí povoliť
Naposledy upravil peterkos2 : 22.07.11 at 19:53
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

qwert1 Pozri príspevok
noo napis kontakt na ss pripadne,ak to myslis vazne zajtra chcem prehodit na diamant na dlazbu
hmm tak to ti nepomozem, ja tam pracujem a najskor tam budem pracovat v pondelok neviem do akej miery si technicke drevo, lebo obcas sa veci opisuju brutal tazke a je to iba prkotina. V najhorsom z toho padnem na rit aj ja
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Ešte jedna možnosť ma napadla.Ak sa dá založiť vidlicový kľúč na vreteno z opačnej strany kotúča ako je matica a do matice originál kľúč - vzájomná poloha tých kľúčov musí byť ako pri roztvorených nožniciach a obidvomi rukami stlač tieto kľúče k sebe akoby si chcel zavrieť tie nožnice.Nesmú byť však ďaleko od seba-len aby si ich občiahol stlačiť dlaňou a prstami.Vyvinieš takto veľkú silu.Samozrejme ak ti to dovolí veľkosť kotúča
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

do druhej strany vidlicovy nevlozim ,lebo je tam kryt,kt. je sice odopinaci,ale neda sa zlozit bez odkrutenia kotuca-len otacat, mozno tu paku skusim na kluc,to by tiez mohlo pomoct ,kladivo som skusal,ale ako kolega predtym pisal ze to nieje dobre..
no neviem,je to mozne ze je to blbost a niekto dalsi by to spravil za minutu,ale som ochotny zato zaplatit flasu pripadne velku bonbonieru,tak mate lahko zarobene kto ma zaujem
este dalsie mozno, ak by slo rozobrat celu hlavu,potom by som vybral kryt z druhej strany,ale to uz neviem,je to v aute teraz to neviem ci by preslo,boli tam nejake sroby ale nemam ani bocny kluc pri sebe...
Naposledy upravil qwert1 : 22.07.11 at 20:50
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

nepomohla ani 2-metrova paka, stale sa to vysmyklo ... uz mozno fakt len prizvarat
0 0
qwert1 qwert1

qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

dnes rano som to dal v autoservise chalanom, mali to za 2 minutky, radili mi v zeleziarstve nahrievat autogenom ako to davaju robit ked sa im zasekne, ale tito to spravili kladivkom,ani si to nepotrebovali upevnit. Kto umi,ten umi
poucenie,dat to kratsou stranou ku kotucu,aby sa neupevnovalo o ine ako ten plechovy stred kotuca,a ma zmysel davat tam aj nejaku tu vazelinu ?
0 0
dano.pogac dano.pogac

dano.pogac je offline (nepripojený) dano.pogac

Vazelínu určite nie. Mohlo by sa stať že sa ti ten kotúč zase samovoľne povolí a to určite nieje nič čo by si chcel zažiť. Do budúcnosti len poradím že to netreba uťahovať ako Rambo. Kotúč sa uťahuje sám pri záťaži. Makita má jeden patent, ktorý volajú superpríruba. Je to špeciálna matica, ktorá sa zaťahuje bez kľúča normálne rukou. Raz som videl ako chlapík zatiahol superprírubu blickami. Samozrejme sa to zatiahlo pri záťaži ešte raz tak. Jediná možnosť bola vyrezať ten kotúč a až keď sme ho odtiaľ doslova vyštípali, tak sa nám superprírubu podarilo povoliť.
0 0
dudka00x dudka00x

dudka00x je offline (nepripojený) dudka00x

občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

alltracboy
este tam mozes skusit streknut nieco na bazi petroleju- WD40, yeld extra atd.
občas sa skúšala aj brzdová kvapalina
dobre vzlína
0 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

dudka00x
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.
Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

tannenkau
dudka00x
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.
Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tannenkau
dudka00x
občas sa stane že kotúč je vložený zlým smerom a potom sa zadrhne a nedá sa uvolniť. keď vkladáte kotúč doťahujte len ručne pretože pri rezaní- brúsení sa kotúč samovoľne dotiahne.
Si ma naštval !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Za štyri roky určite niečo vymyslel. Ja mimochodom som použil priblblý zverák.
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať