Zavrieť

Porady

stavebné práce v ČR- dodanie tovaru alebo služby?

Ahojte, kolegovia,
prosím Vás, potrebujem poradiť...
Mám klienta, ktorý vykonáva stavebné práce na základe zmluvy o dielo v ČR pre českého platiteľa dph. Vykonávajú len práce, materiál nedodávajú.
Moja otázka znie: je to dodanie tovaru a vtedy to musím uvádzať aj vo výkaze dph a do súhrnného výkazu ?...alebo je to dodanie služby s miestom dodanie v ČR, služba spojená s nehnuteľnosťou a vtedy neuvádzam vo výkaze dph a tiež nemám povinnosť uviesť do súhrnnéh výkazu ?
Ďakujem za pomoc, lebo si s tým neviem poradiť.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Ada9 Pozri príspevok
Ahojte, kolegovia,
prosím Vás, potrebujem poradiť...
Mám klienta, ktorý vykonáva stavebné práce na základe zmluvy o dielo v ČR pre českého platiteľa dph. Vykonávajú len práce, materiál nedodávajú.
Moja otázka znie: je to dodanie tovaru a vtedy to musím uvádzať aj vo výkaze dph a do súhrnného výkazu ?...alebo je to dodanie služby s miestom dodanie v ČR, služba spojená s nehnuteľnosťou a vtedy neuvádzam vo výkaze dph a tiež nemám povinnosť uviesť do súhrnnéh výkazu ?
Ďakujem za pomoc, lebo si s tým neviem poradiť.
Je to dodanie služby, aj tie uvádzame do SV.

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
ak je to dodanie služby, ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť, tak to ide podľa par.16 a tieto služby do SV neuvádzajú...
Katarína Cigánová
Tweety Pozri príspevok
Je to dodanie služby, aj tie uvádzame do SV.
nesuhlasím so všetkým.
je to služba , ale podla§16 odst.1 - fakturuješ bez DPH s prenosom daňovej povinnosti na odberateľa , a do SV toto nejde .
do SV sa uvádza služba podľa §15 odst.1.

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
ak je to služba,ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť podľa par.16 ods.1, tak miesto dodania je v ČR, z toho dôvodu sa táto služba neuvádza ani vo výkaze dph, lebo to nie je služba oslobodená od dph s prenosom daňovej povinnosti ale je to služba, kde sa priamo určuje miesto dodania mimo SR a tieto sa neuvádzajú ani vo výkaze dph.... alebo sa mýlim ???
Katarína Cigánová
Ada9 Pozri príspevok
ak je to služba,ktorá sa vzťahuje na nehnuteľnosť podľa par.16 ods.1, tak miesto dodania je v ČR, z toho dôvodu sa táto služba neuvádza ani vo výkaze dph, lebo to nie je služba oslobodená od dph s prenosom daňovej povinnosti ale je to služba, kde sa priamo určuje miesto dodania mimo SR a tieto sa neuvádzajú ani vo výkaze dph.... alebo sa mýlim ???
nemýliš sa .
Miesto dodania je v ČR , preto , ak by si nemala na koho preniest daňovú povinnost , musela by si sa v ČR registrovat a daň odviest v ČR . Toto je zjednodušený postup ak su dodavatel aj odberatel registrovaní vo svojej krajine. - Preto prenos daňovej povinnosti ano , ale SV nie.

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
áno, odberateľ je registrovaný v ČR, fakturujeme bez dph, ale ja to neuvádzam ani vo výkaze dph, lebo tam na to nie je riadok...

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
takže, si myslíš , že je to dodanie služby? Ja sa preto neviem rozhodnúť, či tovar alebo služba, pretože v par.8 o dph je dodanie stavby na základe zmluvy o dielo považované za dodanie tovaru.
Katarína Cigánová
Ada9 Pozri príspevok
takže, si myslíš , že je to dodanie služby? Ja sa preto neviem rozhodnúť, či tovar alebo služba, pretože v par.8 o dph je dodanie stavby na základe zmluvy o dielo považované za dodanie tovaru.
predpokladám ale že v tvojom prípade sa nejedná o dodanie stavby , u teba súto iba práce na stavbe - práce viažúce sa k nehnutelnosti - tak služba podľa §16odst.1
dodanie stavby by bolo ak by to Tvoja firma postavila na "kľúč " .

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
ja som to tiež tak chápala, ale na školení o dph bolo povedané, že dodanie stavby je dodanie tovaru aj pre tie firmy,ktoré robia subdodávky. Takže podľa teba je vlastne rozhodujúce či sa stavba dodáva aj s materiálom - vtedy dodanie tovaru a keď sú vykonávané len práce na stavbe v subdodávke, vtedy je to služba ?

Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
už som to vyriešila, je k tomu pokyn z drsr. ďakujem všetkým

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.