Zavrieť

Porady

Terasa k rodinnému domu

Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké su podmienky pri výstavbe terasy. Totižto v stavebnom povolení sa terasa nespomína, pritom je riadne naprojektovaná. Jedná sa o terasu, ktorá je vyvýšená nad zemou cca 1m, stojí na 3 stojkách, rozloha 3x5m a je vypustená priamo z domu. Je potrebné podať ohlásenie drobnej stavby? A ešte sa chcem opýtať, či je potrebné vyňať z pôdneho fondu aj tento "kúsok" pôdy pod tými troma stojkami. Ďakujem pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

    Ajk&
    Si veľmi poriadna, asi sa naplatíš ..... ja osobne by som to nerobila keď je na projekte. Ako to že pod terasou máš ornú pôdu a dom máš postavený na stavebnom pozemku.....

    simoneccka1 je offline (nepripojený) simoneccka1

    simoneccka1
    No dom je 8x12m, cize mame vynate 96m2. Tak radsej si priplatim za kolky teraz, ako by som potom mala platit pokuty alebo pod. Pri kolaudacii s tym asi potom bude problem, neviem, preto sa pytam, ako to riesit...

    dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

    dadika22
    Tiež by sme chceli urobiť terasu s betónovými základmi k ešte neskolaudovanému domu. Terasa však nie je na projekte domu a nie je k nej teda ani stavebné povolenie. Vie mi prosím niekto poradiť, ako to urobiť? Máme podať ohlásenie drobnej stavby? Neviem ako si to dať potom geodeticky zamerať, či aj s tou terasou, alebo len dom. Neviem, na koho sa obrátiť. Poradíte, ako postupovať?

    acho je offline (nepripojený) acho

    acho
    prispejem mojou skusenostou...
    K stavebnemu povoleniu som dal projekt, kde sice bola terasa zakreslena,no nebola zapocitana v zastavanej ploche. Terasu som postavil v inom, vacsom rozmere. Je voci vonkajsiemu terenu vyvysena o 20 cm a je priamo napojena na dom. Pri kolaudacii to nikto neriesil, terasu pan zo stavehneho uradu videl.
    dadika22 zamerať ste si dali len dom bez terasy a tak vám ho aj zakreslili do katastr.mapy?
    acho ano, kataster to zapisal bez terasy, len ako obdlznik tvoriaci "cisty" obvod domu

    Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

    Emka Roman
    simoneccka1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, aké su podmienky pri výstavbe terasy. Totižto v stavebnom povolení sa terasa nespomína, pritom je riadne naprojektovaná. Jedná sa o terasu, ktorá je vyvýšená nad zemou cca 1m, stojí na 3 stojkách, rozloha 3x5m a je vypustená priamo z domu. Je potrebné podať ohlásenie drobnej stavby? A ešte sa chcem opýtať, či je potrebné vyňať z pôdneho fondu aj tento "kúsok" pôdy pod tými troma stojkami. Ďakujem pekne za každú radu.
    Záhrada sa vyníma z pôdneho fondu ?

    Terasa k rodinnému domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.