Zavrieť

Porady

Kniha jázd a súkromné auto

Ako živnostník používam na podnikanie súkromné auto nezaradené v obchodnom majetku. Výdavky na používanie tohto auta si uplatňujem spolu zo stravným vo „Vyúčtovaní pracovnej cesty“. Musím okrem toho viesť aj „Knihu jázd“? Ak áno, mám v nej evidovať aj jazdy na súkromné účely?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    midu
    Ako živnostník používam na podnikanie súkromné auto nezaradené v obchodnom majetku. Výdavky na používanie tohto auta si uplatňujem spolu zo stravným vo „Vyúčtovaní pracovnej cesty“. Musím okrem toho viesť aj „Knihu jázd“? Ak áno, mám v nej evidovať aj jazdy na súkromné účely?
    V tvojom prípade je potrebné viesť evidenciu ciest uskutočnených iba v rámci podnikania.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Vo vyuctovani musis mat presne rozpisane kde a preco si bol a potom nemusis mat knihu jazd...

    orazel je offline (nepripojený) orazel

    orazel
    Môj názor: Je vhodné evidovať všetky jazdy - aj súkromné a aj služobné - a v evidencii jázd rozdeliť náklady na PHM pomerne na základe pomeru medzi služobnými a súkromnými jazdami a z celkových nákladov bude daňovouznaná len suma, ktorá prináleží služobným cestám. Je vhodné mať na preukázanie aj doklady o kúpe PHM o dokázaní skutočne vynaložených nákladov, hoci pri súkromnom vozidle sa nemajú zaúčtovať do PD.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    orazel
    Môj názor: Je vhodné evidovať všetky jazdy - aj súkromné a aj služobné - a v evidencii jázd rozdeliť náklady na PHM pomerne na základe pomeru medzi služobnými a súkromnými jazdami a z celkových nákladov bude daňovouznaná len suma, ktorá prináleží služobným cestám. Je vhodné mať na preukázanie aj doklady o kúpe PHM o dokázaní skutočne vynaložených nákladov, hoci pri súkromnom vozidle sa nemajú zaúčtovať do PD.
    Nesúhlasím s týmto tvedením, pretože ak používa súkromné auto pre účely podnikania, tak tam do nákladov VOD zaúčtováva paušálne náhrady a nie samotný náklad o nákupe PHM. Doklad o nákupe PHM je vhodný v tomto prípade na preukázanie ceny PHM pri výpočte paušálnych náhrad.
    Naposledy upravil Manual : 20.01.06 at 19:42

    Kniha jázd a súkromné auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.