Zavrieť

Porady

Študent a príkazná zmluva

Vie mi niekto narýchlo zhrnúť všetky podmienky a obmedzenia pre študenta, ktorý má za rok 2005 príkaznú zmluvu (§ 5 ZDP - záv.čin.) vyplatenú jednorázovo na konci roka?
1. Obmedzenie v počte odpracovaných hodín - podľa mňa NIE
2. Výška príjmu a odvod na SP - NEMÁ POVINNOSŤ
3. Výška príjmu a odvod na ZP - príjem za 9-12/05 nesmie presiahnuť 13.000,- aby neplatil ZP
4. Odvediem za ňho jednorázovo 19% zrážkovú daň, dám mu potvrdenie o vyplatených preddavkoch, podá si sám DP a uplatní si nezdaniteľbú časť 87.936,- Sk.
Ďakujem všetkým, dúfam,že pomôžem aj iným:p
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    AK SOM TO SPRAVNE POCHOPILA
    §8tak ak stupujem nie podľa §5 ale §8
    TAK SA Dá SúHLASIť SO VšETKýMI BODMI
    až na ZP-nejde o závislú činnosť, neplatí odvody ?
    okrem 4. - nevykonám zrážkovú daň, ale vyplatím brutto, pričom študent si bud podá DP alebo nepodá - podľa celkovej sumy príjmov 2005.
    a ak sa jedná o rodinného príslušníka s rodinnými prídavkami?

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Takže ak tomu chápem, študentovi sa nevykoná zrážka 19 % vyplatí sa mu celá čiastka, ale ak mu príjem nepresiahne polovicu výšky minim.mzdy tak daňové priznanie nie je povinný podávať. Neviem či som sa správne vyjadrila.

    AdaG je offline (nepripojený) AdaG

    AdaG
    Upozorňujem na to, že DU väčšinu príkazných zmlúv zaraďuje do § 5, pri príkazných zmluvách som prilepila aj ich stanovisko.
    Ak by sme to predsa presunuli do § 8 (alebo aj iného), čo by prešlo len ťažko, treba brať do úvahy registračnú povinnosť podľa z. o správe daní a poplatkov, čo určite žiadny študent vopred neurobil

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak je príkazná zmluva zdaňovaná podľa §5 súhlasím so všetkými bodmi 1.príspevku. K 3.bodu - ak by náhodou súčasne bol študent zamestnancom, príjem z príkaznej zmluvy sa nezapočítava do úhrnu príjmov pre posúdenie hranice 13000 a neodvádza sa potom z príkaznej zmluvy ZP.

    Študent a príkazná zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.