Zavrieť

Porady

DOTÁCIA Z ÚP - učt. program ALFA

dobrý deň, prosím poradiť mi ako zaúčtovať v účtovnom programe ALFA- jednoduché účtovníctvo - dotáciu z Úradu práce. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    moonika Pozri príspevok
    dobrý deň, prosím poradiť mi ako zaúčtovať v účtovnom programe ALFA- jednoduché účtovníctvo - dotáciu z Úradu práce. Ďakujem.
    Odpoveď nájdeš tu:
    http://www.kros.sk/tmp/asset_cache/l...%20pr%E1ce.pdf

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Zdenka175, Danielle369, terezamaria, Mária27, Xanti
    5

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás. Účtujem dotáciu z UP a mám nejaké otázky. Celú dotáciu som dala ako PNZD a čerpanie som účtovala cez ID ako POZD. Ale mám tu bloček za nákup vŕtačky, ktorú zaplatil VISA kartou. Účet má v mBank. Musím tú platbu kartou nejak preúčtovavať alebo si nevšímam ako odišli peniaze z účtu?
    A ešte jedna otázka. Dotácia mu prišla na samostatný účet mBank, z ktorého bude platiť aj všetky výdavky, súvisiace s podnikaním. Ale mám tu aj bloček, že kupoval nejaké lopaty a nožnice, ktoré ale platil v hotovosti a neišlo to z dotácie. Ako to zaúčtujem? Normálne ako výdavok za materiál zaplatený v hotovosti? Nemôžem to dať ako výdavok z dotácie, pretože by mi nesedela banka. Dúfam, že chápete, čo potrebujem vedieť. Vďaka.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás. Účtujem dotáciu z UP a mám nejaké otázky. Celú dotáciu som dala ako PNZD a čerpanie som účtovala cez ID ako POZD. Ale mám tu bloček za nákup vŕtačky, ktorú zaplatil VISA kartou. Účet má v mBank. Musím tú platbu kartou nejak preúčtovavať alebo si nevšímam ako odišli peniaze z účtu?
    A ešte jedna otázka. Dotácia mu prišla na samostatný účet mBank, z ktorého bude platiť aj všetky výdavky, súvisiace s podnikaním. Ale mám tu aj bloček, že kupoval nejaké lopaty a nožnice, ktoré ale platil v hotovosti a neišlo to z dotácie. Ako to zaúčtujem? Normálne ako výdavok za materiál zaplatený v hotovosti? Nemôžem to dať ako výdavok z dotácie, pretože by mi nesedela banka. Dúfam, že chápete, čo potrebujem vedieť. Vďaka.
    Čo sa týka platby z účtu záleží či je nahlásený na DÚ. Ak je nahlásený potom o tom účte sa účtuje ako o pohybe na BÚ. Ak účet nie je nahlásený na DÚ, potom by som účtovala ako VPD a priložila by som výpis z účtu, kedy tá platba odišla. Rozdiel je aj v tom že o nahlásenom účte účtuješ všetky položky a o nenahlásenom účte tam účtuješ len konkrétnu položku, ktorá sa týka podnikania.

    čo sa týka toho nakúpeného materiálu - lopaty a nožnice to sa účtuje ako VOZD - platené v hotovosti, cez dotáciu to nemôžeš zaúčtovať (vlastne si si odpovedala) pretože by ti nesedel účet, išlo by to jedine keby si v tom istom čase rovnakú sumu vybral napr.osobná spotreba, ale to by musela byť aká náhoda :-)

    DOTÁCIA Z ÚP - učt. program ALFA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.