Zavrieť

Porady

uznanie vydavku

Zelam pekny den,
zacinam robit jednoduche uctovnictvo a natrafila som na takyto problem...zjavne len pre mna,tak chcem vediet ako to vlastne je.
Mam fakturu od Orange, kde ako ucastnik je uvedena szco: obchodne meno a sidlo (trvale bydlisko) Problem je v tom, ze ako adresu platitela uhrad ma udane obchodne meno ale adresa je jeho prechodny pobyt. je takato faktura spravna pre uznanie vydavku?
Inak sa ospravedlnujem ak nie som v spravnej teme,ale do inej sa mi to nehodilo
A vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuska84 je offline (nepripojený) ivuska84

    ivuska84
    posudzuje sa to u szco inak ako napriklad u pravnickej osoby?lebo viem, ze udaje na fakture sa musia zhodovat z vypisom z or, tak som myslela ze aj pre szco plati nieco take, cize udaje zo zivnostenskeho registra a ze ak je tam nieco ine je to nespravne

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ivuska84 Pozri príspevok
    posudzuje sa to u szco inak ako napriklad u pravnickej osoby?lebo viem, ze udaje na fakture sa musia zhodovat z vypisom z or, tak som myslela ze aj pre szco plati nieco take, cize udaje zo zivnostenskeho registra a ze ak je tam nieco ine je to nespravne
    Ja odporúčam, aby aj SZČO mali adresy v poriadku......nech si dá zmenu u dodávateľa služby, a adresu doručenia nech má prechodné bydlisko......

    ivuska84 je offline (nepripojený) ivuska84

    ivuska84
    ved ono to aj tak bolo myslene, len ta faktura vyzera tak ze mne sa to nezda, obchodne meno nie je totozne s menom szco, a ta dorucovacia adresa je na fakture v popredi a na prechodnom predsa ziadne obchodne meno ani neuvadza ...skor bz sa mi tam hodilo len meno a adresa, ziadne obchodne meno...jooj, chcem to mat poporiadku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.