Zavrieť

Porady

zničeny tovar a DPH

Dobry den,nieco som tu nasla,ale je to z roku pana 2004,tak sa pre istotu opytam koli cerstvejsim informaciam :-) :


Pri inventure bolo zistene,ze nejaky tovar sa rozbil. Je to velkoobchod sklo-porcelan, takze to je pochopitelne. Chcem sa opytat,ci je potrebne z tohoto tovaru odviest dan danovemu uradu. Je to dodanie tovaru podla §8 ods.3,alebo nie je? Alebo podla nejakeho ineho paragrafu? Jaj aha,hacik je v tom,ze tovar bol dovezeny u Europskej unie a samozdaneny. Takze realne sa ziadna DPH na vstupe neodpocitala,iba "akoze" . Co s tym mam urobit? Je to dost velka suma a cakaju na to,ze kolko im vyjde DPH ... prosiiim poradte :-)

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    alexxandra
    Pri inventure bolo zistene,ze nejaky tovar sa rozbil. Je to velkoobchod sklo-porcelan, takze to je pochopitelne. Chcem sa opytat,ci je potrebne z tohoto tovaru odviest dan danovemu uradu.
    Spísať záznam o škode a urobiť výdaj (znížiť tovarové zásoby z titulu škody). Účtovanie závisí od toho, v akej účtovnej sústave účtujete. Škoda sa nedodaňuje daňou z pridanej hodnoty.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    dakujem :-) a vplyv na dan z prijmu bude nejaky? Teraz som si od teba precitala starsi prispevok a tam doslova pises,ze nie :-) Takze nie? Necham vo vydavkoch? Jedna sa o JU. Aha,ale maju aj sro a tam to isto tiez vyskoci a tam to bude PU.Takze tam to zauctujem na manka a skody a ak mam smernicu,tak nieco mozem uznat danovo a nieco nie. Ak sa mylim,prosim oprav ma. Mimochodom,ako mam stanovit daku smernicu v pripade velkoobchodu sklo-porcelan? Mozem povedat,ze napr.5% ? Dakujem, uz som kludnejsia :-)

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    alexxandra
    dakujem :-) a vplyv na dan z prijmu bude nejaky? Teraz som si od teba precitala starsi prispevok a tam doslova pises,ze nie :-) Takze nie? Necham vo vydavkoch? Jedna sa o JU.
    Neviem, v akej súvislosti ste čítali príspevok. Ale škoda je len škoda ... vplyv na základ dane bude. Je potrebné vylúčiť tieto výdavky v JÚ z nákupu tovaru na výdavok nezahrňovaný do základu dane.

    alexxandra
    ...ale maju aj sro a tam to isto tiez vyskoci a tam to bude PU.Takze tam to zauctujem na manka a skody a ak mam smernicu,tak nieco mozem uznat danovo a nieco nie.
    V PÚ sa postupuje obdobne ... účtovanie 549/132. Rovnako škoda.

    Výnimkou by bolo zahrnutie škody do výšky prijatej náhrady (poisťovňa, zamestnanci).

    Mám za to, že rozbitie tovaru nemôžeme stotožňovať s prirodzenými úbytkami zásob. Či môže mať predajňa (obchod) s týmto sortimentom stanovenú normu na rozbitnosť ... v tom vám neviem poradiť.

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    dakujem a ospravedlnujem sa za tykanie :-) toto si pekne vytlacim a zalozim k tej skladovej vydajke ;-) prajem pekny den

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    Zdravím, chcela som sa len opýtať, ak som "zničený" materiál zaúčtovala
    ID 549/112 je ešte potrebné nejaké doúčtovanie? Lebo ten môj materiál stále figuruje v skladovej evidencii. Mám niečo zle nastavené?
    Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.