Zavrieť

Porady

Platba tovaru poukazkami, hotovostou vs. 2 pokladnice a 2 DPHcky.

Ahojte vsetci,
Takyto pripad som na porade nenasiel.
Mam dilemu ako zauctovat v moneyS3 nasledovny pripad v podvojnom uctovnictve "B", platca dph. Pre zjednodusenie pouzijem priklad.

V pokladnici c.1 (211001) su peniaze = 100 Eur
V pokladnici c.2 (211002) su Relax poukazky = 60 Eur (pozn. od sodexo)

Nakupil som tovar do spotreby s nasledovnymi polozkami na bloku z reg.pokladne, ktory som zaplatil poukazkami a hotovostou:
--------------------------------------------------------------
polozka 1: 11 Eur s DPH, DPH = 10 % (t.j. 10 Eur bez DPH)
polozka 2: 22 Eur s DPH, DPH = 10 % (t.j. 20 Eur bez DPH)
polozka 3: 36 Eur s DPH, DPH = 20 % (t.j. 30 Eur bez DPH)
--------------------------------------------------------------
DPH 10 % = 3 Eur
DPH 20 % = 6 Eur
DPH celkom = 9 Eur
--------------------------
Cena celkom = 69 Eur s DPH
--------------------------
Platba poukazky = 60 Eur
Platba hotovost = 10 Eur
Vratene = 1 Eur

Viete mi prosim poradit ? Ako by ste to vyriesili ?
Vopred Vam velmi pekne dakujem za radu.
Naposledy upravil maco&m : 20.07.11 at 18:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ja uctujem trzby nasledovne:
    - raz za tyzden (mesiac) zauctujem prijate trzby, pricom ich rozdelim na trzby v hotovosti a trzby k poukazkam a na kazdom doklade vycislim DPH
    - cize v tvojom pripade by som mala v pokladni platobnych poukazok:
    211002/604001 52,5 €
    211002/343010 3 €
    211002/343020 4,5 €
    - v pokladni 211001
    211001/604001 7,50 €
    211001/343020 1,50 €
    Cize trzby sedia, DPH sedi a taktiez analytika k 211. (to, aby som nejako alikvotne priradila 10% DPH k hotovosti alebo k platobnym poukazkam, tak tym by som sa netrapila. Jednak sa to neda presne (iba nejakym pomerom) a podruhe v tom nevidim ziadny prakticky prinos). (10% DPH k trzbam nemam v praxi)

    maco&m je offline (nepripojený) maco&m

    maco&m
    Lucia Červenková Pozri príspevok
    Ja uctujem trzby nasledovne:
    - raz za tyzden (mesiac) zauctujem prijate trzby, pricom ich rozdelim na trzby v hotovosti a trzby k poukazkam a na kazdom doklade vycislim DPH
    - cize v tvojom pripade by som mala v pokladni platobnych poukazok:
    211002/604001 52,5 €
    211002/343010 3 €
    211002/343020 4,5 €
    - v pokladni 211001
    211001/604001 7,50 €
    211001/343020 1,50 €
    Cize trzby sedia, DPH sedi a taktiez analytika k 211. (to, aby som nejako alikvotne priradila 10% DPH k hotovosti alebo k platobnym poukazkam, tak tym by som sa netrapila. Jednak sa to neda presne (iba nejakym pomerom) a podruhe v tom nevidim ziadny prakticky prinos). (10% DPH k trzbam nemam v praxi)
    dakujem za odpoved takto neskoro vecer :-) je super, pomoze, ale v mojom pripade ide o platbu za tovar, ktory som zakupil v obchode uvedenym sposobom, t.j. poukazkami a hotovostou, cize su vytvorene naklady, cize opacny pripad.
    Na tie poukazky, ktore pouzivam ako platidlo, mam kvoli prehladnosti vytvorenu analytiku, t.j ten ucet 211002.
    Naposledy upravil maco&m : 20.07.11 at 18:00
    Fuha, rozmyslam ako je to pri opacnom garde. Spravila by som to rovnako, lebo stale su dve pokladne a potrebujes oductovat aj hotovost, aj platobne poukazky. (s tym, ze by som dala na doklady odkaz na seba)

    maco&m je offline (nepripojený) maco&m

    maco&m
    Dobre rano,
    rozmyslam nad tym, ze ak pouzijem napr. nejaky pomer, ako zabezpecim to, ze v tej poukazkovej pokladni bude 0 Eur ? Na zaciatku v pokladni bolo 60 Eur, poukazky som pouzil vsetky pri platbe, takze by som na tejto popkladni nemal mat nic. Som z tohoto pripadu nejaky zmateny.
    Skusite mi este poradit ?
    maco&m Pozri príspevok
    Dobre rano,
    rozmyslam nad tym, ze ak pouzijem napr. nejaky pomer, ako zabezpecim to, ze v tej poukazkovej pokladni bude 0 Eur ? Na zaciatku v pokladni bolo 60 Eur, poukazky som pouzil vsetky pri platbe, takze by som na tejto popkladni nemal mat nic. Som z tohoto pripadu nejaky zmateny.
    Skusite mi este poradit ?
    A ved tak, ako som ti to pisala ja, by si vsetky poukazky dal prec z pokladne.

    maco&m je offline (nepripojený) maco&m

    maco&m
    Lucia Červenková Pozri príspevok
    A ved tak, ako som ti to pisala ja, by si vsetky poukazky dal prec z pokladne.
    No, dal som si cierny caj, a vyzera to tak, ze ma prebudil.
    Takze, vlastne ste zobrali tu 10 % DPH a celu ste ju pouzili na poukazky. Tu 20 % DPH ste potom v pomere rozlozili tak, aby tie sumy na 343 uctoch a zaroven cez obe pokladnice davali celkovu DPH na bloku. A v podstate sumy bez DPH ste len dopocitali tak, aby v konecnom dosledku sedela celkova suma 69 Eur. Ak som to spravne cele pochopil, tak Vam velmi pekne dakujem za radu :-)

    Platba tovaru poukazkami, hotovostou vs. 2 pokladnice a 2 DPHcky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.