Zavrieť

Porady

nemocenske poistenie pocas druhej materskej

Dobry den chcela by som sa informovat ako dosiahnut najvyssiu matersku kedze som teraz na materskej dovolenke ale pred nastupom na prvu matersku mi skoncil pracovny pomer bola som este v ochrannej lehote a teraz planujeme druhe babo, len neviem kolko a kedy zacat platit dobrovolne nemocenske poistenie aby som dostala najvyssiu matersku
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Keďže pracovný pomer netrvá, jediný možný spôsob je založiť si dobrovoľné nemocenské poistenie s maximálnym možným vymeriavacím základom a platiť si z tejto sumy poistné pol roka. Následne si už môžete znížiť platbu na minimum. Ak sa Vám aj hneď teraz podarí otehotnieť, tak na materské budete vypísaná až budúci rok a ako vymeriavací základ sa bude brať suma, z ktorej ste platili v tomto roku.
    Len keby som tak mala čarovnú guľu a vedela, aký osud bude čakať dobrovoľné poistenie budúci rok a či pravidlá, ktoré platia dnes, budú platiť aj od 1.1.2012.

    vevoncek je offline (nepripojený) vevoncek

    vevoncek
    Dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli a este jedna otazka kedy si mozem znizit na minimum to dobrovolne nemocenke poistenie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vevoncek Pozri príspevok
    Dakujem velmi pekne velmi ste mi pomohli a este jedna otazka kedy si mozem znizit na minimum to dobrovolne nemocenke poistenie?
    Zmena VZ je možná po 6 mesiacoch (platí pre rok 2011).

    vevoncek je offline (nepripojený) vevoncek

    vevoncek
    A etse sa chcem spytat na co mam narok ked nastupim na matersku? pametam sa ze ked som nastupila na prvu dostala som aj od primatora nejaky prispevok plus prispevok od statu ten jednorazovy pri narodeni ked sa dieta dozije pol roka a neviem este co dalej

    nemocenske poistenie pocas druhej materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.