Zavrieť

Porady

Jazykové znalosti účtovníka.

Dobrý deň.

Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    dana99 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

    Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

    Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

    Ďakujem.
    Ja pouzivam denno-denne. Ono ani nemusite vy byt zahranicna firma, staci ked mate dodavatela, odberatela v zahranici, a ked treba niekedy nieco vykomunikovat, tak jedine v cudzom jazyku.

    V dnesnej dobe otvoreneho trhu je cudzi jazyk uz viac menej nevyhnutnostou. Tak ako ja ovladam jeden aktivne a druhy pasivne, tak moje mladsie kamaratky ovladaju uz aj styri jazyky, a pri nich uz aj moje dva cudzie jazyky su smiesne. A to som si par rokov dozadu myslela ze som na tom relativne dobre.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak firma spolupracuje so zahranicim je predpoklad, ze aj faktury budu v cudzom jazyku

    dana99 je offline (nepripojený) dana99

    dana99
    Ďakujem Vám všetkým.

    (aj keď, išlo mi o bežných účtovníkov v bežných firmách - nie zahraničné spoločnosti, ani spoločnosti, ktoré obchodujú so zahraničím)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dana99 Pozri príspevok
    Ďakujem Vám všetkým.

    (aj keď, išlo mi o bežných účtovníkov v bežných firmách - nie zahraničné spoločnosti, ani spoločnosti, ktoré obchodujú so zahraničím)
    Mám skúsenosti, že prijímajú účtovníka so znalosťou cudzích jazykov a popri tom bude vykonávať prácu asistentky, prípadne odbytového pracovníka, kde firma nadväzuje obchodné styky aj so zahraničím.
    Ale väčšinou chcú mladé baby, s veľkou praxou a znalosťou cudzích jazykov.
    Toľko moja skúsenosť.
    ondrejvla Pozri príspevok
    Mám skúsenosti, že prijímajú účtovníka so znalosťou cudzích jazykov a popri tom bude vykonávať prácu asistentky, prípadne odbytového pracovníka, kde firma nadväzuje obchodné styky aj so zahraničím.
    Ale väčšinou chcú mladé baby, s veľkou praxou a znalosťou cudzích jazykov.
    Toľko moja skúsenosť.
    Este by som doplnila ze by nemala mat deti a ani by sa nemala chystat mat deti. Proste clovek, s ktorym sa da dlhodobo pocitat ale takto je to vsade, nie len pri uctovnikoch (na jednom pohovore sa ma spytali, ci planujem mat najblizsich 5 rokov dieta. Dnes, keby sa ma to niekto spyta, tak mu rovno odpoviem nieco podobne mile, napr. ci ked podpisem zmluvu, tak mam zarucene, ze ma budu najblizsich 5 rokov zamestnavat - ved istoty by mali byt vzajomne )
    dana99 Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Prosím, chcela by som vedieť, koľkí z Vás - účtovníkov - bežne používajú cudzí jazyk, pri svojej práci.

    Hľadám si prácu a vo väčšine inzerátov požadujú cudzí jazyk na aktívnej úrovni. A ja som sa učila len po rusky.

    Je naozaj potrebný, alebo len selektujú záujemcov o prácu?

    Ďakujem.
    Moj prvy prispevok bol mimo temy. Momentalne cudzi jazyk pri svojej praci nepouzivam, ale mali sme zahranicneho klienta, s ktorym bolo treba komunikovat po anglicky.

    To, ci ta firma potrebuje anglicky jazyk naozaj, alebo len selektuje uchadzacov, je tazke posudit. Skus poslat zivotopis aj ked nesplnas tuto podmienku a firma sa sama rozhodne, ci ta pozve na pohovor alebo nie. Ked nebudes v zivotopise klamat a pozvu ta, tak to nebude pre nich take dolezite. (momentalne robime pohovory na poziciu uctovnik a ludia posielaju take zivotopisy...napr. niekto kto okolo ucta nepresiel).

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    Lucia Červenková Pozri príspevok
    Este by som doplnila ze by nemala mat deti a ani by sa nemala chystat mat deti. Proste clovek, s ktorym sa da dlhodobo pocitat ale takto je to vsade, nie len pri uctovnikoch (na jednom pohovore sa ma spytali, ci planujem mat najblizsich 5 rokov dieta. Dnes, keby sa ma to niekto spyta, tak mu rovno odpoviem nieco podobne mile, napr. ci ked podpisem zmluvu, tak mam zarucene, ze ma budu najblizsich 5 rokov zamestnavat - ved istoty by mali byt vzajomne )
    Áno, aj mám také skúsenosti, vôbec ich nezaujímejú vaše odborné znalosti.Mám pre takých zamestnávateľov zlepšovák: Japonci už vymysleli super kočku - robot, nech si objednájú, ale má jednu chybu potrebuje nejaký zdroj napájania, perpetum mobile to nie je.

    Jazykové znalosti účtovníka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.