Zavrieť

Porady

Výpoved dohodou

Zamestnavatelovi som dal návrh na výpoved dohodou podla § 60 Zákonníka práce,mal mi odpovedať do 7 dní,ale neurobil tak doteraz-za 16 dni.Chcel by som vedieť,či sa tým moja výpoved stala právoplatnou,prípadne ako postupovať dalej,nakolko k 31.7. by som chcel zo zamestnania odísť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    asustek2 Pozri príspevok
    Zamestnavatelovi som dal návrh na výpoved dohodou podla § 60 Zákonníka práce,mal mi odpovedať do 7 dní,ale neurobil tak doteraz-za 16 dni.Chcel by som vedieť,či sa tým moja výpoved stala právoplatnou,prípadne ako postupovať dalej,nakolko k 31.7. by som chcel zo zamestnania odísť.
    Výpoveď dohodou ZP nepozná. Dohoda je súhlas obidvoch strán, ak ti zamestnávatel neodpovedal, s dohodou nesúhlasí.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zamestnavatel nema ziadnu zakonnu povinnost reagovat alebo odpovedat na ziadost o skoncenie PP dohodou ...
    tvoja jedina moznost je dorucit zamestnavatelovi do 31.7. klasicku vypoved s vypovednou dobou, tvoj PP skonci 30.9. a 1.10. mozes nastupit kde chces

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ty si dal návrh na skoncenie pracovneho pomeru, nie vypoved

    podla § 60 musia suhlasit obaja ucastnici - zamestnanec aj zamestnavatel

    nejako neviem najst v zakone lehotu na odpoved do 7 dni, ktory par. ju uvadza?

    informoval si sa aspon telefonicky ci akceptuju tvoj navrh?

    ak nie tak podat riadnu vypoved podla § 61 - ale to k 31.7. skoncit PP nebude mozne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.