Zavrieť

Porady

zaúčtovanie úveru

Dobrý deň !
Ako mám zaúčtovať novú zmluvu na úver. Niekedy to bolo tak,že nám uver poskytli na bežný účet a urobila som to cez peniaze na ceste a prírastok na úverový účet.Chýba mi strana MD aby mi sedeli obraty v hlavnej knihe
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    nika224 Pozri príspevok
    Treba sa opýtať v banke na výpisy z úverového účtu. Je dosť možné, že ich budete dostávať možno len štvrťročne, prípadne ročne - ako to bolo dohodnuté. Nechce sa mi veriť, že by ste nedostali vôbec žiadny výpis.
    tak napr. niektoré banky neposielajú žiadny úverový výpis, ak sú prostriedky poukázané na BU.
    vtedy účtujem :
    príjem uveru na BU : 221/461
    banka si väčšinou stiahne splátku z BU , tak učtujem : 461/221
    to je pri dlhodobom úvere ,
    pri krátkodobom namiesto 461 použi 231

    nika224 je offline (nepripojený) nika224

    nika224
    Treba sa opýtať v banke na výpisy z úverového účtu. Je dosť možné, že ich budete dostávať možno len štvrťročne, prípadne ročne - ako to bolo dohodnuté. Nechce sa mi veriť, že by ste nedostali vôbec žiadny výpis.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Katarína Cigánová Pozri príspevok
    tak napr. niektoré banky neposielajú žiadny úverový výpis, ak sú prostriedky poukázané na BU.
    vtedy účtujem :
    príjem uveru na BU : 221/461
    banka si väčšinou stiahne splátku z BU , tak učtujem : 461/221
    to je pri dlhodobom úvere ,
    pri krátkodobom namiesto 461 použi 231
    Súhlasím, ale to je v prípade, že sa jedná o kontokorent, ak budeš žiadať o vystavenie výpisov k úverovému účtu, banka ti ich musí vystaviť, tiež som riešila tento problém. Pri kontokorente účtujem pripísanie na účet mínusom, ale trvala som vždy na tom, že museli byť výpisy.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kontokorent je predsa len mínusový stav pôvodne kreditného BU, tam okrem čerpania niet čo účtovať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.