Zavrieť

Porady

Absolventská prax

Dobrý deň. Chcem sa spýtať koľko dostáva zamestnávateľ za absolventa, ktorý u u neho vykonáva absolventskú prax. Prípadne ak zamestnávateľ príjme tohto absolventa na PP, bude niečo dostávať od úradu práce ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Zamestnávateľ nedostáva nič za absolventa. http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12940
    Ak zamestnávateľ vytvorí nové pracovné miesto, a pred vytvorím si absolvuje tortúru na UP so žiadosťami tak áno môže dostať príspevok na vytvorenie nového pracovného miesta. Viac tu http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13119

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna zamestnavatel nedostava nic, ma len zadarmo pracovnu silu.
    A na to, aby za vytvorenie pracovneho miesta dostal od uradu prace prispevok na toto miesto, na to musi ziskat suhlas UP s presne definovanymi podmienkami, koho tam moze zamestnant (zvycajne dlhodobo nezamestnanych). Niej e to naviazane na to, ze ak zamestna cloveka, ktoreho mal na abs. praxi, tak ze by dostal len kvoli tomu nejaky prispevok.

    sylvanka je offline (nepripojený) sylvanka

    sylvanka
    lebo co som hladala starsie prispevky, tak niekedy mal zamestnavatel pausalny prispevok 1000 SK. A ak by vytvoril potom miesto pre absolventa na PP ? Nemá príspevok podľa §51a ?
    Zamestnávateľovi, ktorý prijme do pracovného pomeru absolventa vzdelávania a prípravy pre trh práce, poskytuje úrad príspevok najviac počas 24 kalendárnych mesiacov od uzatvorenia písomnej dohody mesačne vo výške

    • v bratislavskom kraji najviac 25 % z celkovej ceny práce (pozri vyššie Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť) vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje,
    • v ostatných krajoch najviac 35% z celkovej ceny práce (pozri vyššie Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť) vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, v ktorom sa príspevok poskytuje.

    DAKUJEM ZA RADY

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No len to už dávno neplatí. Prečítaj si link čo som Ti prihodila v prvej odpovedi. To je aktuálne.

    sylvanka je offline (nepripojený) sylvanka

    sylvanka
    Preto som sa cudovala... Lebo ked si dám: § 51a Príspevok na podporu zamestnávania absolventov vzdelávania a prípravy pre trh práce, uz tam nic nie je. Takze z toho vyplvva, ze zamestnavatel by nemal nic dostat ani pocas vykonu AP a ani tych 35% z celkovej ceny prace.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ved som ti to napísala...
    zamestnávateľ nedostane nič.
    Absolvent dostane životné minimum cca 189 eur za mesiac.

    Predtým dostával zamestnávateľ 1000 sk a absolvent 1500 neni terajšia úprava výhodnejšia pre absolventa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.