Zavrieť

Porady

Instaloval som Ubuntu, neide mi notebook.

Zdravim.
Nedavno som sa snazil na moj notebook nainstalovat Ubuntu. Chcel som ho naisntalovat namiesto win a tak som pri instalacii zvolil, ze to ma naistalovat namiesto windowsu. Pri instalacii sa ma aj pytalo ako si chcem rozdelit HDD. Bol rozdelelny na 2 casti. Dokopy mali 500GB. prva 200 druha 300. Ja som to spojil ako jeden disk s kapacitou 500GB a myslim si, ze tu niekde nastala chyba.
Instalacia prebehla vporiadku, po instalacii si Ubuntu pytalo restart. Tak som dal notebook restartovat, lenze po restarte mi naskocila iba obrazovka Asus a potom len cierna obrazovka a vlavo hore blikal kurzor ako v prikazovom riadku, lenze pisat sa nic neda. Skusal som nabotovat Ubuntu cez USB, CD ale neide. Tvari sa ako keby tam nic nebolo. POtom som sa pokusil naistalovat win, ale ten mi pise chybu s HDD a, ze nebude pokracovat, pretoze nechce poskodit HW na notebooku. Pozeral som sa aj na nete a pytal ludi, odporucili mi skusit zmazat particie, lenze ja neviem ako a ci je to vobec riesenie. Notebook potrebujem dat cim skor dokopy pretoze mam sice zalohovane veci na USB a externom disku, ale potrebujem s nimi pracovat cim skor.
Usporiadat
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

skus nabootovat cez hirens boot cd
Naposledy upravil newmi : 26.07.11 at 08:07
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Dakujem, skusim. Dufam , ze to pomoze
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Neviem ci ja som taky hlupy, alebo sa ten notebook proti mne spriahol. Nechce bootovat z CD nic, len windows a ten nespravi nic, len zahlasi chybu. Skusal som uz aj z USB dat nabootovat ale stale nic.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

a BIOS si preveril, ci mas dobre nastavene bootovanie? Pripadne daj BIOS do default hodnot a nastav boot z CD/DVD.
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Ano toto som uz skusal, aj nastavovat default hodnoty
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

fuha. to je haluz. A v bios ti v pohode najde dvd mechaniku aj HDD?
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Ano :/
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Ale na druhom PC ktory je v poriadku mi ide bootovat z toho CD
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Instaloval si ubuntu z CD/DVD ?
Ak ano, tak daj to DVD do mechaniky a nabootuj z neho. Nemusis znova instalovat, ale daj spustit ako live cd, to spusti system s CD (nezavisle ci na HDD nieco je, alebo nie)
Skus pozret nejaky clanok o deleni disku napr. http://www.linuxexpres.cz/praxe/jak-...-rozdelit-disk
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Instaloval som Ubuntu z USB. A teraz ked sa to snazim nabootovat tak ho berie ako keby tam nic nebolo. Proste ako keby to USB tam nebolo v tom porte vopchane
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Ubuntu som instaloval z USB pretoze CD mi nechcelo, neviem preco, precitat. A potom co som sa snazil ubuntu nabootovat z USB sa spravalo k USB ako keby tam nic nebolo
Neviem co je s tym
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

no ked ti nechce citat CD, tak mas asi pokazenu mechaniku.

co sa tyka toho usb, tak skus dat to ubuntu nanovo nanho
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

To blbne len mne, alebo fakt neukazuje moje prispevky?
Skusim to este raz. Ubuntu som instaloval z USB, potom sa ale pc zacal spravat k USB ako keby tam to USB ani nebolo (to uz bola porucha na svete). a CD neslo bootovat, jedine windows nieco spravil, ale hned aj vyhodil chybu
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

a co sa stane ak by si ho vyskusal znov instalovat
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Niekedy pomoze vytiahnut usb a znova zasunut, alebo vypnut pc (nie restart, ale uplne odpojit od el. energie)
Trosku by si mal aj mrknut na http://www.ubuntu.cz/ a potom aj wiki, su tam navody http://wiki.ubuntu.cz/
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

Nic. Cokolvek sa snazim neide to. CD s akymkolvek SW nenacita, ani z USB to nechce bootovat. A Windows nechce instalovat, pretoze mi to tam vypisuje chybu s HDD a instalaciu zrusi, pretoze sa boji aby mi to neposkodilo HW.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Mne zachránilo život toto CD.
0 0
newmi newmi

newmi je offline (nepripojený) newmi

lenze jemu su vsetky CD/DVD nanic ked z nich nevie nabootovat. Takze bud ma pokazenu mechaniku alebo je daco zle.
0 0
Timer3 Timer3

Timer3 je offline (nepripojený) Timer3

Nemas nahodou nejaku specialnu funkciu pre hardisk ? Nejake turbo, alebo nieco take ? Pozri v BIOSE, ak hej tak to vypni a tak nainstaluj, linux to nemusi podporovat a to mu moze vadit.
0 0
symmathus symmathus

symmathus je offline (nepripojený) symmathus

TU je ta krasa mojho problemu...ono to nechce bootovat nic ine okrem Windowsu a ten nechce zacat ani instalovat, vyhodi chybu..ale aspon nieco spravi to k ostatnym CD sa chova ako keby tam neboli, co je mozno aj mojou chybou lebo som ich mohol zle napalit :/ Ale snad az taky blby nie som
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať