Zavrieť

Porady

Dobrovoľné nemocenské poistenie a materská 2011

Vedel by mi niekto poradit kedy sa dat DNP a kolko platit, ked by som chcela otehotniet niekedy na prelome rokov 2011/2012 a chcela by som mat maximalnu matersku. Zamestnana som od 15.4.2010 (na zastupovanie pocas materskej cca. do januara 2013). Vsetkym vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SOMI Trenčín, spol. s r.o.
    Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
    Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
    Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.
    No veľmi čudné,
    lebo ako SZCO som inštitút DNP dosť často využívala ked som nemala prácu - a robia to viacerí, lebo zdravého človeka som tuším ani nestretla každého čosi kvári akurát riešenie problémov si necháva na neskôr. Teraz ako zamestnanec to tak nevyuživam kedže prvých 10 dní platí PN zamestnávateľ, takže fakt už len ked ma lekár ukecá tak sa dám vypísať na PN, zvyčajne to riešim dovčou abo paragrafmi.

    Zase vyrypú s tými čo nemajú príležitosť to zneužiť, detto ak otehotniem mám dať výpoved zo zamestnania, ak budem chcieť vyššiu materskú, kedže si platím DNP.

    Zase huba predbehla rozum u poniektorých ministrov a poslancov. Na zaplakanie.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No je tu na tú tému kopa rád treba hľadať a čítať.

    No nikto nevie čo bude platiť budúci rok, či DNP sa nezruší alebo ako sa zmenia zákony. Takže ťažko povedať či rada bude platná aj na další rok.

    1. DNP treba založiť pred otehotnením aby sa splnila podmienka 270 dní platenia poistného
    2. výška VZ z DNP ( dosaď si čísla ) je 1116,75 - hrubá mzda zo zamestnania = XY
    3. výška platby do SP je ... XY x 4,4% = mesačná platba do SP

    saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

    saskia26
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Predpokladá sa, že v r.2012 nebude môcť byť súbežne zamestnanie a DNP, preto prihlásiť sa teraz na DNP za týmto účelom nemá význam.
    Prípadne sa treba ešte informovať v novembri/decembri, čo bude naozaj platiť.
    To je zaujímavá informácia, som zvedavá, ako to zdôvodnia, prečo nemôže byť súbeh poistení

    petruska000 je offline (nepripojený) petruska000

    som obycajna baba, rozvedena matka devet rocneho krasneho synceka ...viac petruska000
    dobry vecer chcem sa opytat ci sa da dobrovolne nemocensky poistit aj spetne kvoly materskej . dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petruska000 Pozri príspevok
    dobry vecer chcem sa opytat ci sa da dobrovolne nemocensky poistit aj spetne kvoly materskej . dakujem
    nie, nedá. Najskôr ododňa doručenia prihlášky na reg.liste fyzickej osoby

    Dobrovoľné nemocenské poistenie a materská 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.