Zavrieť

Porady

Dohoda o zrážkach zo mzdy

Musí byť uzatvorená dohoda o zrážke zo mzdy, ak zamestnanec chce, aby mu zamestnávateľ zrážal zo mzdy sporenie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VAS sro Pozri príspevok
    Musí byť uzatvorená dohoda o zrážke zo mzdy, ak zamestnanec chce, aby mu zamestnávateľ zrážal zo mzdy sporenie ?
    Áno, musí.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zamestnávateľ nemusí zrážať zo mzdy ani sporenie, ani poistky,pôžičky.... nič také....málo kto to dnes v dnešnej dobre robí....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mila123 Pozri príspevok
    zamestnávateľ nemusí zrážať zo mzdy ani sporenie, ani poistky,pôžičky.... nič také....málo kto to dnes v dnešnej dobre robí....
    Ale ak je ústretový, nie je s tým žiaden problém.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Tweety Pozri príspevok
    Ale ak je ústretový, nie je s tým žiaden problém.
    robíte to vo Vašej spoločnosti????

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    my to robíme, ale nemáme 500 zamestnancov, len 5 takže sa to dá ľahko ustrážiť, kto-kde-čo platí

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mila123 Pozri príspevok
    robíte to vo Vašej spoločnosti????
    Nie je to o tom, či hej, alebo nie, ale ak je vzájomná dohoda, tak by s tým nemal byť problém. Len tak naokraj, voľakedy to bolo bežné a samozrejmé.

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Tweety Pozri príspevok
    Nie je to o tom, či hej, alebo nie, ale ak je vzájomná dohoda, tak by s tým nemal byť problém. Len tak naokraj, voľakedy to bolo bežné a samozrejmé.


    jasne, voľakedy sme to robievali aj my v 80 -90 rokoch, ale odkedy výplaty u nás chodia na účet , tak nevykonávame žiadne zrážky zo mzdy na sporenie, alebo na poistky, zamestnanci si takéto zrážky zadajú vo svojej banke z účtu. Nie je to povinnosťou zamestnávateľa.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara Pozri príspevok
    [/B]

    jasne, voľakedy sme to robievali aj my v 80 -90 rokoch, ale odkedy výplaty u nás chodia na účet , tak nevykonávame žiadne zrážky zo mzdy na sporenie, alebo na poistky, zamestnanci si takéto zrážky zadajú vo svojej banke z účtu. Nie je to povinnosťou zamestnávateľa.
    Veď ja ani netvrdím, že by bolo povinnosťou, len som chcela napísať, že ak to chce zamestnáv. robiť, môže.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Barbara Pozri príspevok
    môže
    Veď otázka bola na uzatvorenie dohody, či? A bez nej to nepôjde.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Tweety Pozri príspevok
    Veď ja ani netvrdím, že by bolo povinnosťou, len som chcela napísať, že ak to chce zamestnáv. robiť, môže.
    jasne, že sme robili zrážky aj napr. aj mladomanželské pôžičky, či mládežnícke sporenie, zostavy na to existovali.......
    ale dnes ? je strašne veľa bánk, poisťovní......a čo ja viem čoho ešte.....tak je to náročné.....naša spoločnosť vypláca aj mzdy v hotovosti, sú takí, kt. nemajú účet ...ale žiadne žrážky iba zákonné a stáva sa už aj dnes, že tie, kt. naháňajú až hrôzu- exekučné......

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, že sme robili zrážky aj napr. aj mladomanželské pôžičky, či mládežnícke sporenie, zostavy na to existovali.......
    ale dnes ? je strašne veľa bánk, poisťovní......a čo ja viem čoho ešte.....tak je to náročné.....naša spoločnosť vypláca aj mzdy v hotovosti, sú takí, kt. nemajú účet ...ale žiadne žrážky iba zákonné a stáva sa už aj dnes, že tie, kt. naháňajú až hrôzu- exekučné......
    poviem Vám, to bola riadná fuška pri 1500 zamestnacoch, teraz ich je oveľa viac,- podaktorí mali aj 5-6 poistiek, 3-4 pôžičky, aj sporenie hmm a keď to po uzávierke nesedelo, tak hajde hľadať, a prefajkať všetky výplatné listiny uff no hrúza

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Zamenstnanec podpísal dohodu o zrážkach zo mzdy s exekútorom na základe ktorej mu máme každý mesiac zrážať 200,- Eur. Lenže podľa prepočtu /výpočet 1/3 má 3 deti a manželku/ mu vychádza čiastka nižšia na úhradu exekútorovi. Podľa mna mu nemôžem zrážať vyššiu čiastku ako 1/3 ? Iba ak by s tým zamestnanec písomne súhlasím, že? Kolegyna mi tvrdí, že mu mám zraziť, že ved sa na tom dohodol s exekútorom. kto má prosím Vás pravdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.