Zavrieť

Porady

Zaradenie nakupeneho majetku

Ahojte,

chcem sa spytat na zaradenie majetku.
Info :
mam 2 faktury na nakup nabytku (viac ako 1700 Eur na 1 ks) na oboch je datum dodania : 27/6/2011 resp. ship date 28/06/2011.
na obstaranie 042-100 to vsak bolo preuctovane az 12/07/2011.

Preberaci protokol je v jednom pripade rovnaky ako datum dodania (27/6/2011) a druhom nie je preberaci protokol vobec.

Mozem zaradit majetok skôr ako som ho mal na obstarani? Teda zaradit v 6/11 aj ked na 042-100 bol az v 7/11?
resp. ak ho zaradim v 7/2011, nevadi, ze datum dodania bol v 6/2011?

Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurokm Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcem sa spytat na zaradenie majetku.
    Info :
    mam 2 faktury na nakup nabytku (viac ako 1700 Eur na 1 ks) na oboch je datum dodania : 27/6/2011 resp. ship date 28/06/2011.
    na obstaranie 042-100 to vsak bolo preuctovane az 12/07/2011.

    Preberaci protokol je v jednom pripade rovnaky ako datum dodania (27/6/2011) a druhom nie je preberaci protokol vobec.

    Mozem zaradit majetok skôr ako som ho mal na obstarani? Teda zaradit v 6/11 aj ked na 042-100 bol az v 7/11?
    resp. ak ho zaradim v 7/2011, nevadi, ze datum dodania bol v 6/2011?

    Dakujem za pomoc.
    Najprv ho musíme obstať, aby sme to mohli potom zaradíť. Takže najprv 042.

    Jurokm je offline (nepripojený) Jurokm

    Jurokm
    ja viem ze najskor ide na 042. Ale otazka znie, ze ked ho mam na 042 az v juli a preberaci protokol v juni ?
    kedy teda zaradit majetok ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurokm Pozri príspevok
    ja viem ze najskor ide na 042. Ale otazka znie, ze ked ho mam na 042 az v juli a preberaci protokol v juni ?
    kedy teda zaradit majetok ?
    A kedy ste ho vlastne začali aj používať? Pretože do majetku ho zaraďujeme až začatím používania.

    Jurokm je offline (nepripojený) Jurokm

    Jurokm
    no prave tato informacie nie je dostupna. nemam ju ako zistit.
    Nanajvys mi nejaka osoba povie ze v juni, ale to nie je podklad pre audit.

    Jedine co mam je faktura z datumom dodania v juni a na obstarani je to v july. neviem kedy to zaradit.

    A ked pride audit, neviem na co sa odvolat..:-( preco som to zaradil v 6/11 alebo preco v 7/11.
    Co s tym?
    dakujem za radu

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurokm Pozri príspevok
    no prave tato informacie nie je dostupna. nemam ju ako zistit.
    Nanajvys mi nejaka osoba povie ze v juni, ale to nie je podklad pre audit.

    Jedine co mam je faktura z datumom dodania v juni a na obstarani je to v july. neviem kedy to zaradit.

    A ked pride audit, neviem na co sa odvolat..:-( preco som to zaradil v 6/11 alebo preco v 7/11.
    Co s tym?
    dakujem za radu
    A ako ste potom účtovali faktúru v júni? veď tú ste mali účtovať na obstaranie 042. Potom tam je chyba. Ak bolo dodanie v júni, aj obstaranie malo byť júnové a potom už len zaradenie v júli.

    Jurokm je offline (nepripojený) Jurokm

    Jurokm
    faktura prisla koncom mesiaca jun, a kedze ich bolo vela, prisla na radu na zauctovanie v juli. preto je na obstarani 042 v july.

    je chybou ak mam na obstarani majetok v mesiaci jul a zaradim to v july? a to napriek tomu, ze nemam preberaci protokol v jednom pripade.
    A v druhom pripade mam protokol v juni, ale obstaranie v july. Faktura prisla 30/6/2011, spracovana v 7/11.

    Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurokm Pozri príspevok
    faktura prisla koncom mesiaca jun, a kedze ich bolo vela, prisla na radu na zauctovanie v juli. preto je na obstarani 042 v july.

    je chybou ak mam na obstarani majetok v mesiaci jul a zaradim to v july? a to napriek tomu, ze nemam preberaci protokol v jednom pripade.
    A v druhom pripade mam protokol v juni, ale obstaranie v july. Faktura prisla 30/6/2011, spracovana v 7/11.

    Dakujem
    Účtovníctvo nefunguje spôsobom, že ich bolo veľa, tak prišla na radu až o mesiac, účtujeme ku dňu účtovného prípadu.

    Jurokm je offline (nepripojený) Jurokm

    Jurokm
    a doplnujuca otazka, co sa stane ak mam vec na obstarani v 7/11 a zaradeny v 6/11 na zaklade preberacieho protokolu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jurokm Pozri príspevok
    a doplnujuca otazka, co sa stane ak mam vec na obstarani v 7/11 a zaradeny v 6/11 na zaklade preberacieho protokolu?
    Preúčtuj obstaranie do júna , veď to nedáva logiku.

    Zaradenie nakupeneho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.