Zavrieť

Porady

okna a balkon do dvora..

Dobry den, chcela by som sa poradit o tom, ci smie suseda, ktora preraba dom-nadstavuje umiestnit 2 okna a balkon smerujuce do nasho dvora.podla stavebneho zakona som vycitala, ze vzdialenost medzi dvoma domami musi byt vacsia ako 7m, co je, ale nam sa jedna o to, ci to nie je v rozpore s narusenim sukromia, laicky povedane, budu nas mat ako na dlani..zatial je to vo vystavbe, da s tym este nieco urobit, resp. nejak napadnut projekt? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mamina jana je offline (nepripojený) mamina jana

    mamina jana
    Teoreticky by v takomto prípade mali s tým súhlasiť susedia a treba sa obrátiť buď na obecný alebo stavebný úrad, tam ti už bližšie povedia, čo treba robiť. Rátaj s tím, že sa po tvojom zakročení končia dobré susedské vzťahy.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je tu už o tom viacero tém .Hlavne nepíšete aká je vzdialenosť vašich domov a kde sa nachádza hranica medzi domami.Už som to tu písal.Ak je sused natoľko arogantný ,že nemieni rešpektovať druhého tak si za to môže sám.Je to o tom ,oko za oko ,zub za zub.Jeden urobil okno druhý mu pod to okno postavil kadibudku a dal si záležať na smrade.Asi tak nejak.Poznám taký prípad.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    220870 Pozri príspevok
    Je tu už o tom viacero tém .Hlavne nepíšete aká je vzdialenosť vašich domov a kde sa nachádza hranica medzi domami.Už som to tu písal.Ak je sused natoľko arogantný ,že nemieni rešpektovať druhého tak si za to môže sám.Je to o tom ,oko za oko ,zub za zub.Jeden urobil okno druhý mu pod to okno postavil kadibudku a dal si záležať na smrade.Asi tak nejak.Poznám taký prípad.
    niekedy sa až rozum zastavuje ako sa ľudia k sebe vedia správať...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    sevcikovaeva Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa poradit o tom, ci smie suseda, ktora preraba dom-nadstavuje umiestnit 2 okna a balkon smerujuce do nasho dvora.podla stavebneho zakona som vycitala, ze vzdialenost medzi dvoma domami musi byt vacsia ako 7m, co je, ale nam sa jedna o to, ci to nie je v rozpore s narusenim sukromia, laicky povedane, budu nas mat ako na dlani..zatial je to vo vystavbe, da s tym este nieco urobit, resp. nejak napadnut projekt? dakujem
    Ak ide o susediace parcely, tvoja námietka je oprávnená. Bolo povinnosťou stavebného úradu pri stavebnom konaní o prestavbe pozvať suseda. Tam si sa mala vyjadriť k projektu a k zámeru umiestniť okná k tvojmu dvoru. Ak si s tým na stavebnom konaní súhlasila, tak teraz už nemožno podať námietku. Ak stavebné konanie nebolo, žiadaj na stavebnom úrade o zastavenie stavebných prác, s ktorými nesúhlasíš. Je jedno, či sa susedia budú hnevať, alebo nie, máš právo na súkromie.
    Stavebnom konanie nebolo, cize, ani sme nevideli projekt ani plany.susedia len prisli s papiermi na podpis, kde sme podpisali, ze sme oboznameny s prestavbou a ze ju povolujeme.vieme, ze sme to podcenili a nepytali sme plany prestavby a oni sami mam ich ani neukazali, a uz vieme preco, lebo by sme nesuhlasili s umiestnenim okien.

    okna a balkon do dvora..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.