Zavrieť

Porady

Neospravedlnena nepritomnost v praci

Dobry den.
Bezi mi vypovedna lehota v zamestnani. Co by sa stalo, ak by som tam uz jednoducho neprisla a zacala pracovat v novom zamestnani? Myslim tym, ci by som musela zaplatit odvody do zdrav. poistovne a podobne.
Nie som nekorektny clovek, len ma tlaci cas a sucasny zamestnavatel mi nevysiel v ustrety vypovedou dohodou, i ked ide len o jeho rozmar a snahu pomstit sa...
Dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A ak to mas podpisane v prac. zmluve, tak ma narok na 1 tvoj priemerny plat, plus za kazdy den absenciu ti moze kratit narok na dovolenku o 2 dni.
    toto moze bez sudu.
    A na sude si moze vysudit vsetku skodu, ktoru vie preukazat, ak opise Stano.

    A dalsia vec, pre noveho zamestnavatela je to velmi zla vizitka, pretoze mu tym das vediet, ze sa na teba neda spolahnut a ze nedodrziavas zmluvy a zakony, pokial ti to nevyhovuje.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    miroslavala Pozri príspevok
    Dobry den.
    Bezi mi vypovedna lehota v zamestnani. Co by sa stalo, ak by som tam uz jednoducho neprisla a zacala pracovat v novom zamestnani? Myslim tym, ci by som musela zaplatit odvody do zdrav. poistovne a podobne.
    Nie som nekorektny clovek, len ma tlaci cas a sucasny zamestnavatel mi nevysiel v ustrety vypovedou dohodou, i ked ide len o jeho rozmar a snahu pomstit sa...
    Dakujem...
    No to neodporúčam- totižto terajší zamestnávateľ by si mohol od teba nárokovať všetky škody, ktoré by mu prípadne vznikli vinou tvojej absencie...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Indeed Pozri príspevok
    A zamestnavateľ dodržuje všetky zmluvy a zákony , voči pracovníkovi ???

    ÁNO ?

    Ktorý je taký zamestnávateľ ?

    Daj INFO.

    Každý jeden zamestnávateľ ZDIERA svojich zamestnancov , lebo sme v kapitalizme.

    A základná poučka fungovania kapitalizmu je tvorba zisku zamestnavateľa
    na úkor zamestnanca.
    Co si chcel/a povedat tymto prispevkom??????
    Bol absolutne

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    ivka70 Pozri príspevok
    A ak to mas podpisane v prac. zmluve, tak ma narok na 1 tvoj priemerny plat, plus za kazdy den absenciu ti moze kratit narok na dovolenku o 2 dni.
    toto moze bez sudu.
    A na sude si moze vysudit vsetku skodu, ktoru vie preukazat, ak opise Stano.

    A dalsia vec, pre noveho zamestnavatela je to velmi zla vizitka, pretoze mu tym das vediet, ze sa na teba neda spolahnut a ze nedodrziavas zmluvy a zakony, pokial ti to nevyhovuje.
    A zamestnavateľ dodržuje všetky zmluvy a zákony , voči pracovníkovi ???

    ÁNO ?

    Ktorý je taký zamestnávateľ ?

    Daj INFO.

    Každý jeden zamestnávateľ ZDIERA svojich zamestnancov , lebo sme v kapitalizme.

    A základná poučka fungovania kapitalizmu je tvorba ZISKU zamestnavateľa
    na ÚKOR zamestnanca.
    Naposledy upravil Indeed : 31.07.11 at 13:23

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    to čo som povedal,

    že zamestnavateľ stale bude hovorit, že pred bránou podniku vo dne v noci čaká zástup ľudí , čo sa chcú zamestnať

    a podobné drísty

    a zamestnanec je kus, číslo, koliesko vo stroji

    Neospravedlnena nepritomnost v praci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.