Zavrieť

Porady

Povinné zákonné poistenie

Havarované auto som kúpil v roku 2009. Bolo to odhlásené aj prihlásené. Na prihlásenie sme zobrali odťahovkou. Auto odvtedy je v nepojezdnom stave. Zákonná poistka nebola urobená . Nemá platnú STK a EK. Teraz som dostal výzvu od obvodného úradu,po 3 rokoch aby som do 7 dni predložil doklad preukázajúci existenciu poistenia zodpovednosti za rok 2009,2010,2011 alebo mi dajú pokutu do 3319 eur. Podľa obvodného úradu som porušil zákon č.381/2001 §3 ods.1 neuzavretie poistnej zmluvy.
Prečítal som zákon a §3 ods. 3 píše,že : Osoba, na ktorú sa vzťahuje povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa odseku 1, je
povinná uzavrieť poistnú zmluvu najneskôr v deň prvého použitia motorového vozidla.
Otázka je , či mi môžu udeliť pokutu keď som auto ešte nepoužíval a ŠPZ som ešte ani nerozbalil? Nemal som prvé použitie. Dočasne som vtedy nevedel odhlásiť lebo som nemal STK,EK a zákonnú poistku. A vtedy mi povedali na Obvodnom úrade , aby som z toho nerobil starosti, keď auto je nefunkčné, treba spojazdniť a vtedy vybaviť veci.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    alfredos5 Pozri príspevok
    Havarované auto som kúpil v roku 2009. Bolo to odhlásené aj prihlásené. Na prihlásenie sme zobrali odťahovkou. Auto odvtedy je v nepojezdnom stave. Zákonná poistka nebola urobená . Nemá platnú STK a EK. Teraz som dostal výzvu od obvodného úradu,po 3 rokoch aby som do 7 dni predložil doklad preukázajúci existenciu poistenia zodpovednosti za rok 2009,2010,2011 alebo mi dajú pokutu do 3319 eur. Podľa obvodného úradu som porušil zákon č.381/2001 §3 ods.1 neuzavretie poistnej zmluvy.
    Prečítal som zákon a §3 ods. 3 píše,že : Osoba, na ktorú sa vzťahuje povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa odseku 1, je
    povinná uzavrieť poistnú zmluvu najneskôr v deň prvého použitia motorového vozidla.
    Otázka je , či mi môžu udeliť pokutu keď som auto ešte nepoužíval a ŠPZ som ešte ani nerozbalil? Nemal som prvé použitie. Dočasne som vtedy nevedel odhlásiť lebo som nemal STK,EK a zákonnú poistku. A vtedy mi povedali na Obvodnom úrade , aby som z toho nerobil starosti, keď auto je nefunkčné, treba spojazdniť a vtedy vybaviť veci.
    Ďakujem
    maju pravdu a teba caka pokuta ...
    auto si prvykrat pouzil ked si ho prihlasil a dostal cisla ... PZP, STK a EK musi mat kazde auto ktore je prihlasene a ma pridelene EVC, bez ohladu na to ci na nom jazdis alebo stoji v garaži ...

    Povinné zákonné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.