Zavrieť

Porady

depozit

Ako mam zauctovat prijaty depozit od firmy, ktorej budeme prenajimat mesacne priestory?
Treba odviest dph?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak máš jednoznačne definované v zmluve, že ide o depozit, zábezpeku /napr. nakrytie prípadných škôd/, tak DPH neriešiš a celú sumu môžeš dať na 324.
    Ak zo zmluvy vyplýva, že ide o vopred zaplatené nájomné, tak DPH odvedieš. Samozrejme ak to tak máte dohodnuté v zmluve, lebo nájom je oslobodený od DPH.

    KZuzana je offline (nepripojený) KZuzana

    KZuzana
    Mame to v zmluve definovane ako depozit (zabezpeka), takze uz viem, co s tym, dakujem za pomoc.

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Mám otázku na účtovanie depozitu v JU. Účtovná jednotka je sprostredkujúca osoba, ktorá vyberá úhrady od klientov firmy X, tie potom následne odvedie spoločnosti X. Tieto peniaze nie sú jej tržbou- účtuje sa to ako PNZD a odvod ako VNZD?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nikula Pozri príspevok
    Mám otázku na účtovanie depozitu v JU. Účtovná jednotka je sprostredkujúca osoba, ktorá vyberá úhrady od klientov firmy X, tie potom následne odvedie spoločnosti X. Tieto peniaze nie sú jej tržbou- účtuje sa to ako PNZD a odvod ako VNZD?
    áno, tak sme niekedy účtovali napr. notársky depozit......

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Má sa účtovať prijatý depozit cez RP? Nakoľko depozit je uhrádzaný cez program spoločnosti X, ale peniaze nám v pokladni nesedia. Len na základe týždenného spísania úhrad ho evidujeme v účtovníctve. Ako to robiť???

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Pozriete sa mi na otázka 6. Účtovať depozit cez RP alebo nie? Napadlo ma, že ako mi potom účtovne bude sedieť, čo je tržba a čo depozity pri mesačnej tržbe?

    Súrne
    Naposledy upravil nikula : 18.10.12 at 10:24

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    cez erp si povinná prijímať len tržby za tovar a za služby podľa prílohy. Depozit nie je povinné evidovať cez erp.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    neodpovedám, lebo zadaniu nerozumiem.
    je tu kopec príspevkov o tom, že rozlišujeme firemnú kasu a ERP.
    pokiaľ fyzicky vložíš DEPOZIT do ERP, tak ho tam musíš aj zaevidovať, ak ho vložíš-zaúčtuješ do firemnej=režijnej pokladnice, tak je to mimo ERP.
    Podľa mňa na depozity sa nevzťahuje povinnosť evidencie v ERP, preto uvádzam aj tú druhú možnosť.
    a tiež neviem, či je to JU, či PU.
    nikula Pozri príspevok
    Má sa účtovať prijatý depozit cez RP? Nakoľko depozit je uhrádzaný cez program spoločnosti X, ale peniaze nám v pokladni nesedia. Len na základe týždenného spísania úhrad ho evidujeme v účtovníctve. Ako to robiť???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.