Zavrieť

Porady

Dôverujete zvolenému GP SR

Anketa: Dôverujete zvolenému GP SR

Počet hlasujúcich
39. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Dôverujem

    4 10.26%
  • Nedôverujem

    26 66.67%
  • Nemám názor

    3 7.69%
  • Kto je JUDr. Jozef Čentéš,

    6 15.38%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Pán JUDr. Jozef Čentéš, bol parlamentom zvolený a navrhnutý na vymenovanie do funkcie Generálneho prokurátora SR.

Podľa čl. 149 Ústavy SR
Prokuratúra Slovenskej republiky chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb a štátu.

Za tých deväť mesiacov kolotoča okolo voľby hlavy prokuratúry sa každý nominant nejakým spôsobom prejavil. Aj JUDr. Jozef Čentéš, a to výrazne. Na základe doterajšieho poznania, získal si Vašu dôveru v to, že bude svoje postavenie uplatňovať nestranne, spravodlivo a len na základe zákona?

Tému som založila vo forme ankety, ktorá má na Porade tradíciu. A tiež tradičný je dôvod založenia: zaujíma ma to. Anketa slúži len na vyjadrenie názoru, bez ambície ju na čokoľvek iné použiť.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

V názve témy chýba otáznik a pri poslednej anketovej otázke mi utiekol prst, namiesto otáznika je na konci čiarka. Kukla som na moderátora, tade cesta nevedie. Prosím Vás, berte tak, že tie otázniky tam sú.
Naposledy upravil Petra Nová : 05.08.11 at 16:57
0 0
Alena Ribanská Alena Ribanská

Alena Ribanská je offline (nepripojený) Alena Ribanská

Nie, pretože sa nevymenili riaditelia odborov, sekcií a oddelení na GP SR. Sú tam tí istí zohraní ľudia-kolegovia, ktorí majú stále tých istých známych v radoch poslancov, majiteľov advokátskych kancelárií, podnikateľov a mafie. A práve títo vytvárajú korupčné prostredie, ktoré je nedotknuteľné a slušný, pracujúci človek z ktorého daní je platená táto úradnícka mašinéria sa nedovolá pravdy (viď napr. aj prípad p. Dobrovodského z Malaciek). Jeho podania na štátne, policajné orgány sa môžu merať nie na ks ale na metre a kilogramy. Mám podobný prípad takže viem o čom píšem aj keď sa to netýka rómskej otázky ale sfalšovania verejných listín vysoko postaveného človeka.

Ďalšia vec je, že pokiaľ sa budú vydávať na Obvodných oddeleniach PZ, následne na OR PZ, okresných prokuratúrach, krajských prokuratúrach rozhodnutia kde vo výroku je uvedené že skutok sa nestal, pritom ale z odôvodnenia je jasné aj človeku ktorý nemá právnicke vzdelanie že skutok sa stal - a GP ho potvrdí -tak mi je GP zbytočná.
Neuvedie prečo je toho istého názoru, nezdôvodní svoj právny názor, vec vybaví listom voči ktorému samozrejme nie je možné podať odvolanie. Z občana spraví tak bezmocného, ktorý sa nemá už kam odvolať a zostávajú naďalej v platnosti rozhodnutia na najnižšom stupni tam kde občan so svojim problémom začal: na OO PZ (viď takisto prípad p. Dobrovodského z Malaciek a teda aj môj).

Ja aj pán Dobrovodský sa nepoznáme, máme len podobný prípad: sme slušní občania, platíme dane, nemáme žiadny dlžoby voči tomuto štátu ale nemáme nárok na právnu ochranu. Naše problémy si prehadzujú policajti, úradníci ako horúci zemiak, ale nikto nekoná a preto vydané uznesenia, rozhodnutia sú pre nás nefunkčné, sú zdrapom papiera, lebo sa krivda nevyriešila.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Je to rovnako smutné čítanie, ako je čítanie o prípade pána Dobrovodského. Viem, že je to tak. Súhlasím s tým, že štruktúry zostávajú. Práve preto si myslím, že za platnosti ešte starého zákona, silná osobnosť GP by mohla mnohé zmeniť za sedem rokov "pontifikátu". Lenže, aj zákon o prokuratúre sa zmenil, a vôbec nie som si istá, či k lepšiemu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Vždy keď politici chcú zlepšiť niečo doplatí na to plebs zhoršením. Takže by som sa divil.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Vie si vôbec niekto predstaviť, žeby na Slovensku polícia zatkla a posadila do väzenia osobu v takom postavení, akou bol Dominique Strauss-Kahn, ale aj iné celebrity, napr. hollywoodske? Ja teda nie, aj keď zatknutie Kahna, malo zrejme iné pozadie.
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Ako je možné že mi vyšetrovateľ zmenil trestné oznámenie na "neznámeho páchateľa" keď ja som podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu s uvedením dátumu nar. a trvalého bydliska? V uznesení sa meno toho na ktorého som podala trestné oznámenie ani len nespomenulo. Ani len to tam nebolo vysvetlené či bol predvolaný k výsluchu alebo prečo nebol predvolaný k výsluchu.

Tu predsa je na prvý pohľad vidno že bolo rozhodnuté dopredu s jasným výsledkom: nie je koho trestne stíhať.

A v súvislosti s týmto prípadom sa mi stalo že hoci ja som podala trestné oznámenie a bežalo vyšetrovanie na Obvodnom oddelení PZ, dotyčný podal trestné oznámenie vyššie: na Okresné riaditeľstvo PZ pre krivé obvinenie. Ja som bola skôr vypočutá ako dotyčný, dodnes dňa nemám rozhodnutie či som bola vinná, či sa jeho trestné oznámenie zastavuje, prerušuje. Podotýkam že som bola riadne písomne predvolaná na výsluch. Odvtedy je vyše roka a GP to listom "odrovnala" listom v ktorom sa ani len nedotkla tohto bodu v mojej sťažnosti. Môžem sa ešte niekde sťažovať, kde mám sa sťažovať že GP sa nevyjadruje v listoch k predmetu sťažnosti, ale len opisuje ako sa oboznámila s uznesením a nepovažuje za potrebné reagovať a ak opätovne sa budem domáhať odpovede nebude už na ňu reagovať. Kam - na Ústavný súd?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ajk& Pozri príspevok
Ako je možné že mi vyšetrovateľ zmenil trestné oznámenie na "neznámeho páchateľa" keď ja som podala trestné oznámenie na konkrétnu osobu s uvedením dátumu nar. a trvalého bydliska? V uznesení sa meno toho na ktorého som podala trestné oznámenie ani len nespomenulo. Ani len to tam nebolo vysvetlené či bol predvolaný k výsluchu alebo prečo nebol predvolaný k výsluchu.

Tu predsa je na prvý pohľad vidno že bolo rozhodnuté dopredu s jasným výsledkom: nie je koho trestne stíhať.

A v súvislosti s týmto prípadom sa mi stalo že hoci ja som podala trestné oznámenie a bežalo vyšetrovanie na Obvodnom oddelení PZ, dotyčný podal trestné oznámenie vyššie: na Okresné riaditeľstvo PZ pre krivé obvinenie. Ja som bola skôr vypočutá ako dotyčný, dodnes dňa nemám rozhodnutie či som bola vinná, či sa jeho trestné oznámenie zastavuje, prerušuje. Podotýkam že som bola riadne písomne predvolaná na výsluch. Odvtedy je vyše roka a GP to listom "odrovnala" listom v ktorom sa ani len nedotkla tohto bodu v mojej sťažnosti. Môžem sa ešte niekde sťažovať, kde mám sa sťažovať že GP sa nevyjadruje v listoch k predmetu sťažnosti, ale len opisuje ako sa oboznámila s uznesením a nepovažuje za potrebné reagovať a ak opätovne sa budem domáhať odpovede nebude už na ňu reagovať. Kam - na Ústavný súd?
lebo je taký postup, najprv sa začne "vo veci" trestného stíhania, a keď vyšetrovák vykoná všetko dokazovanie, zozbiera možné listinné a iné potrebné dôkazy, výsluch podozrivého, možných svedkov a bude jednoznačne preukázané, že TČ spáchala konkrétna osoba vznesie konkr. osobe "obvinenie"
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Pre Ajk& - Ten svoj prípad si popísala dosť akademicky, tak ťažko na to reagovať.

Ale je fakt, že na strane našich strážcov zákona a ochrancov práv a zákonom chránených záujmov osôb a štátu sa objavuje stále množstvo prešľapov. A práve posledne medializovaný prípad skartácie časti výpovede poslanca Matoviča a príkaz na vymazanie jeho výpovede z počítača, vzbudzuje vo mne obavu, že voľbou pána JUDr. Čentéša, nezasvietilo žiadne slnko nad vrcholom nezávislosti prokuratúry. Tej nezávislosti, toľko skloňovanej a časovanej na našej politickej scéne. A zarážajúce je to, že dodnes nikto nevysvetlil, kto bol ten "ľudský omyl", ktorý skartáciu zariadil.

Pánovi Čentéšovi sa týmto podaril úspešný začiatok svojej kariéry.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

katalóg Pozri príspevok
V bývalom spoločenskom zriadení sa ľudia obracali na prezidentskú kanceláriu. Keď si už nevedeli poradiť. Ako je to dnes?
Dnes, tiež, ale je to tak platné, ako by sa obrátili aj na "lampáreň".
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nech rozprávajú čo chcú .Celé sa to točí okolo jediného CD-čka ,ktoré dal Mečiar Trnkovi a Trnka ho má v šuflíku a nechce ho ukázať.Nič viac nič menej.Aby som odpovedal na zadanie.nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

220870 Pozri príspevok
Nech rozprávajú čo chcú .Celé sa to točí okolo jediného CD-čka ,ktoré dal Mečiar Trnkovi a Trnka ho má v šuflíku a nechce ho ukázať.Nič viac nič menej.Aby som odpovedal na zadanie.nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Petra Nová Pozri príspevok
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal.
Česi hovoria "Nekňuba"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Do čerta, potom mali zvoliť takého, ktorý by aspoň vystupovaním vytvoril dojem, že je to človek na správnom mieste. Dnes som počula na TA3 jednu vetu, ktorú pán Čentéš povedal v súvislosti s platnosťou jeho voľby. A on sa tam dvakrát zakoktal.
...ejha ...

Dojem ???

Človek na správnom mieste ???

Zakoktal ???

...ejha ,ejha ....


Pre mňa , za mňa
...nech si koktá koľko len chce ...buď má ( mal ) trému ,šak sa uvidí ...
...ak je to zdravotný problém , normálny človek sa nad tým ani nepozastaví a nad pakom je potrebné len rukou kývnuť ...

Pre mňa , za mňa ...dojem je dôležitý síce , ale správny človek na správnom mieste aj bez toho dojmu veľa spraví ...


Čas ...len ten čas všetko vyrieši ...ukáže ...
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
ved uz aj spravil
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

buchač Pozri príspevok
...ejha ...

Dojem ???

Človek na správnom mieste ???

Zakoktal ???

...ejha ,ejha ....


Pre mňa , za mňa
...nech si koktá koľko len chce ...buď má ( mal ) trému ,šak sa uvidí ...
...ak je to zdravotný problém , normálny človek sa nad tým ani nepozastaví a nad pakom je potrebné len rukou kývnuť ...

Pre mňa , za mňa ...dojem je dôležitý síce , ale správny človek na správnom mieste aj bez toho dojmu veľa spraví ...


Čas ...len ten čas všetko vyrieši ...ukáže ...
Moja reakcia bola na obsah príspevku 220870, tak nevytrhávaj z kontextu.

Anketa je o tom, či jeho počiny za 9 mesiacov vzbudzujú dôveru. Budúcnosť je vo hviezdach. Keď kandidát na post GP súhlasí dobrovoľne s tým, aby bolo skrátená dĺžka jeho funkcie, aby boli obmedzené jeho práva v prospech ministerstva, z toho mi vyplýva, že nevie bojovať nielen za svoje práva, ale ani za práva podriadených. Ako potom asi bude strážiť moje občianske práva?! Preto súhlasím s Pavlom54. Slušne povedané - nekňuba.
0 0
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
je to len bábka v naruci niekoho ineho co sa mu povie to spravi!
takze spravodlivost na slovensku bude opat krivat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Petra Nová Pozri príspevok
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.


...aby som z kontextu nevytrhaval ....


Obrazne povedané ...sú lekári a o tých sa tiež predpokladá ,že by liečiť mali vedieť ...
Na verejnosti ???...mne stačilo zopár právnikov vidieť v sieni ...mal som dosť ...hociaký róm má väčšiu výrečnosť ...


Ozaj , k tej otázke ...ankete ...hm , nedá sa až tak jednoznačne povedať , posúdiť laickou verejnosťou ...
Odborná ???....hm , to je iná káva ...do tej veľmi nevidno , zvyčajne je čierna , silná a tmavá ...
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Moju dôveru si zatiaľ nezískal žiaden právnik, sudca ani politik ... teda ani pán Čentoš ..... a popravde ani nemá šancu niekedy získať, pretože ľudia, ktorí by mali šancu moju dôveru získať, nemajú šancu stať sa politikmi, vysokopostavenými právnikmi či sudcami.

dovetok:
.... a keby sa tam niekedy nejakým zázrakom dostali, tak by tam určite dlho nevydržali ....
Naposledy upravil jaros5 : 03.08.11 at 20:09
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať