Zavrieť

Porady

Dôverujete zvolenému GP SR

Anketa: Dôverujete zvolenému GP SR

Počet hlasujúcich
39. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Dôverujem

    4 10.26%
  • Nedôverujem

    26 66.67%
  • Nemám názor

    3 7.69%
  • Kto je JUDr. Jozef Čentéš,

    6 15.38%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Pán JUDr. Jozef Čentéš, bol parlamentom zvolený a navrhnutý na vymenovanie do funkcie Generálneho prokurátora SR.

Podľa čl. 149 Ústavy SR
Prokuratúra Slovenskej republiky chráni práva a zákonom chránené záujmy fyzických a právnických osôb a štátu.

Za tých deväť mesiacov kolotoča okolo voľby hlavy prokuratúry sa každý nominant nejakým spôsobom prejavil. Aj JUDr. Jozef Čentéš, a to výrazne. Na základe doterajšieho poznania, získal si Vašu dôveru v to, že bude svoje postavenie uplatňovať nestranne, spravodlivo a len na základe zákona?

Tému som založila vo forme ankety, ktorá má na Porade tradíciu. A tiež tradičný je dôvod založenia: zaujíma ma to. Anketa slúži len na vyjadrenie názoru, bez ambície ju na čokoľvek iné použiť.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Kvaka Pozri príspevok
Neverím generálnemu prokurátorovi, ktorý sa dopustil takéhoto "omylu". Niekde som čítala, že na GP SR sa všetky výsluchy ukladajú do databázy, ale v tomto prípade prokurátor prikázal, aby sa údaje o výpovedi nikde na nijaký usb kľúč neuložili, a aby sa text vymazal z počítača. Matovič potvrdil, že druhá výpoveď bola rovnaká. Potvrdil síce, ale on je raz už taký človek, ktorý dlho v sebe neudrží, aká bola skutočná pravda, možno sa dozvieme, prečo sa časť pôvodného výsluchu zniesla zo sveta. Ak ide o veľa niekomu inému, môže ísť však o veľa aj Matovičovi. Dnes vyšla novela trestného poriadku, ako aj novela trestného zákona. Je to zaujímavé čítanie.
Určite sa to časom dozvieme.

Keď som si prečítala vyhlásenie pána Čentéša, napr. tu http://aktualne.centrum.sk/domov/kau...tml?id=1239185, že to bol omyl, nemala by som dôvod mu neveriť, keby povedal kto je "omyl" a v čom spočíval. Najskôr to bola podľa Matoviča sekretárka GP, teraz už len "omyl".

Keď som prečítala vyhlásenie generálnej prokuratúry tu :http://aktualne.centrum.sk/ekonomika...tml?id=1239023 , ""že administratívne pracovníčky po schválení prvej výpovede Matoviča so spisom nemanipulovali. Po jeho výpovedi so spisom už neprišli do kontaktu a "skartáciu" vykonal niekto iný"", tiež mu nemám dôvod neveriť. Kto teda skartoval? Asi je to štátne tajomstvo.
Pridám jednu, celkom malú konšpiračnú teóriu.
Mne z toho vychádza, že ten omyl je možno prvý námestník GP Dobroslav Trnka, ktorý predvolal na výsluch poslanca Matoviča a výsluch zámerne prikázal vykonať pánovi Čentéšovi. Ten, keď po splnení úlohy pokojne odišiel na obed, pričom spis nechal ležať na stole, Trnka sa zmocnil časti výpovede a osobne ju skartoval Totiž, ak administratívne pracovníčky po overení výpovede už neprišli so spisom do styku, musel to byť buď prokurátor alebo vrátnik.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.
Keď si laik, nenazývaj to psychologickým posudkom.
Stačilo napísať mňa.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Adiks Pozri príspevok
Generálny prokurátor by mal byť zvolený na základe širšej politickej zhody hlasmi koalície aj opozície. Pokiaľ to tak nie je, nemôžeme hovoriť o nezávislom prokurátorovi, ale len o bábke, ktorá rozhoduje v súlade so záujmami, tých ktorí ho volili a proti záujmom tých, ktorí ho nevolili.
Blbosť.

GP by mal byť priemerný vo vedomostiach a nadpriemerný v zásadovosti a zastávaní práva.

A všetky politické strany by mu mali mierne nedôverovať (že bude schopný pre nich spraviť nejakú "drobnosť).
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele. Mala som v rukách viaceré rozhodnutia, ktoré lámali spravodlivosť, ale aj mnoho štandardných, ktoré objektívne odrážali stav veci. Medzi sudcami je ozaj veľa šikovných ľudí, ale aj priemerných. Tak, ako všade. Mám dobrú skúsenosť s policajtmi, našťastie nemusím s nimi intenzívne komunikovať. Na druhej strane, súhlasím s tým, že občania, ktorí nemajú osobitné postavenie, sa v mnohých prípadoch od štátu pomoci nedočkajú. Šéf justície je jej hanbou, pani rezortná ministerka tiež nie je ozdobou spravodlivosti, len vie svoje(politické) záujmy presadzovať učesanejšie a prijateľnejšie. Ich nezmieriteľný boj nie je zápasom o očistenie justície, ale je to tvrdý mocenský boj , ktorý sa odohrával aj pri voľbe GP. Ďalší do partie, pán minister vnútra, je hlavne promotérom rétorických cvičení, ale "skutek utek". Tak čo už len od nich možno očakávať?

Priznávam, že k založeniu ankety ma vyprovokoval prvý vážny lapsus zvoleného GP so skartovaním časti výpovede poslanca Matoviča. Určite existujú interné predpisy, ktoré upravujú spôsob zaznamenania výpovede a jej uchovania. Viem pochopiť, ak pán Čentéš v záujme utajenia vymazal výpoveď z počítača. Neviem pochopiť, prečo ju nenahral na USB kľúč alebo disketu, a tie nezavrel do trezoru. Veď aj tú písomnú formu výpovede musel niekde zamknúť v záujme utajenia. Tak, ako to urobil bývalý GP s Mečiarovými disketami. Prečo musela zmiznúť aj časť písomnej výpovede Igora Matoviča? Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal? Alebo vypočúvajúci prokurátor k svojim poznámkam, ktoré dal skartovať, pribalil aj časť výpovede Igora Matoviča? Je to pre mňa nepochopiteľné. Ak to bol ozaj "ľudský omyl" potom je pre mňa vypočúvajúci prokurátor jednoducho babrák. Ak to bol "vedomý ľudský omyl", tak potom v spojením s jeho doterajším správaním, sa obávam toho, že bude len poslušným služobníkom tých, ktorí ho do funkcie prepasírovali.
A zaujímavé je aj to, že naši bojovníci za pravdu z radov najinvestigatívnejších novinárov mlčia. Momentálne sa viac píše o Trnkovej ústavnej sťažnosti, ako o prešľape pána Čentéša, ktorý sa prevalil až po troch dňoch, ako sa stal.

Takže, moja anketová odpoveď: Veru nedôverujem. A čakám, čo všetko sa ešte stane v tomto našom miništátiku.
Žeby si to ani ten Matovič nepamätal, čo vypovedal ??
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Petra Nová Pozri príspevok
Tiež s Tebou absolútne súhlasím, je všetko jasné, keď prihliadnem k tomu, ako mašinéria moci funguje.
Keď sa však odosobním od toho, že štátna moc ma vysáva ako upír a za "moju krv" mi ničím neplatí v súčasnosti, a ťažko očakávať, že zaplatí v budúcnosti, potom to "očakávanie" nie je ničím iným, len očakávaním, kam až vládna moc zájde, akými prostriedkami, propagandou, atď.
Zájde tak ďaleko, kam jej ľudia dovolia. Je to vždy len otázkou času.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Petra Nová Pozri príspevok
Jaros5 to napísal lapidárne. Neverí sudcom, neverí prokurátorom, a politikom už vôbec nie!

Nič však nie je čierno- biele. Mala som v rukách viaceré rozhodnutia, ktoré lámali spravodlivosť, ale aj mnoho štandardných, ktoré objektívne odrážali stav veci. Medzi sudcami je ozaj veľa šikovných ľudí, ale aj priemerných. Tak, ako všade. Mám dobrú skúsenosť s policajtmi, našťastie nemusím s nimi intenzívne komunikovať. Na druhej strane, súhlasím s tým, že občania, ktorí nemajú osobitné postavenie, sa v mnohých prípadoch od štátu pomoci nedočkajú. Šéf justície je jej hanbou, pani rezortná ministerka tiež nie je ozdobou spravodlivosti, len vie svoje(politické) záujmy presadzovať učesanejšie a prijateľnejšie. Ich nezmieriteľný boj nie je zápasom o očistenie justície, ale je to tvrdý mocenský boj , ktorý sa odohrával aj pri voľbe GP. Ďalší do partie, pán minister vnútra, je hlavne promotérom rétorických cvičení, ale "skutek utek". Tak čo už len od nich možno očakávať?

Priznávam, že k založeniu ankety ma vyprovokoval prvý vážny lapsus zvoleného GP so skartovaním časti výpovede poslanca Matoviča. Určite existujú interné predpisy, ktoré upravujú spôsob zaznamenania výpovede a jej uchovania. Viem pochopiť, ak pán Čentéš v záujme utajenia vymazal výpoveď z počítača. Neviem pochopiť, prečo ju nenahral na USB kľúč alebo disketu, a tie nezavrel do trezoru. Veď aj tú písomnú formu výpovede musel niekde zamknúť v záujme utajenia. Tak, ako to urobil bývalý GP s Mečiarovými disketami. Prečo musela zmiznúť aj časť písomnej výpovede Igora Matoviča? Ak pripustím, že to bol „ľudský omyl“ (dosiaľ nie je jasné koho), prečo bola skartovaná len časť výpovede. To ten "ľudský omyl" si po čase uvedomil, čo skartuje a prestal? Alebo vypočúvajúci prokurátor k svojim poznámkam, ktoré dal skartovať, pribalil aj časť výpovede Igora Matoviča? Je to pre mňa nepochopiteľné. Ak to bol ozaj "ľudský omyl" potom je pre mňa vypočúvajúci prokurátor jednoducho babrák. Ak to bol "vedomý ľudský omyl", tak potom v spojením s jeho doterajším správaním, sa obávam toho, že bude len poslušným služobníkom tých, ktorí ho do funkcie prepasírovali.
A zaujímavé je aj to, že naši bojovníci za pravdu z radov najinvestigatívnejších novinárov mlčia. Momentálne sa viac píše o Trnkovej ústavnej sťažnosti, ako o prešľape pána Čentéša, ktorý sa prevalil až po troch dňoch, ako sa stal.

Takže, moja anketová odpoveď: Veru nedôverujem. A čakám, čo všetko sa ešte stane v tomto našom miništátiku.
Pravdepodobne je novinárska špička už zorientovaná.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

katalóg Pozri príspevok
Pravdepodobne je novinárska špička už zorientovaná.
Tak ako aj u politikov :

1 písmeno je tam navyše (a nebude to "p" )
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Wabi Daněk - Rosa na kolejích

...

Přede mnou stíny se plouží
a nad krajinou krouží
podivnej pták, pták nebo mrak.

...


Pekná pesnička. Akoby ju Wabi Daněk písal aj o Porade. Ktovie, akého "ptáka" myslel?! Najskôr asi krkavca čierneho, ktorý je všade nevítaným, otravným a vnucujúcim sa hosťom.
Alebo, žeby myslel na iný druh ptáka??? Tiež si viem predstaviť ...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
Wabi Daněk - Rosa na kolejích

...

Přede mnou stíny se plouží
a nad krajinou krouží
podivnej pták, pták nebo mrak.

...


Pekná pesnička. Akoby ju Wabi Daněk písal aj o Porade. Ktovie, akého "ptáka" myslel?! Najskôr asi krkavca čierneho, ktorý je všade nevítaným, otravným a vnucujúcim sa hosťom.
Alebo, žeby myslel na iný druh ptáka??? Tiež si viem predstaviť ...
Náhodou krkavec je užitočný vták.
Vyraďuje z prevádzky aj "slabé sivé myšky" a tým ozdravuje populáciu .
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Ešte ani nezačal a už taký lapsus a ešte aj hlúpo klame http://www.sme.sk/c/6005781/centes-o...-prvy-raz.html
Ono celá generalná prokuratúra je komunistický prežitok,neviem prečo ju nezrušili a nenahradili tzv štatným zastupitelstvom,ešte tie kompetencie zastavovat trestné stíhanie v rámci SR,nemalo to byt opačne,že mali možnost obnovit trestné konanie ako aj urobit jeho reviziu?/ved takto má generalný prokurator neobmedzenú pravomoc zmarit trestné konanie v ramci celej republiky/
Naposledy upravil trisestri : 06.08.11 at 08:53
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

trisestri Pozri príspevok
Ešte ani nezačal a už taký lapsus a ešte aj hlúpo klame http://www.sme.sk/c/6005781/centes-o...-prvy-raz.html
/
Trisestri, užitočný link. Konečne som sa dozvedela, kto to bol ten "ľudský omyl".

Nemdobrou správou pre mňa je, že budúci GP sa v strese dopúšťa omylov(chýb).
... "Celé to spočívalo v tom, že som bol pod časovým stresom, lebo som cestoval s rodinou na dovolenku do zahraničia."...


Nuž, stres z dovolenky je skutočne dôvod na robenie chýb. Tak mu prepáčme, že omylom vopchal do skartovačky to, čo tri hodiny mastil s Matovičom. A vymazal všetko aj z počítača tak, aby to ani experti nevedeli obnoviť. Chápem budúceho strážcu zákonnosti v štáte, keď po prvom omyle(so skartovaním), sa dopustil aj druhého omylu. Tým telefonátom z televízie TA3, ho
museli dostresovať úplne.
... "Myšlienkami som bol ešte na tom výsluchu. V snahe čím skôr vyriešiť rozhovor s redaktorom, som mu namiesto toho, že som dal pokyn zapisovateľke, aby vymazala výsluch z počítača, povedal, že ho skartovala."...

Preto sa nečudujem, že namiesto seba, označil za skartátora – zapisovateľku.

Pre budúcnosť si želám, aby tí, čo ho zvolili, vytvorili pre pána Čentéša osobitné podmienky pre výkon funkcie, t.j., aby nepracoval v strese a teda nemal dôvod na robenie omylov.
3 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Na čas sa s touto témou rozlúčim, výron v členku pomaly ustupuje a ja už nie som odkázaná na kreslo pri počítači alebo TV.

V súvislosti s voľbou GP ma ešte zaujímajú dve záležitosti. Ako dopadnú všetky tie sťažnosti podané na ÚS. A prečo redaktorka SME položila Matovičovi otázku, či sa pán Čentéš pýtal na pranie "špinavých" v čistiacom prostriedku.

Keďže neviem ovplyvniť nič, čo súvisí s GP, dobré je, že aspoň právo na názor mi nikto neupiera. Mám stres z politiky a politikov. Asi sa tiež zo stresu dopúšťam omylu, keď si o politike myslím, že je to stoka financovaná zo štátnych peňazí a politici sú profesionálni klamári bez hanby a svedomia.
1 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

V roku 2004 Berlusconi povedal :"Ukážte mi človeka, ktorý investuje peniaze do politiky a neťahá ich z nej..." Tým je povedané všetko. Sme tak malá krajinka že tu každý pozná každého a každý každého potrebuje takže kým nedorasteme na spravodlivosť tak nikdy ani nebude. A tým skartovacím divadielkom bolo povedané všetko. Nech je pri moci kto chce Ruka ruku myje a neubližuje.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je ľudské sa mýliť ale u p. Čentéša, ktorý čaká na vymenovanie za GP, by sa takýto omyl nemal stať. Aké budú jeho omyly, keď už bude GP.
O skutočnej výpovedi vie len on a p. Matovič.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Potvrdila ti anketa tvoje predpoklady? Akú výpovenú hodnotu má pre teba?
Pošleš ju aj p. GP?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Jeden ako druhý,ak ma byt výkonna moc apoliticka,neviem prečo sa volia také funkcie cez parlament.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

jaros5 Pozri príspevok
Potvrdila ti anketa tvoje predpoklady? Akú výpovenú hodnotu má pre teba?
Pošleš ju aj p. GP?
A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov. Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

verkaz Pozri príspevok
Je ľudské sa mýliť ale u p. Čentéša, ktorý čaká na vymenovanie za GP, by sa takýto omyl nemal stať. Aké budú jeho omyly, keď už bude GP.
O skutočnej výpovedi vie len on a p. Matovič.
Tam sa to asi očakáva že sa bude mýliť,
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Petra Nová Pozri príspevok
A vieš, že potvrdila. Predpokladala som, že keď chce niekto normálne debatovať, tak debatuje, alebo jednoducho vysloví názor. Koho anketa nezaujímala alebo mal iné dôvody, tak sa nezapojil. Tak by to malo byť. Tiež sa mi splnil predpoklad, že do témy sa zapoja nicky, ktoré vypustili z Pezinka, v rámci znižovania stavov. Zatiaľ to bol iba jeden, ale nepochybujem, že do večera, alebo v najbližšom čase, ich bude viac. A dokonale domrvia celú tému. Takže bude súca akurát tak na lampáreň. Žiaľ, s tým neviem nič urobiť, lebo na Porade žiadne kontrolné mechanizmy nefungujú. To je aj moja odpoveď na otázku, či ju niekde pošlem.
220780 Pozri príspevok
Aby som odpovedal na zadanie, nedôverujem žiadnemu právnikovi.Čenteša vôbec nepoznám,ale nemôže byť horší ako Trnka.To je obyčajná žumpa.
Jožinečko sa zapojil ???? A nemal rovnaký názor ako ty ??? Tak mu treba

Petra Nová Pozri príspevok
V názve témy chýba otáznik a pri poslednej anketovej otázke mi utiekol prst, namiesto otáznika je na konci čiarka. Kukla som na moderátora, tade cesta nevedie. Prosím Vás, berte tak, že tie otázniky tam sú.
Asi si tiež bola v strese

Petra Nová Pozri príspevok
Je právnik a predpokladá sa u neho, že vie hovoriť. Len to "zadŕhanie" na verejnosti svedčí o tom, aký je v tej funkcii neistý. To podľa môjho laického psychologického posudku.
Prečo by právnici mali vedieť hovoriť?
Prečo by prácnici mali na verejnosti byť sebaistý (ako Lenon)
Prečo by právnici (a sudcovia ) mali byť morálne lepší ako obyčajní ľudia ???????????????
Prečo si ty o sebe namýšľaš, že si lepšia ako ja ?
Prečo máš stále narážky?
Chýba ti niečo ??? :
- rozum
- logika
- psychologická skúsenosť.

Trepeš si tu na 5 stranách svoje :
Neverím Čenteškovi.

No a ?

Ja zatiaľ neverím žiadnemu právnikovi ani sudcovi = možno iba preto, lebo som ešte nestretol takého, že by som bol presvedčený, že mu môžem veriť.

Ale ako je tu citát od Jožinečka : Po Trnkovitom je to očividný pokrok (stačilo počuť jeho prejav - a vôbec nekoktal, naopak , bol sebaistý)

Naposledy upravil rudopp : 07.08.11 at 04:23
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Je to srandovné.
Niekto prejde 5x okolo právnickej učňovky a osobuje si právo hodnotiť skorogenerála prukurátorov.

PS
U normálneho človeka by som po takom omyle očakával odstúpenie.
No ale právnici sú iná kasta .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať