Zavrieť

Porady

materská

Dobrý, môže mi niekto poradiť,
ešte som nemala taký prípad a neviem ako treba vyriešiť:

- zamestnankyňa mi doniesla žiadosť o materské, na ktorom žiada uplatňiť materskú od 2.7.2011. Teraz už musím spraviť mzdy za mes. 07/2011 ale neviem, lebo nemám ešte rozhodnutie zo sociálnej, že má nárok na materskú od 2.7.2011. Zamestn. trvrdí, že ešte nedostala nejaké rozhodnutie zo SP. Moja otázka: či má dostať niečo (rozhodnutie) alebo nie? Keď nemá nejaké rozhodnutie o tom, že má nárok na materskú od 2.7.2011, podľa žiadosti môžem urobiť mzdy, tak že je na materskej dovolenke od 2.7.2011?
A potom už musím nahlásit zmenu do SP a ZP, však!?!

Ďakujem za odpoveď!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    judythf1 Pozri príspevok
    je zamestnancom od 8.10.2009
    Žiadne rozhodnutie zo SP nepotrebuješ. Stačí ti kopia žiadosti o materskej, ktorú priniesla od gynekologa.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    judythf1 Pozri príspevok
    Dobrý, môže mi niekto poradiť,
    ešte som nemala taký prípad a neviem ako treba vyriešiť:

    - zamestnankyňa mi doniesla žiadosť o materské, na ktorom žiada uplatňiť materskú od 2.7.2011. Teraz už musím spraviť mzdy za mes. 07/2011 ale neviem, lebo nemám ešte rozhodnutie zo sociálnej, že má nárok na materskú od 2.7.2011. Zamestn. trvrdí, že ešte nedostala nejaké rozhodnutie zo SP. Moja otázka: či má dostať niečo (rozhodnutie) alebo nie? Keď nemá nejaké rozhodnutie o tom, že má nárok na materskú od 2.7.2011, podľa žiadosti môžem urobiť mzdy, tak že je na materskej dovolenke od 2.7.2011?
    A potom už musím nahlásit zmenu do SP a ZP, však!?!

    Ďakujem za odpoveď!!
    odkedy je vašim zamestnancom ? Splňa podmienku 270 dní nem.poistenia ?

    judythf1 je offline (nepripojený) judythf1

    judythf1
    ak dobre chápem, tak potom môžem urobiť aj mzdy, tak že do 01.07.2011 ešte pracovala, a od 02.07.2011 je na materskej dovolenke.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.