Zavrieť

Porady

Črep v prste.

Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    V našej stolárskej dielni majú zamestnanci často "niečo" pod kožou, väčšinou si to vyberú ihlou, najprv ihlou jemne natrhnú pokožku a hrotom ihly sa to snažia dostať von ,ak to trošku krváca ranku potom vydenzifikujú , vyskúšaj...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    ihlou alebo počkaj kým ti to vyhnie samo

    Respo je offline (nepripojený) Respo

    Respo
    ďakujem za rady .. skusil som to ihlou, ten hnis vyšiel ale neviem či aj črep lebo vôbec som ten črep v prste nevidel ... uvidím čo to bude robiť dalej ale asi necham nech to samo vybehne Ďakujem za rady =)

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Potlač na ranu, keď ťa pichá je tam, k tomu je dobré mať hodinársku lupu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja som mal niečo podobné.Kúsok ocele z kladiva ,nepredpokladal som že ma trafil kúsok ocele .po týždni- dvoch som tú ranku cca 3 mm stále cítil tak som šiel k mudr.rentgen to našiel tak mi to mudr vytiahol.Dovtedy ma to vôbec nebolelo len pri stlačení ranky.po "odbornej "práci mudr mi to začalo hnisať a napuchla mi celá ruka.Takmer som dostal otravu krvi a skapal ako pes.Našťastie som sa zmobilizoval a šiel k inému mudr ....atd.Dodnes žijem.Jupí..

    Respo je offline (nepripojený) Respo

    Respo
    Ďakujem Vám všetkym za rady .. uvidím ako to bude ďalej zatiaľ ma to bolí iba na dotyk .. predtým ma to bolelo bez prestávky uvidím ... ak ma to bude stale boleť tak pôjdem asi k lekárovi lebo neviem kde to mam a to ma bolí oblasť cca 2 cm a nechcem si rozrezať celú tu časť

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Respo Pozri príspevok
    Ďakujem Vám všetkym za rady .. uvidím ako to bude ďalej zatiaľ ma to bolí iba na dotyk .. predtým ma to bolelo bez prestávky uvidím ... ak ma to bude stale boleť tak pôjdem asi k lekárovi lebo neviem kde to mam a to ma bolí oblasť cca 2 cm a nechcem si rozrezať celú tu časť
    Teraz bolí len na dotyk, keď chvíľu počkáš, bude bolieť bez prestania, keď zhnisá znovu, možno aj zmodrie ruka. Ojoj, keby sa to dalo, tak ti to aj cez sklo počítača vyberiem. Ozaj neviem, na čo čakáš.

    Respo je offline (nepripojený) Respo

    Respo
    No ale však ja neviem kde to je ... problem je že ten črep není vôbec vidno tak neviem kde ho mam začať vyberať a nechcem si rozprplať celý prst.. skusim počkať kým mi začne hnisať tá časť kde mam ten črep a potom to vyberiem .... kiež by to samo vyšlo

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    Respo Pozri príspevok
    Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem
    Respo Pozri príspevok
    No ale však ja neviem kde to je ... problem je že ten črep není vôbec vidno tak neviem kde ho mam začať vyberať a nechcem si rozprplať celý prst.. skusim počkať kým mi začne hnisať tá časť kde mam ten črep a potom to vyberiem .... kiež by to samo vyšlo
    Neviem, čomu veriť. Vidno ten črep, či nevidno?

    Ak nevieš, čo s tým, tak choď za tým, čo vie, čo s tým. Možno natrafíš na lepšieho lekára, ako 220870. Či pôjdeš vtedy, keď ruka bude na odrezanie?

    Respo je offline (nepripojený) Respo

    Respo
    xDDDD dobrá otázka noo tam je vidno iba taka diarka ako po vnuknutiu toho črepa ale to je všetko .. neviem presne kde je a nechcem si rozrezať celú ruku xDD

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    mám už 20 rokov črepinu v čele (od autohavárky), šak sme boli šeci pripútaní, no ale vtedy sa ešte jazdilo pomalšie... keď si to čelo vymasírujem v nesprávnom smere, tak ju cítim furt. Ale o nejakom hnisaní sa mi v tomto prípade ani neprisnilo. Asi dobrá dezinfekcia. Ak to chceš von, tak za obvodným, ak si s tým neporadí, tak chirurg.

    rudopp je offline (nepripojený) rudopp

    Vylúčený člen rudopp
    Respo Pozri príspevok
    Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem
    Nerob si tu z ľudí srandu.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Respo Pozri príspevok
    Dobrý deň, vyzerá to tak že asi od včera mi vbehol pod kožu na prste nejaký črep, síce je vidno iba taký malý obrys toho črepa. Nevedel by mi niekto poradiť ako sa toho zbaviť? mam si to vyšpárať ihlou? Za každú radu ďakujem
    Parafráza ...


    Dobrý deň , vyzerá to tak , že asi od včera sa mi v nose vytvoril šušeň , trčí mi teda poriadne ...
    Nevedel by mi niekto poradiť , ako sa ho zbaviť ??? ...mám si ho vyšpárať tou čistiacou tyčinkou poprípade len vreckovkou ...alebo len nechtom bude stačiť ???
    Za každú radu ďakujem...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.