Zavrieť

Porady

Reálna cena auta - Leasing, účtovníctvo

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako by som mohla vyriešiť, keď máme auto na lízing, ktorý teraz končí, teda auto je odpísané, teda jeho hodnota v účotvníctve je 0,- Eur. Ale reálna cena je 10.000,- Eur, dá sa to v účtovníctve neako zaúčtovať??? S týmto nemám ešte skúsenosť, ako presne v takomto prípade postupovať. Ďakujem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka_bodorova Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, ako by som mohla vyriešiť, keď máme auto na lízing, ktorý teraz končí, teda auto je odpísané, teda jeho hodnota v účotvníctve je 0,- Eur. Ale reálna cena je 10.000,- Eur, dá sa to v účtovníctve neako zaúčtovať??? S týmto nemám ešte skúsenosť, ako presne v takomto prípade postupovať. Ďakujem
NIe, a nevidím dôvod prečo by si ju mala účtovať.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v účtovníctve sa účtuje v historických cenách, takže to budeš musieť nechať tak.
Mala si si UO rozložiť na viac rokov a mohla si mať dnes účtovnú ZC 10000 EUR. Na to je dobré mať UO iné ako DO.
Teraz to budeš riešiť len v Poznámkách k RUZ, kde uvedieš skutočnosť, že majetok v účto má podstatne vyššiu hodnotu, než je jeho ocenenie v účtovníctve.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

Ďakujem. Vedenie firmy sa pýtalo, či by sa to tam nedalo doúčtovať, tak preto.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nedalo
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

KEJKA Pozri príspevok
nedalo
Doplním, veď cena už raz v účtovníctve bola.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
preto malo vedenie, resp. účtovníčka lepšie zvážiť odpisový plán podľa reálnej doby využívania majetku.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

no keď skončí lízing firma sa rozhodne auto darovať. Ale potom sa rozhodne auto odkúpiť späť. Môžem ho opäť zaradiť do majetku a odpisovať?
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

lenka_bodorova Pozri príspevok
no keď skončí lízing firma sa rozhodne auto darovať. Ale potom sa rozhodne auto odkúpiť späť. Môžem ho opäť zaradiť do majetku a odpisovať?
? a môže niečo také urobiť?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lenka_bodorova Pozri príspevok
no keď skončí lízing firma sa rozhodne auto darovať. Ale potom sa rozhodne auto odkúpiť späť. Môžem ho opäť zaradiť do majetku a odpisovať?
Hlásim sa ako záujemca.Kedy urobíme prepis?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lenka_bodorova Pozri príspevok
no keď skončí lízing firma sa rozhodne auto darovať. Ale potom sa rozhodne auto odkúpiť späť. Môžem ho opäť zaradiť do majetku a odpisovať?
... ešte nám prezraď , či dobre odhadujem - obdarovaný by bol niekto z vedenia (spoločníkov) firmy a ten by to následne odpredal firme za 10.000 EUR ?

P.S. pripájam sa k Janovi - dám aj províziu....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stefan2005 Pozri príspevok
... ešte nám prezraď , či dobre odhadujem - obdarovaný by bol niekto z vedenia (spoločníkov) firmy a ten by to následne odpredal firme za 10.000 EUR ?

P.S. pripájam sa k Janovi - dám aj províziu....
Ja som sa hlásil prvý. Teda nespriaznená osoba.
Čo tu budeme licitovať?
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

neboj sa, určite už niekoho mám, je to zamestnanec firmy, brat majiteľa. Skôr ma zaujma, či s tým nemôže mať daňový úrad problém a či sa bude môcť zaradiť opäť do majetku a odpisovať? Ďakujem za rady
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lenka_bodorova Pozri príspevok
neboj sa, určite už niekoho mám, je to zamestnanec firmy. Skôr ma zaujma, či s tým nemôže mať daňový úrad problém a či sa bude môcť zaradiť opäť do majetku a odpisovať?
daňový úrad určite nie
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
lenka_bodorova Pozri príspevok
neboj sa, určite už niekoho mám,...
to je škoda; na druhej strane som veľmi rád, že ako účtovník s tým nebudem mať nič do činenia...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Daňový úrad nemá skoro s ničím problém, na rozdiel od daňovníka.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

A kto s tým môže mať problém so štátnych orgánov? Preto sa pýtam, aby s tým nemala firma problémy.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lenka_bodorova Pozri príspevok
A kto s tým môže mať problém so štátnych orgánov? Preto sa pýtam, aby s tým nemala firma problémy.
Zo štátnych orgánov nikto. Veď zarobia dvakrát na prepise auta. S firmou si celkom istý nie som.
0 0
lenka_bodorova lenka_bodorova

lenka_bodorova je offline (nepripojený) lenka_bodorova

marjankaj Pozri príspevok
Zo štátnych orgánov nikto. Veď zarobia dvakrát na prepise auta. S firmou si celkom istý nie som.
ako to myslíš?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
marjankaj Pozri príspevok
...Veď zarobia dvakrát na prepise auta...
keby len dvakrát... ak by táto schéma fungovala, tak aj viackrát. Veď odpísať 3-4 krát obstarávaciu cenu auta do nákladov je lákavá predstava...
1 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Lenka nepochopila...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať