Zavrieť

Porady

PN a zle vyplnený zamestnávateľ

Ahojte, zamestnanec je na PN a chcem odoslať tlačivo do SP. Zadal zle zamestnavateľa, namiesto C dal K je to veľká chyba? ak áno čo s tým treba spraviť? Dokonca som zabudla tlačivo poslať do SP a už je po termíne. Ako mám postupovať? Prosím pomôžte mi.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubka0907 Pozri príspevok
Ahojte, zamestnanec je na PN a chcem odoslať tlačivo do SP. Zadal zle zamestnavateľa, namiesto C dal K je to veľká chyba? ak áno čo s tým treba spraviť? Dokonca som zabudla tlačivo poslať do SP a už je po termíne. Ako mám postupovať? Prosím pomôžte mi.
Je po 10 KD? lebo až vtedy prepláca nemocenské SP.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

áno je..už som volala do SP a povedali, že to nie je veľká chyba ibaže mu to príde o mesiac neskôr a názov som prepísala. Ale aj tak ďakujem že si mi bola ochotná poradiť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubka0907 Pozri príspevok
áno je..už som volala do SP a povedali, že to nie je veľká chyba ibaže mu to príde o mesiac neskôr a názov som prepísala. Ale aj tak ďakujem že si mi bola ochotná poradiť
A nezabudni zaslať aj potvrdenie zamestnáv. o VZ zamestnanca. ÁNo, je to tak, dostane ich neskôr, možno bude trošku hromžiť, ale čo už.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

už to mám skoro vyplnené. VZ tam musím uviesť v bode 6. ? lebo v 7. to už nie je povinné
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
už to mám skoro vyplnené. VZ tam musím uviesť v bode 6. ? lebo v 7. to už nie je povinné
Prečo potvrdenie vyplňaš ručne ? Veď OLYMP ti ho vyplní, ak predtým zadáš PN-ku.

nezabudni zamestnanca pripraviť na to, že nemocenské dostane až o mesiac
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

zamestnanec u nás robil od 26.7.2010 do 26.10.2010 a potom od 26.10. a program mi tam udáva len mesiace 10, 11, 12. Nemali by tam byť aj mesiace 7, 8, 9?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubka0907 Pozri príspevok
zamestnanec u nás robil od 26.7.2010 do 26.10.2010 a potom od 26.10. a program mi tam udáva len mesiace 10, 11, 12. Nemali by tam byť aj mesiace 7, 8, 9?
Mala by tam byť doba od 26.7.26.10.2010. Teda trvanie PP. A čo potom od 26.10.?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
zamestnanec u nás robil od 26.7.2010 do 26.10.2010 a potom od 26.10. a program mi tam udáva len mesiace 10, 11, 12. Nemali by tam byť aj mesiace 7, 8, 9?
v oktobri 2010 ste s ním skončili pracovný pomer ? Jeden deň sa ti prekrýva.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

on bol na dobu určitú do 26.10. a potom sa urobila zmluva od 27.10. (nie od 26.10)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
on bol na dobu určitú do 26.10. a potom sa urobila zmluva od 27.10. (nie od 26.10)
mzdový SW ti vyplňa potvrdenie správne. ide o nový pracovný pomer. Nemocenské aj náhradu príjmu bude mať z obdobia od 27.10.-31.12.2010
1 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Chcem sa s vami poradiť s niečím podobným. Ide skôr o správne nastavenie programu Olymp. Asi niekde robím chybu, zatiaľ som nemala zamestnanca na PN.
Mám zamestnanca na HP od 1.5.2011. Od 3.5.2011 nastúpil na PN, ktorá trvala až do 31.7.2011. V auguste nastúpil do práce ale pracoval len do 2.8. potom znova nastúpil na PN. Posielala som potvrdenie do SP na účely uplatnenia nároku na ND. Keďže odpracoval len 2 dni tak som vypísala len predpokladaný VZ. Neviem či to bolo správne ale Olymp mi vytlačil potvrdenie bez VZ. No a teraz mi tlačí s VZ len za tie 2 dni odpracované v máji bude to OK ak sa bude posielať nové potvrdenie? Zamestnanec bude zasa dlhodobo na PN.
Jaj ešte jeden problém, neviem kde robím chybu v Olympe, keď mi výplatu tohto zamestnanca za 6,7/2011 ukazuje v červenom rámiku, je tam nejaká chyba, vraj program nemá dostatok info na vygenerovanie mzdy. Nechápem lebo PN stále trvá. Ale určite niekde robím chybu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Olymp vygeneruje podklady k ND správne vtedy, keď zadáš do mzdy pracovníka prvok nemocenské dávky N03 od 10 dňa DPN. T. j. treba zadefinovať: N01 prvé 3 dni, N02 od 3 do 10 dňa a N03 od 10 dňa.
Na PN od 3.8.2011 vytlač nové potvrdenie k ND, no musíš nadefinovať všetky N01, N02, N03... To, že je červený štvorček je OK, len upozorňuje, že mesiac nebol odpracovaný...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Janka, ďakujem. Výplatu mám Ok všetky kódy ako si písala tá nesvieti, len tie neodpracované mesiace. Takže vlastne tak to má byť, som myslela že robím chybu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Simonab Pozri príspevok
Janka, ďakujem. Výplatu mám Ok všetky kódy ako si písala tá nesvieti, len tie neodpracované mesiace. Takže vlastne tak to má byť, som myslela že robím chybu.
Simonka, aj v "neodpracovanom" mesiaci jej musíš generovať výplatu. Máš zaškrtnuté v máji pri PN-ke neukončené ?
Naposledy upravil veronikasad : 08.08.11 at 11:19
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Simonab Pozri príspevok
Janka, ďakujem. Výplatu mám Ok všetky kódy ako si písala tá nesvieti, len tie neodpracované mesiace. Takže vlastne tak to má byť, som myslela že robím chybu.
Mala som podobný problém, pozri si tento príspevok od Jarmilky
http://www.porada.sk/1466653-post426.html
1 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Tak dievčatá ďakujem vám všetkým za pomoc. Nakoniec bol problém v tom že mi do neodpracovaných mesiacov ťahalo kód 10 mesačná mzda. Stačilo ho vymazať, bol síce nulový ale program ho hlásil ako chybu. Veronikasad ďakujem za vyriešenie problému.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Práve mi volali zo sociálnej poisťovni kvoli tomu zamestnancovi čo som o nom písala robil od 7 - 10/2011 a od 10/2010 (podrobné dátumy som uviedla) keďže dátumy na seba nadväzovali tak sme ho z poisťovne neodhlasovali a tým pádom treba vymeriavacie základy aj za 7, 8, 9 mesiace. Len v jednom mesiaci má zamestnanec hrubú mzdu 500 € (je to aj vo výkazoch) ale v potvrdení mi SW udáva iba 80 €. Neviete kde by mohol byť problém?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Práve mi volali zo sociálnej poisťovni kvoli tomu zamestnancovi čo som o nom písala robil od 7 - 10/2011 a od 10/2010 (podrobné dátumy som uviedla) keďže dátumy na seba nadväzovali tak sme ho z poisťovne neodhlasovali a tým pádom treba vymeriavacie základy aj za 7, 8, 9 mesiace. Len v jednom mesiaci má zamestnanec hrubú mzdu 500 € (je to aj vo výkazoch) ale v potvrdení mi SW udáva iba 80 €. Neviete kde by mohol byť problém?
Asi v maximálnom vymeriavacom základe. Uved zložky mzdy za tento mesiac.
0 0
lubka0907 lubka0907

lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

Mesačná mzda a odmena.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lubka0907 Pozri príspevok
Mesačná mzda a odmena.
pracovný pomer netrval celý mesiac alebo bola v tomto mesiaci PN-ka ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať