Zavrieť

Porady

vyradenie krátkodobého majetku

Dobry den. Chcel by som Vás poprosiť o pomoc:

SZČO má v majetku zaradený prívesný vozík k automobilu. Vozík je uz dávno odpísaný,SZČO za vozík platí kazdý rok dan z motorových vozidiel.
V technickom preukaze je vozík napísaný na fyzickú osobu,nie na firmu.

Podnikateľ vozik v r. 2011 prestal pouzivat,chce ho vyradit z podnikania. AKo to ma urobit,odpredat ho sebe ako fyzickej osobe-cez fakturu? No vozik nie je v techn.preuk.na ICO firmy,ale na rodne cislo,teda je uz majetok fyzickej osoby
len ho chce vyradit z podnikania

Ako by ste prosim postupovali v takomto pripade?
Dakujem vopred moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Poradili by ste mi prosim, mam v r.2010 v evidencii kratkodobeho majetku nejaky majetok, obstarany v r.2010. Este som nerobila nic s majetkom,nemam s tym skusenosti, teraz uzatvaram rok 2011 a ten majetok kratkodoby mam tam stale. Co s nim? A ak vyradit k akemu datumu? Dali ste tu protokol o vyradeni VZOR, ale môzem ho pouzit aj na majetok kratkodoby ktory som neodpisovala?

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    A prečo ho chceš vyradiť? Je morálne alebo fyzicky opotrebovaný, stratil sa, bol odcudzený, pokazil sa ... Jednoducho ho vyradíš z evidencie, uvedieš dôvod a dátum.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    emma01 Pozri príspevok
    A prečo ho chceš vyradiť? Je morálne alebo fyzicky opotrebovaný, stratil sa, bol odcudzený, pokazil sa ... Jednoducho ho vyradíš z evidencie, uvedieš dôvod a dátum.
    Nie ale moze byt v evidencii kratkod.majetku ten majetok aj viac rokov? Ja len ze je kratkodoby, cize by mal byt s dobou pouziteln. do 1 roka nie?

    vyradenie krátkodobého majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.